Koalicja Obywatelska wygrywa w toruńskiej Radzie Miasta. Radni dziękują mieszkańcom
15 mandatów w 25-osobowej Radzie Miasta Torunia zdobyli radni Koalicji Obywatelskiej. To oznacza samodzielną większość.
Sześć mandatów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, a cztery Komitet Wyborczy Wyborców urzędującego prezydenta Michała Zaleskiego. - Podziękowania należą się mieszkańcom. Bez ich głosów nie byłoby tego wyniku - powiedział Łukasz Walkusz, który w wyborach do Rady Miasta uzyskał najlepszy indywidualny wynik. - Ta odpowiedzialność oznacza służbę dla mieszkańców i z takim poczuciem wszyscy jako radni przyjmujemy to zobowiązanie.
- Pierwszy raz otrzymałam mandat do Rady Miasta. Z zawodu jestem pielęgniarką, pracuję jako koordynator do spraw pielęgniarstwa – mówiła Anna Szytniewska. - Najbliższe są mi tematy ochrony zdrowia, bo w tym spędzam całe życie i mam nadzieję, że będę bardzo pomocna.
- Dziękuję za zaufanie po raz kolejny - mówił Bartłomiej Jóźwiak. - Zajmuję się inwestycjami. To kolejna moja kadencja, więc biorę się do pracy.
- Zaufanie mieszkańców jest gigantycznym wyzwaniem, bo oni pokładają w nas nadzieję – dodał Paweł Gulewski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia. W drugiej turze zmierzy się on z urzędującym Michałem Zaleskim.
Na KO zagłosowało w wyborach do Rady Miasta 39,33 procent głosujących, co przy 9 startujących komitetach przełożyło się jednak na 60 procent mandatów w tym gremium. Piętnastu radnych KO to: Bartłomiej Jóźwiak, Anna Szytniewska, Piotr Drążek, Piotr Lenkiewicz, Magdalena Cynk-Mikołajewska, Paweł Gulewski, Michał Wojtczak, Michał Rzymyszkiewicz, Edyta Macieja-Morzuch, Aneta Wierzbowska, Karolina Krajewska, Łukasz Walkusz, Agnieszka Wasita, Jakub Hartwich i Dominika Walichniewicz.
Zobacz także
Hasło wyborcze PSL: "Samorząd. Tu zaczyna się Polska"
2014-09-06, 16:10'Samorząd. Tu zaczyna się Polska' - to hasło wyborcze PSL w jesiennych wyborach samorządowych. 'Chcemy, by nadchodząca kadencja była powrotem do korzeni Polski obywatelskiej' - mówił szef partii, wicepremier Janusz Piechociński w… Czytaj dalej »
Nie ma wroga na lewicy, razem mamy szanse pokonać prawicę
2014-09-06, 14:31Nie ma wroga na lewicy; zjednoczeni mamy szanse pokonać prawicę - przekonywał szef SLD Leszek Miller podczas kongresu lewicowych partii i organizacji na Stadionie Narodowym. Czytaj dalej »
Młodzi Socjaldemokraci z zarzutami wobec posła PO
2014-09-05, 15:51Marek Wojtkowski - poseł Platformy Obywatelskiej i kandydat na prezydenta Włocławka, już na starcie kampanii wyborczej popełnił dwa błędy. Czytaj dalej »
SLD w Bydgoszczy apeluje do sztabu Konstantego Dombrowicza o zmianę hasła wyborczego
2014-09-05, 14:26Konstanty Dombrowicz - kandydat w wyborach na prezydenta Bydgoszczy - zaprezentował w czwartek swoje hasło wyborcze, które brzmi: 'Więcej dla Bydgoszczy'. Czytaj dalej »
Konstanty Dombrowicz w walce o urząd prezydenta Bydgoszczy
2014-09-04, 14:02Konstanty Dombrowicz oficjalnie ogłosił, że będzie walczył o fotel prezydenta Bydgoszczy. Podczas konferencji prasowej przedstawił też swój program dla miasta. Czytaj dalej »
Małgorzata Stawicka - niezależna kandydatka na prezydenta Bydgoszczy
2014-09-04, 13:49Małgorzata Stawicka - była członkini zarządu i dyrektor Spółki Wodnej Kapuściska ogłosiła chęć wystartowania w wyborach prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Kandydat PiS na prezydenta Grudziądza
2014-09-03, 20:43O aktualnym stanie przygotowań Prawa i Sprawiedliwości oraz Ruchu dla Grudziądza do zbliżających się wyborów samorządowych rozmawiano w Grudziądzu. Czytaj dalej »
Kandydat KNP na prezydenta Bydgoszczy
2014-09-03, 20:31Marcin Sypniewski jest kandydatem Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy. Kandydat z wykształcenia jest prawnikiem, prowadzi działalność gospodarczą. Czytaj dalej »
SLD w Toruniu gotowy do wyborów samorządowych
2014-09-01, 16:11Sojusz Lewicy Demokratycznej ma prawie gotowe listy na wybory samorządowe - poinformował w Toruniu wicemarszałek sejmu z SLD Jerzy Wenderlich. Czytaj dalej »
Anna Mackiewicz kandydatką SLD na prezydenta Bydgoszczy
2014-08-30, 14:14Anna Mackiewicz jest kandydatką SLD na prezydenta Bydgoszczy w nadchodzących wyborach samorządowych. Czytaj dalej »