Krzysztof Kukucki: Nie obiecywałem prezydentowi Włocławka, że nie wystartuję w wyborach
Marek Wojtkowski twierdzi, że zawarł niepisane porozumienie z Krzysztofem Kukuckim. Wojtkowski i całe zaplecze KO mieli wspierać Kukuckiego w wyborach parlamentarnych, w których zdobył mandat senatora. Kukucki miał w zamian zadeklarować, że nie będzie się ubiegać o urząd prezydenta Włocławka...
– Nie oszukałem prezydenta Włocławka, nie obiecywałem, że nie wystartuję w wyborach – tak kandydat na prezydenta Włocławka, senator Krzysztof Kukucki, odpowiedział swojemu konkurentowi w drugiej turze wyborów, aktualnemu prezydentowi Włocławka, Markowi Wojtkowskiemu.
Kukucki zwołał konferencję prasową i oświadczył, że takiej umowy nigdy nie było.
– Nigdy, nigdzie i nikomu nie deklarowałem, że zrezygnuję ze swojego biernego prawa wyborczego w żadnych wyborach – mówi Kukucki. – Czy to są wybory samorządowe, parlamentarne, czy jakiekolwiek inne. Mogę dzisiaj zadeklarować, że w wyborach do europarlamentu kandydować nie będę. Włocławkowi potrzeba raczej konsyliacyjnej współpracy, rozmowy, pracy na rzecz lepszego Włocławka, a nie przenoszenia waśni, wojen z sejmu. Ponad podziałami politycznymi jesteśmy w stanie zrobić dla mieszkańców zarobić więcej – ocenia Kukucki.
Sytuacja w samorządzie Włocławka nowej kadencji jest taka: Lewica ma osiem mandatów, Koalicja Obywatelska 9, PiS - 6. Żaden klub nie może rządzić samodzielnie. Naturalną wydaje się współpraca między Lewicą i Koalicją Obywatelską. Tak ostry konflikt między dwoma miejskimi liderami tych partii może przyszłą współpracę utrudnić.
Przypomnijmy: senator Kukucki zdobył w pierwszej turze 14 443 głosy, czyli 41,40 proc. Rządzącego Włocławkiem od 2014 roku Wojtkowskiego poparły 10 423 osoby - 29,88 proc. Obaj kandydaci zmierzą się w drugiej turze wyborów 21 kwietnia.
Zobacz także
„Bydgoszcz powinna oszacować straty wojenne”. Wniosek klubu radnych PiS
2023-09-14, 08:41Czy bydgoscy radni dołączą do innych polskich samorządów, które oczekują, że polski rząd podejmie kroki w sprawie reparacji od Niemiec z tytułu strat wojennych? Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2023-09-14, 06:00Gościem „Rozmowy dnia” był Marcin Skonieczka kandydujący do Sejmu z listy Trzeciej Drogi, wójt gminy Płużnica. Rozmawialiśmy o obietnicach składanych w kampanii wyborczej i o ukraińskim zbożu. Michał Jędryka: W gminie Płużnica… Czytaj dalej »
Kandydatki Trzeciej Drogi chcą referendum ws. aborcji. Zapowiadają nowe miejsca w żłobkach
2023-09-13, 20:23- W ostatnich latach kobiety straciły swoją pozycję, czas to zmienić - mówiły w Bydgoszczy działaczki Polska 2050 Szymona Hołowni. Kandydatki Trzeciej Drogi do sejmu z okręgu bydgoskiego zorganizowały konferencję, podczas której… Czytaj dalej »
Poseł Kaczmarczyk: Chcą przejąć polski towar, a ten gorszej jakości ma trafiać do nas [Rozmowa dnia]
2023-09-13, 09:32- To Komisja Europejska, a nie rządząca Polską prawica, blokuje środki z KPO i podejmuje działania grożące upadkiem polskiego rolnictwa, grając ukraińskim zbożem - przekonywał poseł Norbert Kaczmarczyk w „Rozmowie dnia” Polskiego… Czytaj dalej »
Minister Telus: Jesteśmy wierni interesowi polskiego rolnika, a nie brukselskiego urzędnika
2023-09-13, 09:22- Nasz cel jest prosty. Ochrona naszego rynku przed zalewem zboża z Ukrainy, które psuje polski rynek rolny - zaznaczył w środowym spocie emitowanym na Twitterze szef resortu rolnictwa. Dlatego - jak dodał - nie otworzymy dla niego polskich… Czytaj dalej »
Poseł Kownacki w Barcinie. Temat spotkania: inwestycje ważne dla mieszkańców
2023-09-12, 20:00Poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartosz Kownacki odwiedził Barcin, gdzie z radną Anną Falkowską podsumował inwestycje dofinansowane z rządowych środków. W ostatnich latach do gminy Barcin trafiło ponad 110 milionów złotych. Dzięki… Czytaj dalej »
Mariusz Kałużny: Nie pozwolę na wyprzedanie spółek Skarbu Państwa
2023-09-12, 13:42Poseł Mariusz Kałużny z Suwerennej Polski zainaugurował w Toruniu kampanię wyborczą. Wśród pięciu priorytetów polityk wymienił m.in. dokończenie reformy wymiaru sprawiedliwościowi i obronę polskiego majątku. Czytaj dalej »
Paweł Szramka: programy dozbrojenia wojska nie są omawiane w Komisji Obrony Narodowej [Rozmowa dnia]
2023-09-12, 10:00Poseł Paweł Szramka, który był dziś gościem „Rozmowy dnia” Polskiego Radia PiK ubolewa, że zakupy uzbrojenia nie są konsultowane z posłami. Czytaj dalej »
Windy w blokach, nowe miejsca parkingowe. PiS chce modernizować osiedla w Mogilnie
2023-09-12, 09:11Kandydat do Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Ireneusz Stachowiak podsumował inwestycje, jakie udało się zrealizować za rządów PiS w powiecie mogileńskim. Zapowiedział też m.in. program modernizacji osiedli. Czytaj dalej »
Środki od rządu dla szpitala w Rypinie. „Sieć sprawnych szpitali jest istotna dla zdrowia publicznego”
2023-09-12, 08:331,5 miliona złotych trafi do szpitala w Rypinie z rezerwy budżetu państwa. Czek przekazał na poniedziałkowej konferencji prasowej Prezes Rządowego Centrum Legislacji, minister Krzysztof Szczucki. Czytaj dalej »