W szpitalach także można zagłosować! Komisja sama dowozi urnę do wyborców
Choroba i pobyt w szpitalu nie muszą wykluczać z głosowania. Komisje wyborcze funkcjonują także w lecznicach.
Jedna z nich jest w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. Jurasza w Bydgoszczy. Kto nie mógł przyjść zagłosować, do tego urna wyborcza przyjechała sama.
Lokal wyborczy mieści się w sali fantomowej. – To miejsce najbardziej ogólnodostępne, mieści się na parterze, jest łatwe do znalezienia – mówi Damian Szczepański, przewodniczący komisji w szpitalu Jurasza. – Jest to komisja zamknięta, wyłącznie do pacjentów szpitala. Przyjmujemy pacjentów chodzących, a tych, którzy mają problem z poruszaniem się, odwiedzamy bezpośrednio z urną mobilną, wieziemy ją na wózku, tak by każdy mający prawo wyborcze mógł z niego skorzystać – opowiada. – Mamy ok. 600 wyborców.
Nie wszyscy pacjenci są jednak zameldowani w Bydgoszczy. – Rejonizacja wygląda w ten sposób, że trzy karty do głosowania, czyli na prezydenta miasta, do sejmiku i Rady Miasta dajemy tylko zameldowanym na terenie Bydgoszczy, jeżeli ktoś jest zameldowany na terenie województwa, otrzymuje tylko kartę do sejmiku województwa – wyjaśnia Szczepański.
Osoby, które w dniu wyborów przebywają poza miejscem zameldowania, mogły także głosować korespondencyjne albo poprzez pełnomocnika. Część kuracjuszy sanatorium w podwłocławskim Wieńcu-Zdroju właśnie w ten sposób oddał swój głos w wyborach:
– Udzieliłem pełnomocnictwa swojej żonie – mówi kuracjusz z Pruszcza Gdańskiego. – Porozumieliśmy się, jak ma głosować i myślę, że tak zrobi.
Udzielenie pełnomocnictwa należało zgłosić właściwemu wójtowi, burmistrzowi, prezydentowi na terenie, w którym odbywa się głosowanie.
W całym regionie funkcjonują prawie dwa tys. obwodowych komisji wyborczych. Będą otwarte do 21:00.
Zobacz także
Internetowe kłamstwa w brudnej kampanii wyborczej
2014-11-06, 13:08Do listy cech brudnej kampanii wyborczej we Włocławku, dodać można kolejny element. Po wcześniejszych przypadkach zrywania plakatów i dopisywania na nich nieobyczajnych treści, w internecie pojawiły się kłamliwe materiały odnoszące… Czytaj dalej »
Wyścig do urzędu prezydenta Bydgoszczy - sondaż
2014-11-06, 12:15Komitet Konstantego Dombrowicza opublikował własne badania sondażowe w wyścigu do urzędu prezydenta Bydgoszczy. Z badań wynika, że liderem jest obecny prezydent Rafał Bruski. Czytaj dalej »
Lokatorzy mieszkań socjalnych spotkali się z Andrzejem Wiśniewskim
2014-11-06, 10:13Kolejną konferencje prasową zorganizował kandydat na prezydenta Grudziądza Andrzej Wiśniewski z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Na spotkaniu z dziennikarza,o poruszany był temat złej sytuacji lokatorów z mieszkań so… Czytaj dalej »
O jawności i przejrzystości toruńskiego Urzędu Miasta
2014-11-05, 19:40Joanna Scheuring-Wielgus, kandydatka na prezydenta Torunia zachęca swoich kontrkandydatów i kandydatów do rady miasta, do podpisania deklaracji dotyczącej jawności i przejrzystości toruńskiego Urzędu Miasta. Czytaj dalej »
Dla kogo fotel prezydenta Bydgoszczy? - sondaż
2014-11-05, 17:11Pojawił się kolejny sondaż dotyczący szans na zwycięstwo kandydatów ubiegających się o posadę prezydenta Bydgoszczy. Autorami sondażu są studenci toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Czytaj dalej »
Kwesta we Włocławku elementem kampanii wyborczej?
2014-11-05, 16:48Kampania wyborcza nie oszczędza żadnej sfery życia. Nawet taki czas, jak Wszystkich Świętych, może służyć kampanii. Taki zarzut pod adresem konkurentów stawiają we Włocławku działacze Prawa i Sprawiedliwości. Czytaj dalej »
Toruński "Czas Gospodarzy" o sporcie, bezpieczeństwie i komunikacji
2014-11-04, 17:43Michał Zaleski - lider 'Czasu Gospodarzy' i prezydent Torunia zapowiedział kolejne inwestycje w infrastrukturę sportową, komunikację, zwiększenie bezpieczeństwa, także w lewobrzeżnej części Torunia. Czytaj dalej »
Pomysły KNP w Inowrocławiu
2014-11-04, 17:12Mapę wszystkich wydatków Inowrocławia w 2013 roku przedstawili podczas konferencji prasowej działacze Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke. Czytaj dalej »
Edyta Mokra o włocławskiej służbie zdrowia
2014-11-04, 16:12Kandydatka komitetu 'Bezpartyjny Włocławek' mówiła o sprawach związanych ze służbą zdrowia. Czytaj dalej »
TR i SLD wspólnie do bydgoskiej Rady Miasta, ale osobno do sejmiku województwa
2014-11-04, 13:26Podczas konferencji prasowej przedstawieni zostali kandydaci SLD i Twojego Ruchu do bydgoskiej Rady Miasta oraz kandydaci do sejmiku województwa, ale w tym przypadku te partie startują osobno. Czytaj dalej »