Aktywni dla Torunia: Zebraliśmy społeczników, którzy chcą zmieniać to miasto
– Kampania była krótka, ale bardzo intensywna. Staraliśmy się dotrzeć do mieszkańców – mówi kandydat Aktywnych dla Torunia na prezydenta miasta. Bartosz Szymanski zachęca też, by w niedzielę pójść na wybory. – To jest moment, w którym decydujemy, jak miasto ma wyglądać w przyszłości – podkreślił.
– Wybieramy wizję – czy chcemy, żeby to miasto dalej się „zwijało”, było zabetonowane, czy wolimy jednak to zielone, z nową energią, rozwijające się, ale w zrównoważony sposób, które stawia na edukację, na ściąganie przedsiębiorców i rozwój miejsc pracy, zatrzymywanie tutaj studentów, zastopowanie ich odpływu, ale też przede wszystkim zahamowanie horrendalnego zadłużenia, w które coraz bardziej nasze miasto popada – mówił.
– Jesteśmy pionierami – założyliśmy własny komitet i właściwie wszystko robiliśmy po raz pierwszy – dodała Margareta Skerska-Roman, kandydatka do rady miasta. – Jesteśmy wspaniałą drużyną. Ta kampania pokazała, że jesteśmy wszyscy razem. Jesteśmy bardzo różni, różnimy się w wielu kwestiach, natomiast udało nam się zebrać ludzi zaangażowanych, społeczników, którzy chcą zmienić to miasto, dlatego, że tu żyją i chcą tu mieszkać – mówiła.
Bartosz Szymanski jest jednym z ośmiu kandydatów na prezydenta Torunia.
Zobacz także
Rozmowa Dnia: - Zamieszanie wokół wyborów prezydenckich wreszcie się kończy
2020-06-03, 11:27- Chaos związany z wyborami jest skutkiem politycznych kłótni, za które winę ponosi każda ze stron - uważa dr Sławomir Sadowski, gość Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK. Czytaj dalej »
Prezydent podpisał ustawę w sprawie organizacji wyborów
2020-06-02, 21:42Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta RP zarządzonych w 2020 roku z możliwością głosowania korespondencyjnego - poinformował we wtorek na Twitterze rzecznik… Czytaj dalej »
Poseł Tomasz Lenz mówi: sprawdzam. Chodzi o wyborcze obietnice Andrzeja Dudy
2020-06-02, 17:55Poseł Tomasz Lenz rozlicza obietnice prezydenta Andrzeja Dudy. Jak wskazuje toruński polityk Platformy Obywatelskiej, najważniejsze niezrealizowane z ostatniej kampanii wyborczej postulaty to między innymi podniesienie kwoty wolnej od… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia z Tomaszem Latosem: - W co gra opozycja? W destabilizację i chaos
2020-05-27, 10:30Gość Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK przypuszcza, że jedna z poprawek senackich ma spowodować przesunięcie wyborów prezydenckich na dni po 6 sierpnia. Czytaj dalej »
W urzędzie zbierano podpisy pod kandydaturą na prezydenta? Sprawdza to policja
2020-05-26, 20:25Policja prowadzi postępowanie sprawdzające w związku z zawiadomieniem o zbieraniu w Świeciu podpisów pod jedną z kandydatur na prezydenta - poinformował oficer prasowy tamtejszej komendy powiatowej st. sierż Damian Jankowski. Czytaj dalej »
Europoseł Karski: Mechanizm „ulica i zagranica” przed wyborami to standard [wywiad]
2020-05-26, 10:42- Przed wyborami zawsze uruchamiany jest mechanizm „ulica i zagranica” - uważa europoseł Karol Karski, który był dziś gościem Rozmowy Dnia w Polskim Radiu PiK. Eurodeputowany określił w ten sposób wczorajszą debatę w Parlamencie… Czytaj dalej »
Dariusz Kurzawa: Zbieranie podpisów dla Rafała Trzaskowskiego nie oznacza jego poparcia
2020-05-25, 09:26Zbieranie przez Polskie Stronnictwo Ludowe podpisów dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich nie oznacza jego poparcia, ale staranie o równe szanse — tłumaczył poseł Koalicji Polskiej Dariusz Kurzawa w poniedziałkowej… Czytaj dalej »
Trzaskowski w Solcu Kujawskim: Mobilizujemy Polaków do pójścia na wybory
2020-05-22, 12:31- Trzeba być blisko ludzi, wsłuchiwać się w ich problemy i pobudzać rządzących do działania - mówił w Solcu Kujawskim prezydent Warszawy i kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski. Czytaj dalej »
Prof. Jacek Woźny wygrywa! Przez kolejne cztery lata będzie rządził UKW
2020-05-20, 15:04Są już oficjalne wyniki wyborów rektora na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Profesora Jacka Woźnego poparło dwie trzecie elektorów. Zdobył 79 głosów, a jego konkurent 38. Czytaj dalej »
Wybory rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego: zwycięzcę poznamy za dwa dni
2020-05-18, 20:4020 maja najprawdopodobniej znane będzie nazwisko rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kadencję 2020 - 2024. Dla elektorów to już ostatnie dni na podjęcie decyzji, na którego kandydata oddadzą głos. Czytaj dalej »