Paweł Gulewski: Będziemy rozwijać sieć dziennych domów pobytu w Toruniu
Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia jest za utworzeniem filii Miejskiej Przychodni Specjalistycznej na lewobrzeżu. Jako włodarz miasta zamierza też rozwijać sieć dziennych domów pobytu, rozbudować Dom Pomocy Społecznej i rozwiązać problemy w tej instytucji.
W drugiej turze wyborów prezydenckich w Toruniu zmierzą się Paweł Gulewski (KO) i dotychczasowy prezydent miasta Michał Zaleski (własny komitet). Kandydaci dostali odpowiednio 38,28 proc. i 26,41 proc. głosów w I turze wyborów.
- Będziemy rozwijać sieć dziennych domów pobytu w naszym mieście. Te, które są, działają wspaniale, aktywizują naszych kochanych seniorów, a ci mają tam bardzo bogatą ofertę pobytu czy posiłki. Obiecuję, że będziemy jeszcze intensywniej podchodzili do tego tematu - powiedział podczas środowego briefingu prasowego Gulewski. Zapowiedział rozwijanie sieci „przyjaznych przestrzeni" dla seniorów w różnych częściach miasta. - Zlecę analizę zasadności utworzenia na lewobrzeżu filii Miejskiej Przychodni Specjalistycznej. Jestem to winny mieszkańcom lewobrzeża. O tym mówiłem w kampanii przed I turą i to nam się uda zrobić - stwierdził.
Kandydat KO na prezydenta Torunia podkreślił, że zadba też o sprawy toruńskiego DPS-u. Mówił o zbyt niskich wynagrodzeniach dla pracowników, o brakach kadrowych, braku zabezpieczenia w zakresie usług pielęgniarskich. - Nie zapominam o was, nie zapominam o DPS. Bardzo się cieszę, że rozwiązania rządowe wyszły naprzeciw waszym oczekiwaniom. Jest dodatek, są zmiany w ustawie. Dzięki temu otrzymacie państwo dodatek 1000 zł brutto - mówił, zwracając się do środowiska DPS.
Paweł Gulewski w pierwszej turze wyborów zdobył 38,28 proc. głosów - o blisko 12 proc. więcej niż urzędujący Michał Zaleski.
Za oddane mieszkańcom głosy podziękowała Magdalena Noga kandydatka Koalicji Ruchów Miejskich na prezydenta Torunia. W wyborach uzyskała 2,34 proc. (1624 głosy). Wskazała też, że potrzebna jest zmiana na stanowisku prezydenta. Kandydaci Koalicji Ruchów Miejskich do Rady Miasta uzyskali 2,75 proc. głosów.
Zobacz także
Tadeusz Pogoda powalczy o kolejną kadencję burmistrza Świecia
2014-10-20, 11:26Tadeusz Pogoda - urzędujący burmistrz Świecia nad Wisłą rozpoczął swoją kampanię wyborczą. Przedstawił również kandydatów na radnych powiatu i miasta z list Komitetu Wyborczego Obywatelskie Porozumienie Samorządowe. Czytaj dalej »
Stawicka: Chcę skupić się na wartości człowieka
2014-10-18, 15:52Małgorzata Stawicka, bezpartyjna kandydatka na prezydenta Bydgoszczy, oficjalnie rozpoczęła kampanię konwencją wyborczą w kinoteatrze Adria. Czytaj dalej »
Minął termin zgłaszania kandydatów na na wójtów, burmistrzów i prezydentów
2014-10-18, 12:3427 kandydatów będzie walczyć o 5 prezydenckich stanowisk w Kujawsko-Pomorskiem. O północy minął termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów. Czytaj dalej »
"Włocławek ponad podziałami" i konferencja prasowa na cmentarzu
2014-10-17, 17:36Maciej Gawrysiak - kandydat na prezydenta Włocławka z ramienia bloku 'Włocławek ponad podziałami', na miejsce konferencji prasowej wybrał cmentarz. Czytaj dalej »
Niektórzy zostaną radnymi bez głosowania
2014-10-17, 12:52Ponad stu kandydatów na radnych w zbliżających się wyborach samorządowych w naszym województwie może spać spokojnie. Czytaj dalej »
Marcin Wroński, kandydatem KWW Nowy Inowrocław na prezydenta miasta
2014-10-16, 21:19Pełna przejrzystość życia publicznego - to jeden z głównych postulatów programu wyborczego KWW Nowy Inowrocław. Czytaj dalej »
SLD we Włocławku oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą
2014-10-16, 21:05Sojusz Lewicy Demokratycznej we Włocławku oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą do samorządu. Partia przedstawiła kandydatów do rady miasta i do sejmiku wojewódzkiego. Czytaj dalej »
Camperem po Bydgoszczy - kampania wyborcza Rafała Bruskiego
2014-10-16, 21:00Przez najbliższy miesiąc prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski będzie się spotykał z mieszkańcami w swoim mobilnym biurze. Czytaj dalej »
Grzegorz Roszak, kandydat na prezydenta Inowrocławia, przedstawił swój program wyborczy
2014-10-16, 20:29Równomierny rozwój wszystkich osiedli, konsultacje z mieszkańcami w sprawie inwestycji z budżetu partycypacyjnego i stworzenie większych szans dla młodych. Czytaj dalej »
SLD proponuje debatę kontrkandydatom do Sejmiku Województwa
2014-10-16, 14:50Debatę poświęconą wizji rozwoju Bydgoszczy, w kontekście nowej perspektywy finansowej 2014-2020, proponują kandydujący do Sejmiku Województwa Elżbieta Krzyżanowska i Grzegorz Gruszka. Czytaj dalej »