„Toruń stoi organizacjami pozarządowymi”. Paweł Gulewski stawia na dialog. Popiera go Adam Bodnar
Odbudowanie praworządności i dialog z organizacjami pozarządowymi – tego chce kandydat na prezydenta Torunia, Paweł Gulewski.
Swojego wsparcia politykowi udzielił minister sprawiedliwości, Adam Bodnar, który podkreślił, że mieszkańcy, również poprzez wybory samorządowe, mają wpływ na to, jak zostaną wykorzystane w mieście środki unijne. Pieniądze mogą zostać przeznaczone choćby na poprawę zdrowia psychicznego.
– Bardzo się cieszę, że pan prezydent (kandydat na prezydenta, Paweł Gulewski – przyp.) zwraca uwagę na kwestie budowania Centrum Zdrowia Psychicznego. To jest bardzo potrzebne, możemy dyskutować o różnych rzeczach na temat praworządności, naprawy sądów i prokuratury, ale pamiętajmy, że problem wsparcia dla osób dotkniętych kryzysem zdrowia psychicznego cały czas jest niezałatwiony. Zwłaszcza dla młodych osób. Inwestujmy w to i bardzo się cieszę, że właśnie to pojawia się w tym programie politycznym – mówił Bodnar.
Sam Paweł Gulewski zapewnił, że będzie prezydentem otwartym na dialog i zwrócił uwagę na dużą rolę, jaką w Toruniu pełnią NGO-sy.
– Ponad 1 320 organizacji pozarządowych zarejestrowanych na terenie gminy miasta Toruń. To świadczy o tym, że nimi stoimy. To jest dla nas ważne, żeby wspierać sektor pozarządowy, by mówić o dialogu z organizacjami pozarządowymi. Mówię o tym dialogu w formie zinstytucjonalizowanych propozycji. Chcę powołać Konsorcjum Dialogu w Toruniu, które na co dzień będzie zajmowało się tzw. partycypacją społeczną, bo to w Toruniu kuleje. Zapraszamy do współtworzenia planu inwestycji w mieście, a potem konsultujemy to wszystko. To jest właśnie clue tych zmian, które również proponuję – zapowiadał Gulewski.
Dodatkowo, o godz. 13:00 w parku nad Martówką, odbył się piknik obywatelski z Pawłem Gulewskim.
Zobacz także
Krzysztof Piesak o wspieraniu niepełnosprawnych
2018-10-18, 20:00Chce jeszcze aktywniej działać na rzecz osób niepełnosprawnych - Mirosław Piesak, kandydat PiS do bydgoskiej Rady Miasta przedstawił dziś założenia, na których chce się skupić jeśli zostanie radnym. Czytaj dalej »
Michał Krzemkowski o niesprawiedliwym podziale unijnych pieniędzy
2018-10-18, 19:45Ubiegający się o ponowny wybór do sejmiku województwa Michał Krzemkowski z PiS zarzuca władzom regionu brak zrównoważenia w podziale unijnych pieniędzy. Czytaj dalej »
Tomasz Latos o czynszach Administracji Domów Miejskich w Bydgoszczy
2018-10-18, 19:00Obniżenie czynszów za mieszkania komunalne ADM w Bydgoszczy obiecuje Tomasz Latos - jeśli zostanie prezydentem. Kandydat Zjednoczonej Prawicy zarzuca obecnemu włodarzowi, że w trakcie całej kadencji podniósł czynsze o ponad 100%. Czytaj dalej »
Krzysztof Czabański poparł kandydatów do Rady Miasta Torunia i sejmiku
2018-10-18, 17:15Podczas konferencji przed Urzędem Marszałkowskim przewodniczący Rady Mediów Narodowych poparł kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta i sejmiku województwa. Czytaj dalej »
Koalicja Obywatelska w Grudziądzu podsumowała kampanię wyborczą
2018-10-18, 15:32Kandydaci na radnych Koalicji Obywatelskiej w Grudziądzu podsumowali dzisiaj kampanię wyborczą prowadzoną w mieście. Podziękował im poseł Platformy Tomasz Szymański. Czytaj dalej »
Posłowie Stasiński i Olszewski: poseł Latos powinien wytłumaczyć się bydgoszczanom
2018-10-18, 13:15Bydgoscy posłowie Platformy Obywatelskiej Michał Stasiński i Paweł Olszewski uważają, że poseł Tomasz Latos powinien wytłumaczyć się mieszkańcom Bydgoszczy z tego co napisał o nim 'Fakt' oraz interweniować w sprawie zanieczyszczeń… Czytaj dalej »
SLD Lewica Razem w Bydgoszczy podsumowała samorządową kampanię wyborczą
2018-10-18, 12:55SLD Lewica Razem w Bydgoszczy podsumowała samorządową kampanię wyborczą. Członkowie ugrupowania podziękowali bydgoszczanom i zachęcali do głosowania na swoją listę. Czytaj dalej »
Kandydaci partii Razem do Sejmiku chcą walczyć ze smogiem
2018-10-18, 11:50Kandydaci partii Razem do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego chcą walczyć ze smogiem i podejmować działania na rzecz poprawy jakości powietrza. Czytaj dalej »
Prezydent Włocławka wygrał proces w trybie wyborczym; Kuźniewicz będzie się odwoływał
2018-10-18, 06:30Starający się o reelekcję prezydent Włocławka, Marek Wojtkowski wygrał przed sądem ze swoim konkurentem, Jackiem Kuźniewiczem z bloku 'Postaw na Włoclawek'. Czytaj dalej »
Kandydaci z Komitetu Wyborczego MY Toruń podsumowali kampanię
2018-10-18, 05:45- Jesteśmy jedynym niezaangażowanym politycznie komitetem - mówili liderzy MY Toruń na konferencji prasowej podsumowującej kampanię wyborczą. Czytaj dalej »