Minister Bodnar udzielił poparcia kandydatom KO na prezydenta Włocławka i Inowrocławia
Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Adam Bodnar przyjechał do Włocławka, by udzielić poparcia Markowi Wojtkowskiemu, który ubiega się o reelekcję w wyborach samorządowych. Następnie udał się do Torunia, gdzie rozmawiał z Pawłem Gulewskim. Potem pojawił się w Inowrocławiu, aby poprzeć Wojciecha Piniewskiego.
– Te wybory są szczególne, ponieważ odbywają się w czasie, kiedy odzyskaliśmy pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. Będziemy mieć nowy impuls rozwojowy. To są potężne pieniądze, które muszą być dobrze wykorzystane. Żeby tak się stało, najlepiej będzie, jeżeli będzie istniał swoisty sojusz między tymi osobami, które rządzą na poziomie województwa kujawsko-pomorskiego a włodarzami (ministrami – przyp.) – powiedział Bodnar.
Kandydaturę Marka Wojtkowskiego wspiera także wiceminister sprawiedliwości Arkadiusz Myrcha, który na konferencji przypominał, że prezydent Włocławka zawsze stał na straży praworządności i szacunku dla praw człowieka, biorąc udział w manifestacjach pod sądami, czy na ulicach miast.
– To cechuje prawdziwych samorządowców. Wcale nie kalkulowanie i nie skakanie z wyborów na wybory, że trochę tu się pokażemy, później tu wystartujemy, bo jest taki moment polityczny. Marek ze swoim współpracownikami zawsze stał na czele zasad i wartości, a jeżeli one zaczynają się w samorządzie, to będą w całej Polsce – podkreślił Myrcha.
W drugiej turze wyborów o fotel prezydenta Włocławka powalczą Marek Wojtkowski z Koalicji Obywatelskiej i Krzysztof Kukucki z Nowej Lewicy – obecnie senator i wiceminister rozwoju, wcześniej zastępca Wojtkowskiego ds. inwestycji.
– Uważam, że jesteśmy w szczególnym momencie, kiedy możemy już mówić w jaki sposób wykorzystać środki, które wpłyną do Polski z Krajowego Planu Odbudowy oraz z Funduszu Spójności. Te pierwsze miesiące rządu koalicji 15 października były przede wszystkim o przywracaniu praworządności, ale także o odzyskiwaniu zaufania Komisji Europejskiej, partnerów europejskich. Komisja Europejska okazała to zaufanie, powiedziała: „wypełniacie kamienie milowe, podążacie konsekwentnie w kierunku przywracania praworządności, te środki zostaną uruchomione” – powiedział na konferencji prasowej w Inowrocławiu Adam Bodnar.
Minister sprawiedliwości zaznaczył, że teraz od włodarzy takich miastach, jak Inowrocław, zależy to, w jaki sposób środki europejskie zostaną wykorzystane.
Kandydat na prezydenta Inowrocławia podziękował ministrowi za wsparcie. Podkreślił, że Inowrocław był i jest miastem wolności i nikt nigdy w to nie zwątpił, mimo ośmiu „ciemnych” lat.
Zobacz także
Wybory w toruńskim Areszcie Śledczym
2014-11-16, 14:27Możliwość głosowania w wyborach samorządowych mają także osadzeni w toruńskim Areszcie Śledczym. Czytaj dalej »
Wybory samorządowe w Borach Tucholskich
2014-11-16, 13:44Duże zainteresowanie wyborami odnotowano w małej miejscowości Czersk Świecki w samym sercu Borów Tucholskich. Czytaj dalej »
Wybory w powiecie świeckim
2014-11-16, 11:03Punktualnie o godz. 7.00 otwarta została jedna z najmniejszych komisji wyborczych w Krąplewicach, w powiecie świeckim. Czytaj dalej »
Mieszkańcy Bydgoszczy głosują
2014-11-16, 10:25Punktualnie o godz. 7.00 pracę rozpoczęły cztery obwodowe komisje wyborcze w Zespole Szkół Chemicznych na bydgoskich Kapuściskach. Czytaj dalej »
W Bydgoszczy pojawiły się fałszywe plakaty rzekomo należące do kandydata PiS
2014-11-14, 20:18Na bydgoskich ulicach pojawiły się sfałszowane plakaty i banery wyborcze, do złudzenia przypominające oryginalne kandydata Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Krystiana Frelichowskiego. Czytaj dalej »
Rzekoma afera wyborcza w Kowalu
2014-11-14, 16:54Burmistrz Kowala nakazał służbom komunalnym usunięcie plakatów wyborczych swojego konkurenta w wyborach samorządowych i zrobił to zgodnie z prawem. Czytaj dalej »
Grochówka na zakończenie kampanii wyborczej
2014-11-14, 16:22Warto postawić na najlepszego - mówiła w Bydgoszczy Teresa Piotrowska zachęcając do głosowania na Rafała Bruskiego. Czytaj dalej »
Ostatni dzień kampanii wyborczej i ostatnia szansa, by przekonać do siebie wyborców
2014-11-14, 15:30W ostatnim dniu kampanii przed niedzielnymi wyborami samorządowymi sztaby wyborcze poszczególnych partii zorganizowały podsumowujące konferencje prasowe. Czytaj dalej »
Bydgoski SLD kończy kampanię w nastroju piknikowym
2014-11-14, 14:43Gorąca grochówka, wata cukrowa i atrakcje dla dzieci - tak SLD kończy kampanię w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Dombrowicz: jesteśmy gotowi do pracy na rzecz mieszkańców miasta
2014-11-14, 14:17Kandydat na prezydenta Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz zadeklarował podczas podsumowania kampanii samorządowej, że 'drużyna' 62 kandydatów do Rady Miasta startujących z ramienia KWW Porozumienie Dombrowicza gotowa jest do 'pracy dla… Czytaj dalej »