Paweł Gulewski: Będziemy rozwijać sieć dziennych domów pobytu w Toruniu
Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia jest za utworzeniem filii Miejskiej Przychodni Specjalistycznej na lewobrzeżu. Jako włodarz miasta zamierza też rozwijać sieć dziennych domów pobytu, rozbudować Dom Pomocy Społecznej i rozwiązać problemy w tej instytucji.
W drugiej turze wyborów prezydenckich w Toruniu zmierzą się Paweł Gulewski (KO) i dotychczasowy prezydent miasta Michał Zaleski (własny komitet). Kandydaci dostali odpowiednio 38,28 proc. i 26,41 proc. głosów w I turze wyborów.
- Będziemy rozwijać sieć dziennych domów pobytu w naszym mieście. Te, które są, działają wspaniale, aktywizują naszych kochanych seniorów, a ci mają tam bardzo bogatą ofertę pobytu czy posiłki. Obiecuję, że będziemy jeszcze intensywniej podchodzili do tego tematu - powiedział podczas środowego briefingu prasowego Gulewski. Zapowiedział rozwijanie sieci „przyjaznych przestrzeni" dla seniorów w różnych częściach miasta. - Zlecę analizę zasadności utworzenia na lewobrzeżu filii Miejskiej Przychodni Specjalistycznej. Jestem to winny mieszkańcom lewobrzeża. O tym mówiłem w kampanii przed I turą i to nam się uda zrobić - stwierdził.
Kandydat KO na prezydenta Torunia podkreślił, że zadba też o sprawy toruńskiego DPS-u. Mówił o zbyt niskich wynagrodzeniach dla pracowników, o brakach kadrowych, braku zabezpieczenia w zakresie usług pielęgniarskich. - Nie zapominam o was, nie zapominam o DPS. Bardzo się cieszę, że rozwiązania rządowe wyszły naprzeciw waszym oczekiwaniom. Jest dodatek, są zmiany w ustawie. Dzięki temu otrzymacie państwo dodatek 1000 zł brutto - mówił, zwracając się do środowiska DPS.
Paweł Gulewski w pierwszej turze wyborów zdobył 38,28 proc. głosów - o blisko 12 proc. więcej niż urzędujący Michał Zaleski.
Za oddane mieszkańcom głosy podziękowała Magdalena Noga kandydatka Koalicji Ruchów Miejskich na prezydenta Torunia. W wyborach uzyskała 2,34 proc. (1624 głosy). Wskazała też, że potrzebna jest zmiana na stanowisku prezydenta. Kandydaci Koalicji Ruchów Miejskich do Rady Miasta uzyskali 2,75 proc. głosów.
Zobacz także
Bydgoska debata na temat upadku "Zachemu"
2014-11-12, 19:06Siedmiu kandydatów na urząd prezydenta Bydgoszczy uczestniczyło w debacie na temat przyczyn upadku 'Zachemu'. Spotkanie dotyczyło także strategii miasta wobec obszaru byłych Zakładów Chemicznych. Czytaj dalej »
Konferencja przedwyborcza Metropolii Bydgoskiej
2014-11-12, 17:41W trakcie kolejnej przedwyborczej konferencji prasowej przedstawiciele Metropolii Bydgoskiej poruszali kwestię przywrócenia świetności terenom nad Starym Kanałem Bydgoskim. Czytaj dalej »
Bydgoska konferencja prasowa SLD-Lewica Razem
2014-11-12, 17:17Komitet wyborczy SLD-Lewica Razem zorganizował w Bydgoszczy przedwyborczą konferencję prasową, w trakcie której pojawiło się wiele gorzkich słów pod adresem obecnych władz miasta. Czytaj dalej »
Michał Zaleski i toruńskie inwestycje na kolejne lata
2014-11-12, 16:30Rozbudowa układu komunikacyjnego Torunia, tworzenie kolejnych mieszkań komunalnych oraz modernizacja basenu przy ul. Bażyńskich - to przykłady zaplanowanych na kolejne lata inwestycji, które zapowiedział ubiegający się o czwartą… Czytaj dalej »
Pomysły PO dla mieszkańców Torunia
2014-11-12, 14:05Mniej dużych zadań np. w zakresie infrastruktury, a więcej nastawienia na komfort życia mieszkańców. To główne założenia zaprezentowanego przez Platformę Obywatelską 'Programu Miejskiego', jaki partia przygotowała dla Torunia… Czytaj dalej »
PiS podsumowuje kampanię do sejmiku województwa
2014-11-12, 13:05Słuchać Polaków - zmieniać Polskę to hasło konferencji, która odbyła się w biurze poselskim bydgoskiego posła PiS - Tomasza Latosa. Czytaj dalej »
Konstanty Dombrowicz o sporcie i rekreacji
2014-11-12, 12:09Po raz kolejny Konstanty Dombrowicz spotkał się z dziennikarzami, by poinformować o swoich planach. Czytaj dalej »
Czas Mieszkańców chce zmienić Urząd Miasta w Toruniu
2014-11-12, 11:56Struktura toruńskiego Urzędu Miasta jest skostniała, trzeba to zmienić - uważa Czas Mieszkańców. Czytaj dalej »
W Grudziądzu kolejny proces w trybie wyborczym?
2014-11-12, 11:00Grudziądzka kampania prezydencka nabiera tempa. Szykuje się kolejny pozew do sądu w trybie wyborczym przeciwko Januszowi Dzięciołowi. Czytaj dalej »
Kandydaci lewicy o stadionie bydgoskiej Polonii
2014-11-10, 20:51Kandydaci Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD - Lewica Razem do bydgoskiej rady miasta obiecują, że jeśli zdobędą zaufanie wyborców zrobią wszystko, by miasto znalazło pieniądze na modernizację stadionu żużlowego przy ul. Sportowej… Czytaj dalej »