Krzysztof Kukucki nowym prezydentem Włocławka. Pokonał Marka Wojtkowskiego
Senator, wiceminister rozwoju i technologii Krzysztof Kukucki (KWW Lewica) został wybrany na prezydenta Włocławka. Według danych PKW ze 100 proc. obwodów - w drugiej turze wyborów zdobył proc. 56,28 głosów
Ubiegający się o reelekcję prezydent Marek Wojtkowski (KKW Koalicja Obywatelska) otrzymał 43,72 proc. głosów. Kukucki uzyskał 14 460 głosów, a Wojtkowski - 11 232 głosy.
- Bardzo się cieszę, że mieszkańcy Włocławka powierzają mi tę ciężką, ale dającą dużo satysfakcji pracę - komentował Krzysztof Kukucki, gdy już było wiadomo, że wygrywa drugą turę. - Jestem bardzo zadowolony, bo powiększamy swój klub w Radzie Miasta. Mieliśmy większe poparcie, niż 5 lat temu - 27 proc. otrzymała Lewica we Włocławku. Ale nie będziemy się partyjnie zamykać. Moją ambicją jest to, żebyśmy ponad podziałami zbudowali koalicję lepszego Włocławka, albo jak kiedyś powiedział świętej pamięci prezydent Władysław Skrzypek - partię Włocławek.
- Wyniki są jakie są, trzeba przyjąć je z godnością - komentował Marek Wojtkowski. - Dziękuję wszystkim, którzy na mnie zagłosowali. Gratuluję konkurentowi bardzo dobrego wyniku. Jesteśmy otwarci na rozmowy, mówię to jako lider Koalicji Obywatelskiej we Włocławku i w powiecie.
Frekwencja w drugiej turze wyborów we Włocławku wyniosła 32,59 proc.
Zobacz także
Rafał Bruski prawdopodobnie wygrywa już w I turze
2018-10-22, 08:27Wiele wskazuje na to, że ubiegający się o ponowny wybór prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wygrał wybory już w I turze. Tak wynika po podliczeniu głosów ze 170 na 205 obwodowych komisji w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Są pierwsze wstępne wyniki wyborów w Grudziądzu
2018-10-22, 00:02Sztaby kandydatów na prezydenta Grudziądza - Macieja Glamowskiego i Zenona Różyckiego - podają wstępne wyniki wyborów w tym mieście. Czytaj dalej »
Irena Paczkowska: Przekonaliśmy Polaków swoim działaniem
2018-10-21, 23:47- Jak na pierwszy start w wyborach samorządowych, nasz wynik jest naprawdę dobry - tak kandydatka na prezydenta Torunia Irena Paczkowska skomentowała krajowy wynik osiągnięty przez Kukiz'15. Czytaj dalej »
Ireneusz Stachowiak: Będziemy ciężko pracować kolejne dwa tygodnie
2018-10-21, 23:37Choć wyniki nie są jeszcze znane, Ireneusz Stachowiak - kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Inowrocławia jest przekonany o drugiej turze. Czytaj dalej »
Michał Zaleski: Liczę, że torunianie akceptują to, co proponuję
2018-10-21, 23:24Na każdy scenariusz po ogłoszeniu wyników głosowania w Toruniu przygotowany jest ubiegający się o reelekcję prezydent Michał Zaleski. Czytaj dalej »
Andrzej Guzowski: Większe nerwy będą za dwa tygodnie
2018-10-21, 23:14- Liczę na druga turę - mówi Andrzej Guzowski, kandydat na prezydenta Grudziądza, popierany przez Prawo i Sprawiedliwość. Czytaj dalej »
Maciej Glamowski: Czeka nas ciężka noc, jesteśmy optymistami
2018-10-21, 23:07- Jestem spokojny, niecierpliwie czekam na oficjalne wyniki - mówi kandydat na prezydenta Grudziądza Maciej Glamowski. Czytaj dalej »
Radość w sztabie PiS w Toruniu: Czekamy na oficjalne wyniki
2018-10-21, 22:46Prawo i Sprawiedliwość cieszy się w Toruniu z ogólnopolskiego sukcesu, według sondaży jednak w naszym regionie wygrała Koalicja Obywatelska. Czytaj dalej »
Rafał Bruski: Jestem gotowy na drugą turę
2018-10-21, 22:33W sztabie Koalicji Obywatelskiej w Bydgoszczy jest kilkadziesiąt osób. - Z dużą pokorą czekam na wynik. Jestem gotowy na drugą turę - mówi ubiegający się o reelekcję prezydent Rafał Bruski. Czytaj dalej »
Sławomir Mentzen podsumował swoje wyborcze postulaty
2018-10-19, 20:55Kandydat na prezydenta Torunia Sławomir Mentzen podsumował kampanię wyborczą. Podczas briefingu przypomniał swoje najważniejsze postulaty. Czytaj dalej »