Ostatni dzień kampanii w Inowrocławiu. Piniewski z kolejnym poparciem, Fajok chce otworzyć gabinet
Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, wspólnie z posłem Jackiem Karnowskim poparła w Inowrocławiu kandydaturę Wojciecha Piniewskiego. Arkadiusz Fajok symbolicznymi budzikami wzywał miasto do pobudki, a Ewa Koman zachęcała do głosowania.
– Przyjechałam, żeby wesprzeć kandydata. Wiem, że zależy mu przede wszystkim na Inowrocławiu, zna go od podstaw. Bardzo cieszy mnie to, ile jest kobiet wokół pana prezydenta, który teraz pełni tę funkcję. To spowodowało, że chciałam znaleźć się w jego towarzystwie, bo uważam, że w kobietach jest olbrzymia siła – mówiła Zdanowska.
– Nasz kandydat będzie silnym prezydentem. Jest nim wtedy, kiedy ma poparcie większości w Radzie Miasta i to jest rzecz nie bez znaczenia. Wtedy praca idzie lepiej i szybciej. Trzeba wybrać człowieka, za którym wiadomo, kto stoi. W tym przypadku tu koalicja 15 października. Trzeba uważać, żeby nie wybrać ludzi, których popiera ktoś z Solidarnej Polski, czy z Prawa i Sprawiedliwości – dodał Karnowski.
W ostatniej wyborczej konferencji Wojciecha Piniewskiego uczestniczył też europoseł Krzysztof Brejza, który również poparł kandydata Koalicji Obywatelskiej i zachęcał mieszkańców Inowrocławia do wzięcia udziału w wyborach w najbliższą niedzielę.
– Chcę być przede wszystkim prezydentem, który będzie rozmawiał ze wszystkimi. Obojętnie, czy to będzie jedna, druga, czy trzecia partia, czy to będzie zwykły mieszkaniec. Jestem otwarty na wszelką rozmowę. Taki jest plan, żeby wreszcie otworzyć gabinet prezydenta. Jeśli ktoś przyjdzie do mnie i będzie miał fajny, realny pomysł na Inowrocław, to na pewno będę chciał go zrealizować. Nie będę oglądał się, skąd jest, czy jakie ma poglądy, ale przede wszystkim będę patrzył, czy ma w sercu Inowrocław, bo ja go mam. Obudźmy Inowrocław – podkreślił Fajok.
Na koniec Arkadiusz Fajok zaprosił mieszkańców na godzinę 21:00 do wzięcia udziału w internetowym spotkaniu na jednym z portali społecznościowych.
– Do wszystkich państwa mam gorącą prośbę. W najbliższą niedzielę pójdźmy na wybory i zagłosujmy, bardzo do tego zachęcam. Wspólnie wybierzmy przyszłość naszego miasta. Odpowiedzialnie i każdy z nas niech podejmie tę decyzję indywidualnie. Moją rolą nie jest, to aby wskazywać palcem, na kogo mamy głosować w najbliższych wyborach. Sami państwo widzicie i doskonale wiemy, że w ostatnim czasie nie brakuje suflerów w naszym mieście, po każdej ze stron – mówiła Ewa Koman.
Wraz z innymi przedstawicielami Porozumienia Samorządowego zapewniła, że nadal będzie działać na rzecz rozwoju Inowrocławia. Dodajmy, że ugrupowanie Ewy Koman zdobyło trzy mandaty do Rady Miejskiej Inowrocławia.
Zobacz także
W Barcinie naruszono ciszę wyborczą
2014-05-25, 11:45Cztery zgłoszenia związane z eurowyborami otrzymali dotąd kujawsko-pomorscy policjanci. W trzech przypadkach chodziło o wyborcze plakaty, jeden związany jest ze złamaniem ciszy wyborczej w telewizji kablowej. Czytaj dalej »
Akcja "Budzimy Toruń!"
2014-05-23, 14:18Prezydent Torunia Michał Zaleski zachęcał w piątek mieszkańców do udziału w niedzielnym głosowaniu do Parlamentu Europejskiego. Akcja nazywała się 'Budzimy Toruń!' Czytaj dalej »
Zemke: Idziemy do wyborów, by zmienić UE
2014-05-22, 18:37Lider kujawsko-pomorskiej listy kandydatów SLD - UP do Parlamentu Europejskiego eurodeputowany Janusz Zemke zaapelował o udział w głosowaniu w najbliższą niedzielę. Czytaj dalej »
Kosma Złotowski podsumował kampanię wyborczą
2014-05-22, 18:16Wsparcie dla rodzin, wyrównanie dopłat dla polskich rolników oraz odrzucenie groźnego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego - to postulaty PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Przypomniał o nich podsumowując kampanię… Czytaj dalej »
Łukasz Krupa apeluje o udział w wyborach do europarlamentu
2014-05-22, 18:05O udział w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego zaapelował lider Europy Plus - Twojego Ruchu w Bydgoszczy poseł Łukasz Krupa. Zdaniem parlamentarzysty najbliższe wybory do europarlamentu są bardzo ważne. Czytaj dalej »
Jan Vincent-Rostowski o opodatkowaniu dochodów żużlowców
2014-05-22, 17:43- Żużlowcy mogą płacić niższe podatki - poinformował w Toruniu Jan Vincent-Rostowski, były minister finansów, lider kujawsko - pomorskiej listy PO do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »
Zybertowicz: Nieporozumienia miną, diagnoza wciąż aktualna
2014-05-22, 17:27- To była żartobliwa charakterystyka postaci - tak prof. Andrzej Zybertowicz tłumaczył Polskiemu Radiu PiK swoje publikacje na temat prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Czytaj dalej »
Prezydencki zakład o frekwencję
2014-05-21, 14:43Bydgoszcz i Toruń powalczą o frekwencję podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »
Młodzież szkół średnich i gimnazjów "głosowała w wyborach" do Parlamentu Europejskiego
2014-05-19, 15:39Prawie pół miliona uczniów z gimnazjów i szkół średnich wzięło udział w młodzieżowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Organizatorem akcji „Młodzi Głosują” jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Czytaj dalej »
W niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego
2014-05-19, 10:05Wybory do Parlamentu Europejskiego coraz bliżej. Składy komisji obwodowych skompletowane, przedwyborcza praca wre. Przygotowanie lokali, dostarczenie dokumentów - z tym wszystkim trzeba zdążyć przed 25 maja. Czytaj dalej »