Inowrocław: Sztab Ewy Koman w bojowym nastroju. Wojciech Piniewski mówił o frekwencji
Kandydatka na prezydenta Inowrocławia Ewa Koman (Porozumienie Samorządowe dla Inowrocławia) spodziewa się drugiej tury. Z kolei Wojciech Piniewski (Koalicja Obywatelska) stwierdził, że frekwencja nie jest zadowalająca.
– Jestem zmartwiony frekwencją, to moja pierwsza refleksja. Spodziewałem się, że wyniesie blisko 50 procent – mówił Wojciech Piniewski, pełniący obowiązki prezydenta Inowrocławia. - Natomiast same wyniki z punktu widzenia Koalicji Obywatelskiej są dobre. Otwierają możliwość budowania nowych koalicji z Trzecią Drogą. Dzięki temu duża część sejmików, w których dotychczas rządziło Prawo i Sprawiedliwość, przejdzie w ręce tej nowej koalicji. Pozostaje tylko się cieszyć. Na pewno nie będzie układu osiem na osiem, w to nie wierzę
W Inowrocławiu o fotel prezydenta walczy sześcioro kandydatów. Sprawdziliśmy panującą atmosferę w sztabie wyborczym Porozumienia Samorządowego dla Inowrocławia, którego kandydatką na urząd prezydenta jest Ewa Koman. – Nastroje są optymistyczne, fantastyczne i bojowe. Dzisiaj jest finał kampanii wyborczej, po setkach rozmów i spotkań z mieszkańcami i mieszkankami Inowrocławia. Teraz jest ten dzień, gdy oczekujemy na wyniki. Mam nadzieję, że to będzie piękny dzień. Tak, jak pogoda dopisała – komentowała Koman.
Dodała, że spodziewa się drugiej tury. – Wiele na nią wskazuje. Taka jest specyfika tych wyborów. Jest nas sześcioro kandydatów po okresie wieloletniej prezydentury (Ryszarda Brejzy – przyp.). Po prostu praktyka wyborcza na to wskazuje, że druga tura jest prawdopodobna. Kandydatka Porozumienia Samorządowego śmiało stwierdziła, że czeka na kontrkandydata. – W drugiej turze będzie na pewno Ewa Koman, a kto następny to zobaczymy, z kim przyjdzie mi się mierzyć.
Zobacz także
Kandydaci do fotela prezydenckiego w Bydgoszczy o Camerimage
2018-09-20, 15:16Jeśli zostanę prezydentem, będę negocjował w sprawie Cammerimage - mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Marcin Sypniewski, kandydat Czasu Bydgoszczy na to stanowisko. Czytaj dalej »
Tomasz Latos: Zmienię Stary Fordon i tereny nad Wisłą
2018-09-20, 14:10Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy poseł Tomasz Latos (PiS) zapowiedział w czwartek przeprowadzenie rewitalizacji osiedla Stary Fordon, w tym zagospodarowanie terenów nad Wisłą, budowę bulwarów i urządzenie plaży… Czytaj dalej »
Paweł Drzażdżewski kandydatem Zjednoczonej Prawicy na burmistrza Gniewkowa
2018-09-20, 06:15Wszechstronny rozwój Gniewkowa w wielu dziedzinach i branżach gwarantuje Paweł Drzażdżewski, jeśli zostanie burmistrzem miasta. Kandydat Zjednoczonej Prawicy, a obecny radny powiatu inowrocławskiego przedstawił dziś swój program… Czytaj dalej »
Zjednoczona Prawica zaprezentowała swój program dla Torunia
2018-09-19, 21:05- Potrafimy działać dla dobra mieszkańców - mówi Zbigniew Rasielewski, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Torunia. Rasielewski przedstawiał program wyborczy dla Torunia. Zaprezentowani zostali też kandydaci Zjednoczonej Prawicy… Czytaj dalej »
Ruch Kukiz'15 zaprezentował swoich kandydatów do toruńskiego samorządu
2018-09-19, 20:57Irena Paczkowska - kandydatka na prezydenta Torunia z Ruchu Kukiz'15 przedstawiła osoby, które będą walczyć o mandat radnego w toruńskiej radzie miasta. Czytaj dalej »
Tomasz Lenz pyta, czy Michał Zaleski jest wiarygodny w swoich wyborczych obietnicach
2018-09-19, 19:16Poseł Tomasz Lenz, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia, krytykuje Michała Zaleskiego - sprawującego obecnie ten urząd i zarazem swojego kontrkandydata. Czytaj dalej »
"Grudziądz potrzebuje reanimacji". Konwencja PiS przy spichrzach
2018-09-18, 20:45Poznaliśmy kandydatów na radnych i prezydenta Grudziądza z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Partia zorganizowała dzisiaj przy miejskich spichrzach konwencję wyborczą. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski: Powołam zastępcę prezydenta ds. Fordonu
2018-09-18, 19:32Zapowiada likwidację Urzędu Miasta przy ul. Grudziądzkiej w Bydgoszczy i utworzenie biur obsługi klienta na kilku osiedlach, a także filię ratusza w największej dzielnicy miasta i powołanie zastępcy prezydenta ds. Fordonu. Czytaj dalej »
Komitet My Toruń prezentuje kandydatów na radnych
2018-09-18, 18:05Komitet Wyborczy Wyborców My Toruń zaprezentował dziś kandydatów do toruńskiej rady miasta. Są wśród nich m.in. osoby pracujące w biznesie, zajmujące się kulturą, społecznicy i osoby niepełnosprawne. Czytaj dalej »
Tomasz Latos zapowiada: bilet przystankowy, darmowe przejazdy dla uczniów
2018-09-18, 17:15Tani bilet i komunikacja miejska w Bydgoszczy - taki był temat konferencji Tomasza Latosa. Poseł Prawa i Sprawiedliwości, a także kandydat na prezydenta miasta zamierza wzbogacić ofertę komunikacji publicznej m.in. o bilet przystank… Czytaj dalej »