„Toruń stoi organizacjami pozarządowymi”. Paweł Gulewski stawia na dialog. Popiera go Adam Bodnar
Odbudowanie praworządności i dialog z organizacjami pozarządowymi – tego chce kandydat na prezydenta Torunia, Paweł Gulewski.
Swojego wsparcia politykowi udzielił minister sprawiedliwości, Adam Bodnar, który podkreślił, że mieszkańcy, również poprzez wybory samorządowe, mają wpływ na to, jak zostaną wykorzystane w mieście środki unijne. Pieniądze mogą zostać przeznaczone choćby na poprawę zdrowia psychicznego.
– Bardzo się cieszę, że pan prezydent (kandydat na prezydenta, Paweł Gulewski – przyp.) zwraca uwagę na kwestie budowania Centrum Zdrowia Psychicznego. To jest bardzo potrzebne, możemy dyskutować o różnych rzeczach na temat praworządności, naprawy sądów i prokuratury, ale pamiętajmy, że problem wsparcia dla osób dotkniętych kryzysem zdrowia psychicznego cały czas jest niezałatwiony. Zwłaszcza dla młodych osób. Inwestujmy w to i bardzo się cieszę, że właśnie to pojawia się w tym programie politycznym – mówił Bodnar.
Sam Paweł Gulewski zapewnił, że będzie prezydentem otwartym na dialog i zwrócił uwagę na dużą rolę, jaką w Toruniu pełnią NGO-sy.
– Ponad 1 320 organizacji pozarządowych zarejestrowanych na terenie gminy miasta Toruń. To świadczy o tym, że nimi stoimy. To jest dla nas ważne, żeby wspierać sektor pozarządowy, by mówić o dialogu z organizacjami pozarządowymi. Mówię o tym dialogu w formie zinstytucjonalizowanych propozycji. Chcę powołać Konsorcjum Dialogu w Toruniu, które na co dzień będzie zajmowało się tzw. partycypacją społeczną, bo to w Toruniu kuleje. Zapraszamy do współtworzenia planu inwestycji w mieście, a potem konsultujemy to wszystko. To jest właśnie clue tych zmian, które również proponuję – zapowiadał Gulewski.
Dodatkowo, o godz. 13:00 w parku nad Martówką, odbył się piknik obywatelski z Pawłem Gulewskim.
Zobacz także
Nieoficjalnie: 4 mandaty dla PO z okręgu toruńsko-chełmińskiego do sejmiku
2014-11-18, 16:104 na 6 mandatów w wyborach do samorządu wojewódzkiego w okręgu toruńsko-chełmińskim zdobyła Platforma Obywatelska. To na razie wynik nieoficjalny. Czytaj dalej »
Rada Miejska Włocławka w nowej kadencji
2014-11-18, 15:35Zwycięzcą w wyborach do włocławskiej Rady Miejskiej zostało Prawo i Sprawiedliwość. Ugrupowanie wprowadzi 10 swoich radnych. Czytaj dalej »
Wciąż nie ma oficjalnych wyników niedzielnych wyborów samorządowych w Kujawsko-Pomorskiem
2014-11-18, 15:31Wadliwe funkcjonowanie systemu informatycznego, z którym od zakończenia niedzielnych wyborów samorządowych boryka się Państwowa Komisja Wyborcza, przedłużyło pracę członków obwodowych komisji wyborczych - także w Kujawsko-Pom… Czytaj dalej »
Poseł PiS Tomasz Latos zapowiada wniosek o ponowne liczenie głosów w Bydgoszczy
2014-11-17, 20:44Około 230 głosów to - jak ustaliło Polskie Radio PiK - różnica między Konstantym Dombrowiczem a Markiem Gralikiem - kandydatami na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Komisja Wyborcza we Włocławku zawiesza liczenie głosów
2014-11-17, 19:24We Włocławku Miejska Komisja Wyborcza zawiesiła do wtorku liczenie głosów, ale zdążyła ustalić większą część składu Rady Miasta nowej kadencji. Czytaj dalej »
W Bydgoszczy Bruski w drugiej turze
2014-11-17, 19:14Kilkanaście godzin po wyborach, w Bydgoszczy wciąż nie wiadomo, kto obok Rafała Bruskiego z PO powalczy o najważniejszy fotel w ratuszu. Czytaj dalej »
PiS w Bydgoszczy podsumowuje kampanię wyborczą
2014-11-17, 17:31Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości z Bydgoszczy podsumowali pierwszą turę wyborów samorządowych. Czytaj dalej »
Kłopoty z systemem informatycznym wykorzystywanym podczas wyborów samorządowych
2014-11-17, 15:43Problemy z systemem informatycznym polegały na tym że, w tabelach generowanych przez ten system pojawiały się nieścisłości i braki danych. Choć głosy w komisjach były już policzone, nie można było przesłać ich dalej. Czytaj dalej »
Zaskoczenie wyborcze we Włocławku
2014-11-17, 15:09We Włocławku - rewolucja. Wiele przemawia za tym, że lewica utraci władzę w mieście. Czytaj dalej »
W Grudziądzu wygrywa Robert Malinowski
2014-11-17, 11:27Robert Malinowski zwycięzcą wyborów prezydenckich w Grudziądzu. W Chełmnie, obecnemu burmistrzowi Mariuszowi Kędzierskiemu zabrakło kilku procent, aby zwyciężyć w I turze - wynika z danych nieoficjalnych. Czytaj dalej »