Paweł Gulewski: Będziemy rozwijać sieć dziennych domów pobytu w Toruniu
Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia jest za utworzeniem filii Miejskiej Przychodni Specjalistycznej na lewobrzeżu. Jako włodarz miasta zamierza też rozwijać sieć dziennych domów pobytu, rozbudować Dom Pomocy Społecznej i rozwiązać problemy w tej instytucji.
W drugiej turze wyborów prezydenckich w Toruniu zmierzą się Paweł Gulewski (KO) i dotychczasowy prezydent miasta Michał Zaleski (własny komitet). Kandydaci dostali odpowiednio 38,28 proc. i 26,41 proc. głosów w I turze wyborów.
- Będziemy rozwijać sieć dziennych domów pobytu w naszym mieście. Te, które są, działają wspaniale, aktywizują naszych kochanych seniorów, a ci mają tam bardzo bogatą ofertę pobytu czy posiłki. Obiecuję, że będziemy jeszcze intensywniej podchodzili do tego tematu - powiedział podczas środowego briefingu prasowego Gulewski. Zapowiedział rozwijanie sieci „przyjaznych przestrzeni" dla seniorów w różnych częściach miasta. - Zlecę analizę zasadności utworzenia na lewobrzeżu filii Miejskiej Przychodni Specjalistycznej. Jestem to winny mieszkańcom lewobrzeża. O tym mówiłem w kampanii przed I turą i to nam się uda zrobić - stwierdził.
Kandydat KO na prezydenta Torunia podkreślił, że zadba też o sprawy toruńskiego DPS-u. Mówił o zbyt niskich wynagrodzeniach dla pracowników, o brakach kadrowych, braku zabezpieczenia w zakresie usług pielęgniarskich. - Nie zapominam o was, nie zapominam o DPS. Bardzo się cieszę, że rozwiązania rządowe wyszły naprzeciw waszym oczekiwaniom. Jest dodatek, są zmiany w ustawie. Dzięki temu otrzymacie państwo dodatek 1000 zł brutto - mówił, zwracając się do środowiska DPS.
Paweł Gulewski w pierwszej turze wyborów zdobył 38,28 proc. głosów - o blisko 12 proc. więcej niż urzędujący Michał Zaleski.
Za oddane mieszkańcom głosy podziękowała Magdalena Noga kandydatka Koalicji Ruchów Miejskich na prezydenta Torunia. W wyborach uzyskała 2,34 proc. (1624 głosy). Wskazała też, że potrzebna jest zmiana na stanowisku prezydenta. Kandydaci Koalicji Ruchów Miejskich do Rady Miasta uzyskali 2,75 proc. głosów.
Zobacz także
Przygotowania przedwyborcze w ostatniej fazie
2015-05-09, 13:17To już ostatnie godziny przed wyborami. Jutro pójdziemy do urn i wybierzemy prezydenta. Dla obwodowych komisji wyborczych to czas wytężonej pracy. Czytaj dalej »
Wybory - jak oddać swój głos?
2015-05-09, 11:12Już jutro - 10 maja Polacy będą wybierać prezydenta. O najwyższy urząd w państwie ubiega się 11 kandydatów. Lokale wyborcze otwarte od godz. 7.00 do 21.00. Aby nasz głos był ważny, wybieramy tylko jednego kandydata. Czytaj dalej »
Wkrótce wybory prezydenckie
2015-05-08, 12:12To już ostatnie godziny na przekonanie do siebie wyborców. Dziś o północy kończy się kampania i rozpoczyna cisza wyborcza. Czytaj dalej »
Podsumowanie kampanii Andrzeja Dudy - konwencja PiS w Bydgoszczy
2015-05-07, 13:15Kujawsko-pomorski PiS podsumował w Bydgoszczy kampanię Andrzeja Dudy, kandydata na Prezydenta RP. W konwencji uczestniczyli m.in. parlamentarzyści z regionu. Czytaj dalej »
W Unisławiu znów wybiorą radnego
2015-05-06, 12:19Jest zarządzenie wojewody - znamy datę ponownego głosowania w wyborach samorządowych w Unisławiu. To finał protestu wyborczego i wyroku sądu. Mieszkańcy części Unisławia wybiorą jednego radnego. Czytaj dalej »
Leszek Miller w Bydgoszczy
2015-05-04, 18:59Głos oddany Magdalenę Ogórek to głos oddany na SLD - mówił w Bydgoszczy Leszek Miller. Szef Sojuszu przybył na Kujawy i Pomorze w związku z kampanią przed wyborami prezydenckimi. Czytaj dalej »
Młodzi socjaldemokraci i SLD murem za Ogórek
2015-05-04, 13:04Kujawsko-pomorski SLD i młodzi socjaldemokraci popierają kandydaturę Magdaleny Ogórek w wyborach na Prezydenta RP. Czytaj dalej »
Posłowie PiS o liście Andrzeja Dudy do Polaków
2015-05-04, 11:22'Będę prezydentem dialogu (...) Wraz z żoną będziemy parą prezydencką, z której będziecie mogli być dumni (...) Uczynię wszystko, by być prezydentem całego narodu...' - pisze w liście do Polaków Andrzej Duda. Przesłanie kandydata… Czytaj dalej »
Głosowanie korespondencyjne w wyborach prezydenckich
2015-04-27, 13:09W Bydgoszczy - blisko 80 osób, w Toruniu - 25, we Włocławku - 9, a w Koronowie - nikt. Mowa o osobach, które zgłosiły do tej pory w tych urzędach zamiar głosowania korespondencyjnego w najbliższych wyborach prezydenckich Czytaj dalej »
PO podsumowuje 5 lat rządów prezydenta Komorowskiego
2015-04-20, 12:43Tomasz Szymański poseł Platformy Obywatelskiej na specjalnej konferencji poinformował o sukcesach obecnego prezydenta Bronisława Komorowskiego i jego związkach z Grudziądzem. Czytaj dalej »