Ostatni dzień kampanii w Inowrocławiu. Piniewski z kolejnym poparciem, Fajok chce otworzyć gabinet
Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, wspólnie z posłem Jackiem Karnowskim poparła w Inowrocławiu kandydaturę Wojciecha Piniewskiego. Arkadiusz Fajok symbolicznymi budzikami wzywał miasto do pobudki, a Ewa Koman zachęcała do głosowania.
– Przyjechałam, żeby wesprzeć kandydata. Wiem, że zależy mu przede wszystkim na Inowrocławiu, zna go od podstaw. Bardzo cieszy mnie to, ile jest kobiet wokół pana prezydenta, który teraz pełni tę funkcję. To spowodowało, że chciałam znaleźć się w jego towarzystwie, bo uważam, że w kobietach jest olbrzymia siła – mówiła Zdanowska.
– Nasz kandydat będzie silnym prezydentem. Jest nim wtedy, kiedy ma poparcie większości w Radzie Miasta i to jest rzecz nie bez znaczenia. Wtedy praca idzie lepiej i szybciej. Trzeba wybrać człowieka, za którym wiadomo, kto stoi. W tym przypadku tu koalicja 15 października. Trzeba uważać, żeby nie wybrać ludzi, których popiera ktoś z Solidarnej Polski, czy z Prawa i Sprawiedliwości – dodał Karnowski.
W ostatniej wyborczej konferencji Wojciecha Piniewskiego uczestniczył też europoseł Krzysztof Brejza, który również poparł kandydata Koalicji Obywatelskiej i zachęcał mieszkańców Inowrocławia do wzięcia udziału w wyborach w najbliższą niedzielę.
– Chcę być przede wszystkim prezydentem, który będzie rozmawiał ze wszystkimi. Obojętnie, czy to będzie jedna, druga, czy trzecia partia, czy to będzie zwykły mieszkaniec. Jestem otwarty na wszelką rozmowę. Taki jest plan, żeby wreszcie otworzyć gabinet prezydenta. Jeśli ktoś przyjdzie do mnie i będzie miał fajny, realny pomysł na Inowrocław, to na pewno będę chciał go zrealizować. Nie będę oglądał się, skąd jest, czy jakie ma poglądy, ale przede wszystkim będę patrzył, czy ma w sercu Inowrocław, bo ja go mam. Obudźmy Inowrocław – podkreślił Fajok.
Na koniec Arkadiusz Fajok zaprosił mieszkańców na godzinę 21:00 do wzięcia udziału w internetowym spotkaniu na jednym z portali społecznościowych.
– Do wszystkich państwa mam gorącą prośbę. W najbliższą niedzielę pójdźmy na wybory i zagłosujmy, bardzo do tego zachęcam. Wspólnie wybierzmy przyszłość naszego miasta. Odpowiedzialnie i każdy z nas niech podejmie tę decyzję indywidualnie. Moją rolą nie jest, to aby wskazywać palcem, na kogo mamy głosować w najbliższych wyborach. Sami państwo widzicie i doskonale wiemy, że w ostatnim czasie nie brakuje suflerów w naszym mieście, po każdej ze stron – mówiła Ewa Koman.
Wraz z innymi przedstawicielami Porozumienia Samorządowego zapewniła, że nadal będzie działać na rzecz rozwoju Inowrocławia. Dodajmy, że ugrupowanie Ewy Koman zdobyło trzy mandaty do Rady Miejskiej Inowrocławia.
Zobacz także
Debata kandydatów na prezydenta Bydgoszczy
2018-10-18, 01:00Kolejną debatę Polskiego Radia PiK zorganizowano w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG. Tym razem z udziałem kandydatów na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Koalicja Obywatelska Platformy i Nowoczesnej podsumowuje kampanię wyborczą w Toruniu
2018-10-17, 22:17Koalicja Obywatelska Platformy i Nowoczesnej podsumowała kampanię wyborczą w Toruniu. Na konferencji wystąpili marszałek Piotr Całbecki, kandydat do Sejmiku Województwa Jacek Warczygłowa i poseł Tomasz Lenz. Czytaj dalej »
Kandydaci Kukiz'15 do Rady Miasta krytykują obecne władze Torunia
2018-10-17, 20:21Zarówno władze miasta jak i województwa podeszły po macoszemu do tematu wybudowania w Toruniu portu kontenerowego lub multimodalnego - mówili podczas konferencji kandydaci Kukiz'15 do toruńskiej Rady Miasta. Czytaj dalej »
Michał Zaleski przedstawił kolejne plany dla Torunia
2018-10-17, 20:10Zagospodarowanie terenów zielonych, nowa szkoła i żłobek na lewobrzeżu Wisły - to część programu, który na osiedlu Na Skarpie zapowiedział dziś kandydat na prezydenta Torunia Michał Zaleski. Czytaj dalej »
Posłowie Latos i Król o kolejce Stary Fordon - Osowa Góra
2018-10-17, 17:06Budowę szybkiej kolejki miejskiej, która łączyłaby Fordon z Osową Górą zapowiada kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy poseł Tomasz Latos. Wspiera go w tym poseł PiS Piotr Król. Czytaj dalej »
Dziś debata z kandydatami na prezydenta Torunia, jutro - Bydgoszczy
2018-10-17, 07:22Polskie Radio PiK organizuje debaty kandydatów na prezydentów kujawsko-pomorskich miast. W środę (17 października) zmierzyli się ze sobą kandydaci na prezydenta Torunia, w czwartek (18 października) - spotkamy się z kandydatami na… Czytaj dalej »
Kandydaci PiS do sejmiku: Będziemy walczyć o marszałka z Bydgoszczy
2018-10-16, 20:17- Przyszedł czas na marszałka z Bydgoszczy - mówią kandydaci PiS do sejmiku województwa. Dziś podpisali deklarację w tej sprawie, w której chcą także zrównoważonego rozwoju całego regionu. Czytaj dalej »
Tomasz Latos z poparciem stowarzyszeń i organizacji prawicowych
2018-10-16, 19:34Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy oraz kandydaci PiS do Rady Miasta i Sejmiku Wojewódzkiego nie zawiodą - przekonywali dziś przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji prawicowych podczas konferencji prasowej. Czytaj dalej »
Co z nowym kampusem Akademii Muzycznej? Apel z Bydgoszczy do rządu i posłów
2018-10-16, 17:11Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski pyta: 'Co z budową kampusu Akademii Muzycznej?'. W projekcie budżetu państwa na 2019 rok nie ma zagwarantowanych środków na ten cel. Rafał Bruski mówi o 'znikających pieniądzach'. Czytaj dalej »
Tomasz Latos słucha młodych. "Chcą strefy relaksu nad Brdą i nowego festiwalu"
2018-10-16, 15:51Poseł Tomasz Latos przedstawił propozycje wyborcze dla młodych mieszkańców Bydgoszczy. Kandydat PiS na prezydenta miasta przyznał, że specjalny plan zrodził się po rozmowach z młodymi wyborcami. Czytaj dalej »