PiS zadowolone z wyników w Toruniu. „Obiecujemy rzetelną, ciężką pracę w tej kadencji”
To bardzo dobry wynik – tak Prawo i Sprawiedliwość podsumowało wyniki wyborów samorządowych w Toruniu. 12,79 proc. i trzecie miejsce uzyskał kandydat na prezydenta Adrian Mól. Klub PiS utrzymał też sześć mandatów w Radzie Miasta.
Jak podkreślił Mól, dane z nocy wskazywały, że mandatów dla PiS może być nawet osiem. – Ostatecznie stanęło na sześciu, ale jesteśmy drugim co do wielkości klubem w Radzie Miasta. Ja osobiście jestem bardzo zadowolony ze swojego wyniku, to jest pierwszy tak dobry wynik (kandydata PiS – przyp. red.) od 2006 roku, także bardzo dziękuję wszystkim wyborcom, którzy mnie poparli. Dostałem się do Rady Miasta, naszych wyborców nie zawiodę – zadeklarował.
– Obiecujemy rzetelną, ciężką pracę w tej kadencji samorządu, obiecujemy również to, że będziemy zabiegać o realizację postulatów, które zgłaszaliśmy w trakcie kampanii wyborczej, to nie jest tak, że zapominamy o nich dzisiaj – powiedział Michał Jakubaszek, który w wyborach do Rady Miasta uzyskał drugi najlepszy wynik.
– Koalicja Obywatelska będzie miała samodzielną większość w Radzie Miasta – 15 na 25 radnych – oczywiście będziemy rozmawiać o tym, w jakich kierunkach miasto powinno się rozwijać, ale jest bardzo prawdopodobne, że będziemy klubem opozycyjnym i tak trzeba na to spojrzeć – dodał.
Zobacz także
Prezydent Michał Zaleski: Walczymy, by powstrzymać falę smogu
2018-10-19, 10:56- Walkę o czystsze powietrze zapowiada ubiegający się o reelekcję prezydent Torunia Michał Zaleski. Jak zapowiedział w Rozmowie Dnia w Polskim Radiu PiK, miasto zlikwidowało do tej pory około połowy starych palenisk, chce także kupić… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2018-10-19, 06:00- Walkę o czystsze powietrze zapowiada ubiegający się o reelekcję prezydent Torunia Michał Zaleski. Jak zapowiedział w Rozmowie Dnia w Polskim Radiu PiK, miasto zlikwidowało do tej pory około połowy starych palenisk, chce także kupić… Czytaj dalej »
Andrzej Kobiak i Jan Rulewski wsparli Zbigniewa Ostrowskiego
2018-10-18, 23:45Senatorskie wsparcie dla wicemarszałka województwa. Senatorowie: Jan Rulewski i Andrzej Kobiak poparli Zbigniewa Ostrowskiego. Czytaj dalej »
Paulina Wenderlich o budowie Trasy Uniwersyteckiej i Młynach Rothera
2018-10-18, 23:00Paulina Wenderlich apeluje do prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego o dokończenie Trasy Uniwersyteckiej. Kandydatka PiS do sejmiku województwa twierdzi, że to prezydent nie potrafi przyznać się do błędu. Czytaj dalej »
Radny Wojciech Klabun o rozwiązaniach drogowych w Toruniu
2018-10-18, 22:45Nowe rozwiązania drogowe na lewobrzeżu zaprezentował Wojciech Klabun, toruński radny Prawa i Sprawiedliwości, walczący o mandat w nowej kadencji rady miasta. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski o porozumieniu ponad podziałami
2018-10-18, 20:30Dość partyjnych kłótni, przez które Bydgoszcz traci na znaczeniu - mówi Marcin Sypniewski. Kandydat Czasu Bydgoszczy na prezydenta miasta uważa, że tylko działanie ponad podziałami jest w stanie zapewnić Bydgoszczy dynamiczny rozwój… Czytaj dalej »
Krzysztof Piesak o wspieraniu niepełnosprawnych
2018-10-18, 20:00Chce jeszcze aktywniej działać na rzecz osób niepełnosprawnych - Mirosław Piesak, kandydat PiS do bydgoskiej Rady Miasta przedstawił dziś założenia, na których chce się skupić jeśli zostanie radnym. Czytaj dalej »
Michał Krzemkowski o niesprawiedliwym podziale unijnych pieniędzy
2018-10-18, 19:45Ubiegający się o ponowny wybór do sejmiku województwa Michał Krzemkowski z PiS zarzuca władzom regionu brak zrównoważenia w podziale unijnych pieniędzy. Czytaj dalej »
Tomasz Latos o czynszach Administracji Domów Miejskich w Bydgoszczy
2018-10-18, 19:00Obniżenie czynszów za mieszkania komunalne ADM w Bydgoszczy obiecuje Tomasz Latos - jeśli zostanie prezydentem. Kandydat Zjednoczonej Prawicy zarzuca obecnemu włodarzowi, że w trakcie całej kadencji podniósł czynsze o ponad 100%. Czytaj dalej »
Krzysztof Czabański poparł kandydatów do Rady Miasta Torunia i sejmiku
2018-10-18, 17:15Podczas konferencji przed Urzędem Marszałkowskim przewodniczący Rady Mediów Narodowych poparł kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta i sejmiku województwa. Czytaj dalej »