„Chcemy realizować swój program”. Bydgoska Prawica podsumowała kampanię
Marzenia o ambitnym, rozwijającym się mieście nie umierają, a projekt Bydgoskiej Prawicy będzie kontynuowany – tak Łukasz Schreiber podsumował dziś minioną kampanię wyborczą.
Jak przyznał, choć w Bydgoszczy nie udało mu się doprowadzić do drugiej tury z Rafałem Bruskim, ugrupowanie osiągnęło niektóre cele.
– Na pewno takim celem było to, żeby nie doprowadzić, do unicestwienia opozycji, czego chcieli nasi przeciwnicy. Zdobyliśmy 10 mandatów do Rady Miasta. Nasz wynik jest jednym z trzech najlepszych w miastach wojewódzkich, jak i w ogóle w 20 największych miastach Polski. W Bydgoszczy udało się stworzyć coś wyjątkowego. Chcemy kontynuować ten projekt Bydgoskiej Prawicy. Nasz klub radnych będzie najmłodszym w tej kadencji, ze średnim wieku trochę ponad 40 lat. Będziemy bardzo aktywnym klubem – zapowiadał Schreiber.
Nowo wybrany radny, Jędrzej Gralik, podkreślił, że Bydgoska Prawica nadal będzie próbowała realizować swój program.
– Będziemy kreować i starać się przeforsować nasze pomysły. Wierzymy, że tak, jak my byśmy popierali dobre pomysły prezydenta, tak samo ekipa rządząca będzie popierała dobre pomysły naszej drużyny. Nie ustajemy i dalej mówimy „Naprzód Bydgoszcz” – wyjaśnił Gralik.
Plan pracy klubu radnych Bydgoskiej Prawicy i jego przewodniczącego poznamy w najbliższym czasie.
Zobacz także
SLD apeluje do prezydenta Bydgoszczy
2014-05-14, 16:18Sojusz Lewicy Demokratycznej w Bydgoszczy apeluje do prezydenta miasta Rafała Bruskiego w sprawie frekwencji wyborczej. Czytaj dalej »
Kampania pro-frekwencyjna w Toruniu
2014-05-14, 14:38Prezydent Torunia Michał Zaleski zachęca mieszkańców miasta, by oddali swoje głosy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »
prof. Magdalena Środa popiera Kazimierę Szczukę
2014-05-13, 20:24W Regionalnej Konwencji Komitetu Europa Plus Twój Ruch w Bydgoszczy wzięli udział oprócz kandydatów z kujawsko-pomorskiego także lider partii Janusz Palikot i Ryszard Kalisz. Czytaj dalej »
Palikot, Kalisz i Szczuka w Toruniu. Incydent z członkiem Twojego Ruchu
2014-05-13, 15:54Koalicja Europa Plus - Twój Ruch, to silna drużyna - przekonywał na toruńskiej Starówce poseł Janusz Palikot. Czytaj dalej »
Wyborcza debata nt. polskiego rolnictwa
2014-05-06, 20:54Prawie 3 godziny trwała, niekiedy dość ostra, debata na temat sytuacji i szans polskiego rolnictwa w Unii Europejskiej, zorganizowana w Kujawsko-Pomorskim Centrum Rolniczym we Wtelnie koło Koronowa. Czytaj dalej »
Jan Vincent-Rostowski o telewizyjnym spocie nt. 10-lecia w UE
2014-05-01, 14:45- Musieliśmy wydać pieniądze na promocję Unii Europejskiej, a telewizyjny spot to najlepsza forma takiej promocji. Zarzuty jakoby był to wydatek nieobowiązkowy są chybione - tak skomentował zbliżający się proces w trybie wyborczym… Czytaj dalej »
Kosma Złotowski o działaniach rządu
2014-04-29, 20:06Lider listy PiS w Kujawsko-Pomorskiem w wyborach do Parlamentu Europejskiego w przededniu oddania do użytku brakującego odcinka A1 w regionie odniósł się do działań rządu. Czytaj dalej »
Czerwony autobus SLD pojawił się w Bydgoszczy
2014-04-24, 17:11Czerwony autobus, którym w ramach kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego politycy SLD jeżdżą po kraju, dotarł do naszego regionu. W Bydgoszczy działacze lewicy mówili m.in o unijnych pieniądzach. Czytaj dalej »
PiS ma już kandydata na fotel prezydenta Bydgoszczy
2014-04-24, 14:55Marek Gralik został oficjalnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Profesor Zybertowicz kandyduje w wyborach do PE
2014-04-23, 15:40Naukowcy, działacze 'Solidarności' oraz lekarze weszli w skład Komitetu Honorowego osób popierających kandydaturę prof. Andrzeja Zybertowicza w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »