Włocławek: Krzysztof Kukucki wyklucza możliwość współpracy z Platformą Obywatelską
We Włocławku nie będzie koalicji Lewicy i Platformy Obywatelskiej. Taki mariaż wykluczył nowo wybrany prezydent Włocławka, lider Lewicy w mieście, Krzysztof Kukucki.
Kukucki starł się w drugiej turze głosowania z urzędującym prezydentem, Markiem Wojtkowskim z Koalicji Obywatelskiej. Mówi, że obraz kampanii wyklucza koalicję z ugrupowaniem konkurenta :
- Myślę, że w ostatnich dniach kampanii szczególnie bardzo dużo złego na tej linii wykonała Platforma Obywatelska - mówi Krzysztof Kukucki. - Po tych brudnych zagrywkach będzie bardzo trudno usiąść przy jednym stole i rozmawiać o współpracy pomiędzy formacjami. Jestem jednak otwarty na wszystkich radnych, którzy chcą wspólnie ze mną budować lepszy Włocławek, niezależnie od list, z których dostali się do rady miasta i nie patrząc na etykietki partyjne.
Przypomnijmy, Lewica ma w nowo wybranej Radzie Miejskiej Włocławka osiem mandatów, Koalicja Obywatelska dziewięć, kolejnych sześć zdobyło Prawo i Sprawiedliwość.
Zobacz także
Incydenty związane z zakłóceniem ciszy wyborczej
2014-11-30, 17:08Komenda Główna Policji odnotowała dotąd 113 incydentów związanych z naruszeniem ciszy wyborczej - poinformował sędzia Bogusław Dauter z Państwowej Komisji Wyborczej. Czytaj dalej »
Frekwencja w wyborach samorządowych na godz. 12.00 na Kujawach i Pomorzu
2014-11-30, 17:04Po południu Państwowa Komisja Wyborcza podała dane dotyczące frekwencji na godzinę 12:00. W skali kraju wyniosła ona 11,4%. W województwie kujawsko-pomorskim była nieco niższa - 11,24%. Czytaj dalej »
Druga tura wyborów samorządowych w Kujawsko-Pomorskiem
2014-11-30, 09:36W drugiej turze wyborów samorządowych w województwie kujawsko-pomorskim wybranych zostanie 3 prezydentów, 16 burmistrzów i 24 wójtów. Czytaj dalej »
Jarosław Tadych nowym starostą sępoleńskim
2014-11-28, 21:08Radni powiatu sępoleńskiego wybrali starostę. Został nim Jarosław Tadych, na którego oddano 12 głosów przy 5 wstrzymujących. Przewodniczącym Rady Powiatu został Marek Chart. Czytaj dalej »
Ostatnie potyczki kandydatów do fotela prezydenckiego w Inowrocławiu
2014-11-28, 21:01Moją partią jest Inowrocław i inowrocławianie - tak swoją kampanię wyborczą podsumował walczący o reelekcję obecny prezydent miasta Ryszard Brejza. Czytaj dalej »
KW "Mieszkańcy Włocławka" poparł kandydata PO na prezydenta miasta
2014-11-28, 17:05W ostatnim dniu kampanii wyborczej kandydata PO na prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego poparł Komitet Wyborczy 'Mieszkańcy Włocławka'. Czytaj dalej »
PiS wycofuje poparcie dla kandydata PO na prezydenta Włocławka
2014-11-28, 16:56Tuż przed drugą turą wyborów Prawo i Sprawiedliwość wycofało poparcie dla kandydata na prezydenta Włocławka, posła Marka Wojtkowskiego z Platformy Obywatelskiej. Czytaj dalej »
Zamieszanie wokół ostatniej debaty kandydatów na urząd prezydenta Włocławka
2014-11-28, 15:40Poseł Marek Wojtkowski z Platformy Obywatelskiej i walczący o reelekcję Andrzej Pałucki z SLD mieli się spotkać w piątek o godzinie 11.00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Do debaty nie doszło. Czytaj dalej »
Włocławska policja szuka sprawców wykroczenia wyborczego
2014-11-28, 15:26Nieznani sprawcy rozrzucili we włocławskim Urzędzie Miasta ulotki nawołujące do głosowania na Marka Wojtkowskiego, kontrkandydata obecnie urzędującego prezydenta, Andrzeja Pałuckiego. Czytaj dalej »
Bruski kontra Dombrowicz- debata prezydencka w Polskim Radiu PiK [wideo, zdjęcia]
2014-11-28, 14:29Tuż przed drugą turą wyborów prezydenta Bydgoszczy w debacie w studiu Polskiego Radia PiK zmierzyli się ubiegający się o ten urząd Rafał Bruski i Konstanty Dombrowicz. Czytaj dalej »