Minister Bodnar udzielił poparcia kandydatom KO na prezydenta Włocławka i Inowrocławia
Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Adam Bodnar przyjechał do Włocławka, by udzielić poparcia Markowi Wojtkowskiemu, który ubiega się o reelekcję w wyborach samorządowych. Następnie udał się do Torunia, gdzie rozmawiał z Pawłem Gulewskim. Potem pojawił się w Inowrocławiu, aby poprzeć Wojciecha Piniewskiego.
– Te wybory są szczególne, ponieważ odbywają się w czasie, kiedy odzyskaliśmy pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. Będziemy mieć nowy impuls rozwojowy. To są potężne pieniądze, które muszą być dobrze wykorzystane. Żeby tak się stało, najlepiej będzie, jeżeli będzie istniał swoisty sojusz między tymi osobami, które rządzą na poziomie województwa kujawsko-pomorskiego a włodarzami (ministrami – przyp.) – powiedział Bodnar.
Kandydaturę Marka Wojtkowskiego wspiera także wiceminister sprawiedliwości Arkadiusz Myrcha, który na konferencji przypominał, że prezydent Włocławka zawsze stał na straży praworządności i szacunku dla praw człowieka, biorąc udział w manifestacjach pod sądami, czy na ulicach miast.
– To cechuje prawdziwych samorządowców. Wcale nie kalkulowanie i nie skakanie z wyborów na wybory, że trochę tu się pokażemy, później tu wystartujemy, bo jest taki moment polityczny. Marek ze swoim współpracownikami zawsze stał na czele zasad i wartości, a jeżeli one zaczynają się w samorządzie, to będą w całej Polsce – podkreślił Myrcha.
W drugiej turze wyborów o fotel prezydenta Włocławka powalczą Marek Wojtkowski z Koalicji Obywatelskiej i Krzysztof Kukucki z Nowej Lewicy – obecnie senator i wiceminister rozwoju, wcześniej zastępca Wojtkowskiego ds. inwestycji.
– Uważam, że jesteśmy w szczególnym momencie, kiedy możemy już mówić w jaki sposób wykorzystać środki, które wpłyną do Polski z Krajowego Planu Odbudowy oraz z Funduszu Spójności. Te pierwsze miesiące rządu koalicji 15 października były przede wszystkim o przywracaniu praworządności, ale także o odzyskiwaniu zaufania Komisji Europejskiej, partnerów europejskich. Komisja Europejska okazała to zaufanie, powiedziała: „wypełniacie kamienie milowe, podążacie konsekwentnie w kierunku przywracania praworządności, te środki zostaną uruchomione” – powiedział na konferencji prasowej w Inowrocławiu Adam Bodnar.
Minister sprawiedliwości zaznaczył, że teraz od włodarzy takich miastach, jak Inowrocław, zależy to, w jaki sposób środki europejskie zostaną wykorzystane.
Kandydat na prezydenta Inowrocławia podziękował ministrowi za wsparcie. Podkreślił, że Inowrocław był i jest miastem wolności i nikt nigdy w to nie zwątpił, mimo ośmiu „ciemnych” lat.
Zobacz także
„Jarosław Kaczyński rozmawia przy herbacie z Krzysztofem Czabańskim. Ja Cię nie mogę!”
2019-09-25, 21:01- W wyborach do Sejmu warto oddać głos na przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego; Rada Mediów Narodowych to był naprawdę dobry pomysł - mówi w spocie wyborczym prezes PiS Jarosław Kaczyński o Czabańskim… Czytaj dalej »
Jarosław Gowin: My przekonujemy, opozycja przekonuje, a Polacy wybiorą lepsze...
2019-09-25, 20:00Gościem audycji Popołudnie z nami PR PiK był Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, prezes porozumienia Zjednoczona prawica, który w środę odwiedził kuajwsko - pomorskie. Czytaj dalej »
Konfederacja pyta rząd o konkretne działania na terenach pozachemowskich
2019-09-25, 18:06Co polski rząd robi, by rozbroić ekologiczną bombę, i czy zamierza przebadać mieszkańców Łęgnowa? Między innymi takie pytania znalazły się w poselskiej interpelacji, którą lokalni kandydaci Konfederacji zapisali w interpelacji… Czytaj dalej »
Opozycja w Świeciu nie ma głosu? Poseł Król na pomoc radnym PiS
2019-09-25, 16:20- Większość w radzie miejskiej w Świeciu próbuje uciszyć opozycję - mówią radni PiS i klubu Nowe Świecie Razem. Chodzi o proponowany zapis o skróceniu liczby wystąpień podczas sesji. Czytaj dalej »
Poseł Stasiński: Koalicja Obywatelska ma najlepszą propozycję dla biznesu
2019-09-25, 14:45Poseł PO Michał Stasiński krytykuje wyborcze obietnice PiS-u dla biznesu. Chodzi m.in. o zapowiedzianą na przyszły rok podwyżkę składek ZUS dla pracowników etatowych i program 500 plus dla przedsiębiorców. Czytaj dalej »
Sławomir Mentzen: To źle, że nie prowadzimy samodzielnej polityki zagranicznej
2019-09-25, 10:50- Podnoszenie płacy minimalnej - tak jak proponuje rząd - jest niebezpieczne - stwierdził Sławomir Mentzen , toruński kandydat Konfederacji do Sejmu. Czytaj dalej »
Minister Schreiber w Bydgoszczy: „Chcemy, by Polacy mogli się bogacić”
2019-09-24, 19:00O podatkowych poczynaniach rządu mówił w Bydgoszczy minister Łukasz Schreiber. - Obniżamy podatki, ale Bydgoszcz na tym nie straci. Pieniądze zostaną w kieszeniach mieszkańców i pobudzą gospodarkę miasta - mówił. Czytaj dalej »
Posłanka Pawłowicz w Bydgoszczy: Kampania jest niezwykle brutalna
2019-09-24, 16:48- Nie wszystko udało się zrobić. Czasem trudno zrealizować plany, trzeba wyczekać odpowiedni moment - mówiła w Bydgoszczy Krystyna Pawłowicz. Czytaj dalej »
Konfederacja o drodze S10 Bydgoszcz-Toruń. „Dla nas to priorytet”
2019-09-24, 15:14- Budowa drogi ekspresowej S10 między Bydgoszczą a Toruniem powinna rozpocząć się jak najszybciej i powinna być finansowana z budżetu państwa - uważa Marcin Sypniewski. Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2019-09-24, 06:15Gościem wtorkowej Rozmowy Dnia był minister Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, a rozmawialiśmy między innymi o pozwie złożonym przeciw Facebookowi, o granicach wolności słowa w dziennikarstwie, a także… Czytaj dalej »