„Chcemy realizować swój program”. Bydgoska Prawica podsumowała kampanię
Marzenia o ambitnym, rozwijającym się mieście nie umierają, a projekt Bydgoskiej Prawicy będzie kontynuowany – tak Łukasz Schreiber podsumował dziś minioną kampanię wyborczą.
Jak przyznał, choć w Bydgoszczy nie udało mu się doprowadzić do drugiej tury z Rafałem Bruskim, ugrupowanie osiągnęło niektóre cele.
– Na pewno takim celem było to, żeby nie doprowadzić, do unicestwienia opozycji, czego chcieli nasi przeciwnicy. Zdobyliśmy 10 mandatów do Rady Miasta. Nasz wynik jest jednym z trzech najlepszych w miastach wojewódzkich, jak i w ogóle w 20 największych miastach Polski. W Bydgoszczy udało się stworzyć coś wyjątkowego. Chcemy kontynuować ten projekt Bydgoskiej Prawicy. Nasz klub radnych będzie najmłodszym w tej kadencji, ze średnim wieku trochę ponad 40 lat. Będziemy bardzo aktywnym klubem – zapowiadał Schreiber.
Nowo wybrany radny, Jędrzej Gralik, podkreślił, że Bydgoska Prawica nadal będzie próbowała realizować swój program.
– Będziemy kreować i starać się przeforsować nasze pomysły. Wierzymy, że tak, jak my byśmy popierali dobre pomysły prezydenta, tak samo ekipa rządząca będzie popierała dobre pomysły naszej drużyny. Nie ustajemy i dalej mówimy „Naprzód Bydgoszcz” – wyjaśnił Gralik.
Plan pracy klubu radnych Bydgoskiej Prawicy i jego przewodniczącego poznamy w najbliższym czasie.
Zobacz także
Wybrano najlepszych sołtysów Kujaw i Pomorza
2013-09-15, 15:59Wyniki i nagrody w konkursach-plebiscytach na najlepszych i najpopularniejszych sołtysów województwa kujawsko-pomorskiego ogloszono i wręczono na X Jarmarku Kujawsko-Pomorskim w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
I Wybory Miss Polski na Wózku
2013-08-04, 13:43Są piękne i - pomimo swojej niepełnosprawności - pełne optymizmu. Uczestniczki konkursu 'Jedyna Taka' będą wieczorem rywalizować w Ciechocinku o tytuł Miss Polski na Wózku. Czytaj dalej »
Łukasz Zbonikowski prezydentem Włocławka?
2013-06-18, 21:08Poseł PiS, Łukasz Zbonikowski nie wyklucza swojej kandydatury w przedterminowych wyborach, o ile wynik referendum skróci obecne rządy prezydenta Włocławka. Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski kandydatem na prezydenta Włocławka
2013-06-07, 14:41Do najbliższych wyborów samorządowych jeszcze półtora roku, a już teraz wiadomo, kto będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta Włocławka. Czytaj dalej »
Nie będzie wyborów uzupełniających w Skrwilnie
2013-05-13, 13:12Na 9 czerwca kujawsko-pomorski wojewoda, Ewa Mes, wyznaczyła datę wyborów uzupełniających do Rady Gminy w Skrwilnie. Zwolniły się tam niedawno aż dwa mandaty. Czytaj dalej »
Ruch Palikota rozpoczyna konsultacje
2013-05-13, 12:25W ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy działacze Ruchu będą pytać i dowiadywać się, jakie są najpilniejsze potrzeby małych społeczności. Czytaj dalej »
Wybory uzupełniające we Włocławku
2013-05-10, 14:15W piątek o północy mija termin rejestracji kandydatów na radnego Gminy Włocławek. Czytaj dalej »
Islandia wybierze nowy parlament
2013-04-26, 18:36Na Islandii odbędą się w sobotę wybory parlamentarne, w których faworytami są dwie partie przeciwne wejściu kraju do Unii Europejskiej. Czytaj dalej »
Poseł Piecha wygrał wybory do Senatu
2013-04-22, 08:22Dotychczasowy poseł Bolesław Piecha z PiS zwyciężył w niedzielnych wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu rybnickim; pokonał siedmiu innych kandydatów. Piecha obejmie mandat po zmarłym w styczniu senatorze Antonim Motyczce… Czytaj dalej »
Minister Cyfryzacji do Parlamentu Europejskiego
2013-04-12, 08:53Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni powiedział piątek, że rozważa kandydowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w 2014 r. Czytaj dalej »