Wyborcza sensacja w Toruniu! Paweł Gulewski wygrywa z Michałem Zaleskim
Po 22 latach Michał Zaleski przestaje być prezydentem Torunia. Zastąpi go kandydat Koalicji Obywatelskiej Paweł Gulewski, który w drugiej turze wyborów zdobył 65 proc. głosów.
To oficjalne wyniki PKW ze 100 proc. obwodów. Ubiegający się o reelekcję prezydent Michał Zaleski (własny komitet) otrzymał 35 proc. głosów.
Gorąca atmosfera panowała w sztabie wyborczym Pawła Gulewskiego. – Już pierwsze wyniki cząstkowe pokazują, że jest kilka obwodów, w których wygrałem – mówił kandydat KO. – Trzeba będzie poczekać kilka godzin na kropkę nad „i”. Atmosfera jest gorąca. Są ludzie, którym trudno się dziwić, że marzą o czymś wielkim, co nie zdarzyło się od 2002 roku. Są to osoby zaangażowane w nasz wspólny projekt. Zarówno kandydaci do Rady Miasta z Koalicji Obywatelskiej, nowi radni, ale przede wszystkim wiele środowisk spoza partii. Są to ludzie związani z ruchami miejskimi, artyści, działacze społeczni, których jest tu pełno. Wszyscy mają jeden mianownik: chcą zmian w Toruniu
- Jeżeli wynik wyborów będzie taki, że będę dalej odpowiadał za miasto, to na pewno będzie to solidne, odpowiedzialne i poważne kierowanie miastem – komentował Michał Zaleski. - A jak nie będę prezydentem tylko będę radnym, bo taki mandat już jest osiągnięty, to oczywiście będę starał się uważnie przyglądać tym, którzy wezmą na siebie odpowiedzialność za miasto - czy nie daj Boże czasami nie próbują przedkładać jakiegoś priorytetu ponad inny, który nie byłby spójny z oczekiwaniami większości mieszkanek i mieszkańców.
Frekwencja w drugiej turze wyborów w Toruniu wyniosła 42,54 proc.
Zobacz także
Zbigniew Rasielewski, kandydat na prezydenta Torunia, rozpoczął kampanię wyborczą
2018-09-08, 12:25'Zawsze z myślą o Toruniu' - to hasło wyborcze Zbigniewa Rasielewskiego. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Torunia zainaugurował swoją kampanię. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski: priorytetem osiedlowe ulice i parkingi
2018-09-07, 13:21- Bydgoszcz to nie tylko centrum, to także osiedla, również te peryferyjne - podkreśla Marcin Sypniewski. Kandydat na prezydenta miasta z komitetu Czas Bydgoszczy mówił na konferencji o inwestycjach drogowych na osiedlach. Czytaj dalej »
Najważniejsze zasady finansowania kampanii wyborczej
2018-09-07, 08:28Rozdawanie materiałów wyborczych o znaczącej wartości, regulowanie płatności komitetu wyborczego prywatnymi środkami, czy udzielanie wsparcia kandydatom innego komitetu - to jedne z wielu niedozwolonych działań w kampanii wyborcz… Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Włocławka
2018-09-06, 20:27Marek Wojtkowski z Platformy Obywatelskiej oficjalnym kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Włocławka. Czytaj dalej »
Posłowie opozycji krytykują posła Tomasza Latosa, a on odpowiada
2018-09-06, 18:40- Zero do sześciu przegrywa poseł Tomasz Latos ze swoimi parlamentarnymi obietnicami - tak twierdzą posłowie PO Paweł Olszewski i Zbigniew Pawłowicz oraz Łukasz Krupa z Urzędu Miasta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Irena Paczkowska o Strategii Zmiany dla Torunia
2018-09-06, 18:01Bogactwo, bezpieczeństwo i komfort życia oraz społeczeństwo obywatelskie - to trzy podstawowe filary Strategii Zmiany dla Torunia Kukiz'15. Czytaj dalej »
Jacek Olech kandydatem na prezydenta Inowrocławia
2018-09-06, 15:54Jacek Olech przedstawił swój program wyborczy. Kandydat na prezydenta Inowrocławia zainaugurował tym samym kampanię Komitetu Wyborczego Wyborców Olech 2018. Hasło wyborcze to 'Inowrocław Otwartych Drzwi'. Czytaj dalej »
Roman Jasiakiewicz: bydgoscy radni wojewódzcy osiągnęli sukces w tej kadencji
2018-09-06, 09:59Bydgoscy radni w Sejmiku Województwa, tworząc koalicję ponad podziałami, osiągnęli w tej kadencji sukces. Dowodem tego jest postanowiona już rozbudowa Filharmonii Pomorskieji i budowa czwartego kręgu Opery Nova. Tak uważa Roman Jasiakiewicz… Czytaj dalej »
Joanna Rumińska kandydatką na burmistrza Brodnicy
2018-09-05, 20:52Rozwój infrastruktury sportowej, większa promocja miasta i jawność urzędu - zapowiada na początku kampanii wyborczej Joanna Rumińska, kandydatka na burmistrza Brodnicy z Komitetu Wyborczego Wyborców Kocham to Miasto. Czytaj dalej »
Maciej Glamowski kandydatem na prezydenta Grudziądza
2018-09-05, 19:51Maciej Glamowski kolejnym kandydatem na urząd prezydenta Grudziadza. Miejski radny i lider Obywatelskiego Grudziądza ogłosił to oficjalnie na konferencji zorganizowanej na Górze Zamkowej. Czytaj dalej »