„Toruń stoi organizacjami pozarządowymi”. Paweł Gulewski stawia na dialog. Popiera go Adam Bodnar
Odbudowanie praworządności i dialog z organizacjami pozarządowymi – tego chce kandydat na prezydenta Torunia, Paweł Gulewski.
Swojego wsparcia politykowi udzielił minister sprawiedliwości, Adam Bodnar, który podkreślił, że mieszkańcy, również poprzez wybory samorządowe, mają wpływ na to, jak zostaną wykorzystane w mieście środki unijne. Pieniądze mogą zostać przeznaczone choćby na poprawę zdrowia psychicznego.
– Bardzo się cieszę, że pan prezydent (kandydat na prezydenta, Paweł Gulewski – przyp.) zwraca uwagę na kwestie budowania Centrum Zdrowia Psychicznego. To jest bardzo potrzebne, możemy dyskutować o różnych rzeczach na temat praworządności, naprawy sądów i prokuratury, ale pamiętajmy, że problem wsparcia dla osób dotkniętych kryzysem zdrowia psychicznego cały czas jest niezałatwiony. Zwłaszcza dla młodych osób. Inwestujmy w to i bardzo się cieszę, że właśnie to pojawia się w tym programie politycznym – mówił Bodnar.
Sam Paweł Gulewski zapewnił, że będzie prezydentem otwartym na dialog i zwrócił uwagę na dużą rolę, jaką w Toruniu pełnią NGO-sy.
– Ponad 1 320 organizacji pozarządowych zarejestrowanych na terenie gminy miasta Toruń. To świadczy o tym, że nimi stoimy. To jest dla nas ważne, żeby wspierać sektor pozarządowy, by mówić o dialogu z organizacjami pozarządowymi. Mówię o tym dialogu w formie zinstytucjonalizowanych propozycji. Chcę powołać Konsorcjum Dialogu w Toruniu, które na co dzień będzie zajmowało się tzw. partycypacją społeczną, bo to w Toruniu kuleje. Zapraszamy do współtworzenia planu inwestycji w mieście, a potem konsultujemy to wszystko. To jest właśnie clue tych zmian, które również proponuję – zapowiadał Gulewski.
Dodatkowo, o godz. 13:00 w parku nad Martówką, odbył się piknik obywatelski z Pawłem Gulewskim.
Zobacz także
Kolejny dzień kampanii wyborczej w Bydgoszczy
2018-09-13, 21:15Kampania wyborcza trwa. Politycy z Bydgoszczy przedstawili dziś kolejne pomysły na rozwój miasta. Nie obyło się bez zaskoczenia. Niezależny radny Bogdan Dzakanowski wycofał się z walki o fotel prezydenta Bydgoszczy, z kolei kandydujący… Czytaj dalej »
Kandydaci Koalicji Obywatelskiej na radnych w Bydgoszczy
2018-09-13, 19:15Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna jako pierwszy zgłosił w siedzibie Miejskiej Komisji Wyborczej listy kandydatów do bydgoskiej Rady Miasta. Czytaj dalej »
Krzysztof Kułakowski stawia na sport, edukację i sprawy seniorów
2018-09-13, 14:43Krzysztof Kułakowski, obecny wiceburmistrz Świecia potwierdził swoją gotowość startu w walce o stanowisko burmistrza gminy. Czytaj dalej »
Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej krytykują działalność posła Latosa
2018-09-12, 12:14- Przez trzy lata jako poseł niczego nie zrobił dla Bydgoszczy - mówią o Tomaszu Latosie kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Sławomir Mentzen: Czeka nas katastrofa demograficzna
2018-09-12, 09:51Czeka nas katastrofa demograficzna - twierdzi Sławomir Mentzen, niezależny kandydat na prezydenta Torunia, gość dzisiejszej Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK. Czytaj dalej »
Sylwia Kowalska: Toruń nie tylko dla turystów
2018-09-11, 14:30Sylwia Kowalska wystartuje w wyborach na prezydenta Torunia. Jest kandydatką Komitetu Wyborczego Wyborców My Toruń. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski zapowiada wzmocnienie bydgoskich rad osiedli
2018-09-11, 13:30Wzmocnię pozycję rad osiedli, zwiększę budżet obywatelski i zorganizuję referendum w połowie kadencji referendum, żeby mieszkańcy mogli wypowiedzieć się o kierunkach rozwoju miasta - zapowiedział kandydat na prezydenta Bydgoszczy… Czytaj dalej »
Paweł Olszewski: Bydgoszcz jest w przyszłości
2018-09-10, 17:44Bydgoszcz jest liderem w realizacji 'sześciopaku' - głównych filarów samorządowego programu wyborczego Koalicji Obywatelskiej - mówił na konferencji poseł Paweł Olszewski (Platforma Obywatelska). Czytaj dalej »
Paweł Skutecki: chcę być blisko ludzi
2018-09-10, 16:54Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka przedstawił w Bydgoszczy kandydata Ruchu Kukiz'15 na prezydenta miasta. To poseł Paweł Skutecki. Czytaj dalej »
Politycy na żywo. Radiokonferencja w Polskim Radiu PiK
2018-09-10, 08:28Po wakacjach na naszą antenę wraca Radiokonferencja. Polityków z regionu, obecnych w studiach w Bydgoszczy i w Toruniu, w poniedziałek (10 września) można nie tylko posłuchać, ale także obejrzeć na naszej stronie. Czytaj dalej »