Maciej Eckardt: Druga tura w Toruniu to największa sensacja tych wyborów [Rozmowa Dnia]
- Drugie miejsce Michała Zaleskiego w pierwszej turze wyborów i druga tura w Toruniu to nie tylko niespodzianka, ale wręcz sensacja niedzielnego głosowania – uważa Maciej Eckardt, były wicemarszałek województwa, zajmujący się aktualnie m.in. coachingiem politycznym.
Michał Zaleski nie wygrał – tak, jak poprzednio - w pierwszej turze, co więcej - zajął w niej drugie miejsce i 21 kwietnia zmierzy się w wyborczej dogrywce z Pawłem Gulewskim z Koalicji Obywatelskiej. Dlaczego wyniki niedzielnego głosowania w Toruniu są takie, a nie inne? - wyjaśniał zajmujący się coachingiem politycznym Maciej Eckardt, były wicemarszałek województwa.
- Mógł zadziałać efekt zmęczenia kandydatem. Prezydent Zaleski od dwóch dekad rządzący Toruniem, mógł się części wyborców znudzić. To jednak chyba nie wszystko – mówił gość „Rozmowy Dnia” w Polskim Radiu PiK. - Wydaje się, że nie do końca został zmobilizowany elektorat prezydenta Zaleskiego. Jego wyborcy nie poszli głosować, bo byli przekonani, że ich prezydent wygra w pierwszej turze. Wszyscy w to uwierzyli, włącznie chyba z panem prezydentem Zaleskim i obawiam się, że część jego elektoratu została uśpiona. Natomiast myślę, że on ma jeszcze na tyle mocne zasoby, które może pozyskać, że stawianie na nim krzyżyka jest teraz zdecydowanie przedwczesne. To jest polityka i tu się mogą jeszcze przedziwne rzeczy wydarzyć. (...)
Wyborczych niespodzianek było w naszym regionie jeszcze kilka – to - zdaniem Macieja Eckardta – np. rozstrzygnięcie wyników głosowania na prezydenta Włocławka czy wójta Osielska.
Cała „Rozmowa Dnia” – poniżej
Zobacz także
Włocławska Młodzieżowa Rada Miasta zawiesiła działalność
2014-01-13, 18:10Wybory do Rady Miejskiej Włocławka unieważnione. Działalność rady zawieszona przynajmniej do końca kwietnia. Chodzi o Młodzieżową Radę Miasta, tworzoną przez nastolatków - uczniów włocławskich szkół. Czytaj dalej »
Toruń ma pieniądze na kolejne inwestycje współfinansowane z UE
2014-01-01, 12:33W 2014 roku toruński samorząd chce skupić się na zadaniach związanych z nowym podziałem unijnych pieniędzy. Czytaj dalej »
Prognozy "Europy Plus" na Kujawach i Pomorzu
2013-10-24, 21:28Projekt 'Europa Plus' w kujawsko-pomorskiem ma się dobrze - mówią przedstawiciele partii i organizacji wchodzących w skład rady politycznej Europy Plus w regionie. Czytaj dalej »
Prawica we Włocławku stanie do wyborów podzielona
2013-09-23, 16:58Jeśli w zbliżającym się referendum włocławianie odwołają prezydenta Andrzeja Pałuckiego z SLD, zaś premier nie ustanowi komisarza rządowego, lecz zarządzi wybory - prawica nie pójdzie do nich zjednoczona. Czytaj dalej »
Wybrano najlepszych sołtysów Kujaw i Pomorza
2013-09-15, 15:59Wyniki i nagrody w konkursach-plebiscytach na najlepszych i najpopularniejszych sołtysów województwa kujawsko-pomorskiego ogloszono i wręczono na X Jarmarku Kujawsko-Pomorskim w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
I Wybory Miss Polski na Wózku
2013-08-04, 13:43Są piękne i - pomimo swojej niepełnosprawności - pełne optymizmu. Uczestniczki konkursu 'Jedyna Taka' będą wieczorem rywalizować w Ciechocinku o tytuł Miss Polski na Wózku. Czytaj dalej »
Łukasz Zbonikowski prezydentem Włocławka?
2013-06-18, 21:08Poseł PiS, Łukasz Zbonikowski nie wyklucza swojej kandydatury w przedterminowych wyborach, o ile wynik referendum skróci obecne rządy prezydenta Włocławka. Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski kandydatem na prezydenta Włocławka
2013-06-07, 14:41Do najbliższych wyborów samorządowych jeszcze półtora roku, a już teraz wiadomo, kto będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta Włocławka. Czytaj dalej »
Nie będzie wyborów uzupełniających w Skrwilnie
2013-05-13, 13:12Na 9 czerwca kujawsko-pomorski wojewoda, Ewa Mes, wyznaczyła datę wyborów uzupełniających do Rady Gminy w Skrwilnie. Zwolniły się tam niedawno aż dwa mandaty. Czytaj dalej »
Ruch Palikota rozpoczyna konsultacje
2013-05-13, 12:25W ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy działacze Ruchu będą pytać i dowiadywać się, jakie są najpilniejsze potrzeby małych społeczności. Czytaj dalej »