Ostatni dzień kampanii w Inowrocławiu. Piniewski z kolejnym poparciem, Fajok chce otworzyć gabinet
Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, wspólnie z posłem Jackiem Karnowskim poparła w Inowrocławiu kandydaturę Wojciecha Piniewskiego. Arkadiusz Fajok symbolicznymi budzikami wzywał miasto do pobudki, a Ewa Koman zachęcała do głosowania.
– Przyjechałam, żeby wesprzeć kandydata. Wiem, że zależy mu przede wszystkim na Inowrocławiu, zna go od podstaw. Bardzo cieszy mnie to, ile jest kobiet wokół pana prezydenta, który teraz pełni tę funkcję. To spowodowało, że chciałam znaleźć się w jego towarzystwie, bo uważam, że w kobietach jest olbrzymia siła – mówiła Zdanowska.
– Nasz kandydat będzie silnym prezydentem. Jest nim wtedy, kiedy ma poparcie większości w Radzie Miasta i to jest rzecz nie bez znaczenia. Wtedy praca idzie lepiej i szybciej. Trzeba wybrać człowieka, za którym wiadomo, kto stoi. W tym przypadku tu koalicja 15 października. Trzeba uważać, żeby nie wybrać ludzi, których popiera ktoś z Solidarnej Polski, czy z Prawa i Sprawiedliwości – dodał Karnowski.
W ostatniej wyborczej konferencji Wojciecha Piniewskiego uczestniczył też europoseł Krzysztof Brejza, który również poparł kandydata Koalicji Obywatelskiej i zachęcał mieszkańców Inowrocławia do wzięcia udziału w wyborach w najbliższą niedzielę.
– Chcę być przede wszystkim prezydentem, który będzie rozmawiał ze wszystkimi. Obojętnie, czy to będzie jedna, druga, czy trzecia partia, czy to będzie zwykły mieszkaniec. Jestem otwarty na wszelką rozmowę. Taki jest plan, żeby wreszcie otworzyć gabinet prezydenta. Jeśli ktoś przyjdzie do mnie i będzie miał fajny, realny pomysł na Inowrocław, to na pewno będę chciał go zrealizować. Nie będę oglądał się, skąd jest, czy jakie ma poglądy, ale przede wszystkim będę patrzył, czy ma w sercu Inowrocław, bo ja go mam. Obudźmy Inowrocław – podkreślił Fajok.
Na koniec Arkadiusz Fajok zaprosił mieszkańców na godzinę 21:00 do wzięcia udziału w internetowym spotkaniu na jednym z portali społecznościowych.
– Do wszystkich państwa mam gorącą prośbę. W najbliższą niedzielę pójdźmy na wybory i zagłosujmy, bardzo do tego zachęcam. Wspólnie wybierzmy przyszłość naszego miasta. Odpowiedzialnie i każdy z nas niech podejmie tę decyzję indywidualnie. Moją rolą nie jest, to aby wskazywać palcem, na kogo mamy głosować w najbliższych wyborach. Sami państwo widzicie i doskonale wiemy, że w ostatnim czasie nie brakuje suflerów w naszym mieście, po każdej ze stron – mówiła Ewa Koman.
Wraz z innymi przedstawicielami Porozumienia Samorządowego zapewniła, że nadal będzie działać na rzecz rozwoju Inowrocławia. Dodajmy, że ugrupowanie Ewy Koman zdobyło trzy mandaty do Rady Miejskiej Inowrocławia.
Zobacz także
Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali się w Inowrocławiu
2018-09-29, 16:06Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do samorządu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego zaprezentowali się dziś w Inowrocławiu. Ubiegających się o fotele prezydenta, burmistrzów i radnych przedstawił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Czytaj dalej »
Premier: płyniemy na jednej wspaniałej łodzi, której na imię Polska
2018-09-29, 13:18Płyniemy na jednej wspaniałej łodzi, której na imię jest Polska; niektórym nie podoba się, kto jest dzisiaj u steru, ale mamy bardzo dobry kompas - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej w Łodzi… Czytaj dalej »
Rafał Bruski zapowiada, że powstaną żłobki i przedszkola
2018-09-28, 22:30Nowe baseny, hale sportowe przy szkołach, ale także żłobki i przedszkola, to konkrety - mówi prezydent Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski: Niech za billboard zapłaci sztab Rafała Bruskiego
2018-09-27, 20:55Marcin Sypniewski, kandydat Czasu Bydgoszczy na prezydenta miasta krytykuje Rafała Bruskiego za umieszczony przy rondzie Toruńskim billboard dotyczący Trasy Uniwersyteckiej. Czytaj dalej »
Irena Paczkowska: Chcemy pomagać niepełnosprawnym torunianom
2018-09-27, 20:36Elektroniczne tablice na każdym przystanku autobusowym i piloty z dźwiękowym rozkładem jazdy dla niewidomych. To tylko niektóre z wielu propozycji dla niepełnosprawnych, zaproponowanych przez kandydatkę na prezydenta Torunia Irenę… Czytaj dalej »
Poszukiwani chętni do pracy w obwodowych komisjach wyborczych
2018-09-27, 18:44Trzeba mieć ukończone 18 lat i być zameldowanym na pobyt stały na terenie naszego województwa. To warunki, które należy spełnić, by zasiąść 21 października w obwodowych komisjach wyborczych w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Tomasz Latos: Przedstawię plan utwardzania ulic osiedlowych
2018-09-27, 17:58Utwardzenie co najmniej 100 dróg osiedlowych w Bydgoszczy zadeklarował Tomasz Latos. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta uważa, że obecny włodarz niewiele w tym zakresie robi, na czym tracą mieszkańcy. Czytaj dalej »
Radni gminy Dragacz bez konkurencji w wyborach
2018-09-27, 11:56Nietypowa sytuacja w gminie Dragacz przed wyborami. Zgłosił się tam tylko jeden komitet wyborczy. Czytaj dalej »
Kandydaci Kukiz'15 do RM w Bydgoszczy o miejskim sporcie
2018-09-27, 06:45O potrzebie odbudowy sportu wyczynowego i młodzieżowego w Bydgoszczy, w której pamiętane są jeszcze dawne osiągnięcia w różnych dyscyplinach klubów sportowych, mówili na konferencji prasowej kandydaci do Rady Miasta z listy ugrupowania… Czytaj dalej »
Wiceprezydent Marek Sikora chce być prezydentem Grudziądza
2018-09-27, 05:15Jest drugi, chce być pierwszym - Marek Sikora wiceprezydent Grudziądza oficjalnie potwierdził dzisiaj swój start w wyborach samorządowych. Czytaj dalej »