Krzysztof Kukucki: Nie obiecywałem prezydentowi Włocławka, że nie wystartuję w wyborach
Marek Wojtkowski twierdzi, że zawarł niepisane porozumienie z Krzysztofem Kukuckim. Wojtkowski i całe zaplecze KO mieli wspierać Kukuckiego w wyborach parlamentarnych, w których zdobył mandat senatora. Kukucki miał w zamian zadeklarować, że nie będzie się ubiegać o urząd prezydenta Włocławka...
– Nie oszukałem prezydenta Włocławka, nie obiecywałem, że nie wystartuję w wyborach – tak kandydat na prezydenta Włocławka, senator Krzysztof Kukucki, odpowiedział swojemu konkurentowi w drugiej turze wyborów, aktualnemu prezydentowi Włocławka, Markowi Wojtkowskiemu.
Kukucki zwołał konferencję prasową i oświadczył, że takiej umowy nigdy nie było.
– Nigdy, nigdzie i nikomu nie deklarowałem, że zrezygnuję ze swojego biernego prawa wyborczego w żadnych wyborach – mówi Kukucki. – Czy to są wybory samorządowe, parlamentarne, czy jakiekolwiek inne. Mogę dzisiaj zadeklarować, że w wyborach do europarlamentu kandydować nie będę. Włocławkowi potrzeba raczej konsyliacyjnej współpracy, rozmowy, pracy na rzecz lepszego Włocławka, a nie przenoszenia waśni, wojen z sejmu. Ponad podziałami politycznymi jesteśmy w stanie zrobić dla mieszkańców zarobić więcej – ocenia Kukucki.
Sytuacja w samorządzie Włocławka nowej kadencji jest taka: Lewica ma osiem mandatów, Koalicja Obywatelska 9, PiS - 6. Żaden klub nie może rządzić samodzielnie. Naturalną wydaje się współpraca między Lewicą i Koalicją Obywatelską. Tak ostry konflikt między dwoma miejskimi liderami tych partii może przyszłą współpracę utrudnić.
Przypomnijmy: senator Kukucki zdobył w pierwszej turze 14 443 głosy, czyli 41,40 proc. Rządzącego Włocławkiem od 2014 roku Wojtkowskiego poparły 10 423 osoby - 29,88 proc. Obaj kandydaci zmierzą się w drugiej turze wyborów 21 kwietnia.
Zobacz także
Pozew w trybie wyborczym w Chełmnie
2014-11-28, 09:17Mariusz Kędzierski - burmistrz Chełmna - pozwał Małgorzatę Giżyńską, bo uważa, że jego kontrkandydatka w wyborach mówi nieprawdę na jego temat. Czytaj dalej »
KNP w Bydgoszczy nie popiera żadnego z kandydatów na prezydenta
2014-11-27, 21:02Kongres Nowej Prawicy nie poprze żadnego z dwóch kandydatów, którzy zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski przegrał proces wyborczy w pierwszej instancji
2014-11-27, 20:43Kandydat na urząd prezydenta Włocławka, poseł Platformy Obywatelskiej Marek Wojtkowski, przegrał w pierwszej instancji proces wyborczy z walczącym o reelekcję prezydentem Włocławka, Andrzejem Pałuckim z SLD. Czytaj dalej »
Stowarzyszenie "Wspólnota Samorządowa" rządzić będzie ziemskim powiatem włocławskim
2014-11-27, 19:48W trakcie pierwszej sesji nowo wybrana rada powiatu rozdzieliła najważniejsze stanowiska. Czytaj dalej »
Poparcie dla Konstantego Dombrowicza
2014-11-27, 16:17Obok niektórych działaczy SLD niezależny kandydat na prezydenta Bydgoszczy w niedzielę może liczyć na głos organizacji prawicowych. Czytaj dalej »
Dombrowicz komentuje decyzję Sądu Apelacyjnego w Gdańsku
2014-11-27, 13:20Nie ma podstaw do uwzględnienia zażalenia - uznał Sąd Apelacyjny w Gdańsku oddalając wniosek Komitetu Wyborczego Konstantego Dombrowicza na postanowienie bydgoskiego sądu. Czytaj dalej »
Ryszard Brejza ma poparcie marszałka województwa przed II turą wyborów na prezydenta
2014-11-27, 13:10Ubiegający się o reelekcję prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza ma przed drugą turą wyborów poparcie marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego. Czytaj dalej »
Andrzej Pałucki wytacza proces wyborczy Markowi Wojtkowskiemu
2014-11-27, 12:56Kandydaci na fotel prezydenta Włocławka spotkają się w sądzie. Urzędujący prezydent, Andrzej Pałucki z SLD, wytoczył swojemu konkurentowi proces w trybie wyborczym. Czytaj dalej »
Koalicja pokonanych wspiera kandydata PO na prezydenta Włoclawka
2014-11-24, 16:25Kandydaci na urząd prezydenta Włocławka, którzy odpadli w pierwszej turze, zawiązali koalicję i poparli Marka Wojtkowskiego z Platformy Obywatelskiej. Czytaj dalej »
Zapadła decyzja sądu w procesie wyborczym Dombrowicz kontra Bruski
2014-11-24, 16:15Bydgoski sąd w trybie wyborczym zajął się sprawą, którą kandydatowi na prezydenta Bydgoszczy, Rafałowi Bruskiemu, wytoczył Komitet Wyborczy Konstantego Dombrowicza. Czytaj dalej »