Sikorski poparł w Toruniu Pawła Gulewskiego. „Mamy rząd, który nie walczy z samorządem”
Szef MSZ Radosław Sikorski poparł Pawła Gulewskiego, kandydata Kolacji Obywatelskiej na prezydenta Torunia. Apelował o głosowanie na kandydatów, którzy „są dobrymi gospodarzami” i „będą dobrze współpracować z rządem”.
– Poprzedni rząd dawał ulgi, ale nie rekompensował strat. Albo podbierał, dokładał zadań, a nie dawał pieniędzy. Kończymy z tym – powiedział. – Dlatego tak ważne jest, abyśmy w tych wyborach wybrali przedstawicieli, którzy po pierwsze są dobrymi gospodarzami, a po drugie będą umieli dobrze wykorzystać pieniądze europejskie, dobrze współpracować z rządem, dlatego państwa bardzo proszę, aby zagłosować na kandydatów Koalicji Obywatelskiej – dodał.
– To, czego mi brakuje w Toruniu od dobrych 10 lat, to również perspektywy na problem demograficzny – mówił Gulewski. – Wyludnianie się miasta pozostaje w zasadzie poza planami strategicznymi obecnego prezydenta i o tym też mówiliśmy, mówiliśmy o tym, żeby zatrzymywać młodych ludzi w Toruniu, generować kolejne poziomy rozwoju, żeby ściągać przemysł kreatywny do Torunia – tego wszystkiego brakuje i to są pytania o przyszłość, o lepszą przyszłość naszego miasta, determinującego jego rozwój na kolejne dziesięciolecia.
W konferencji na toruńskiej Starówce uczestniczyli Arkadiusz Myrcha, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, kandydaci KO do rady miasta i sejmiku województwa z marszałkiem Piotrem Całbeckim na czele.
Zobacz także
Dobry wynik Komorowskiego w Inowrocławiu
2015-05-11, 18:15Prawie 42% głosów wyborców zdobył w Inowrocławiu Bronisław Komorowski. Na Andrzeja Dudę z PiS głosowało 26% Inowrocławian. Czytaj dalej »
Wybory już jutro - jak dotrzeć do urn?
2015-05-09, 14:25Cisza wyborcza po zakończonej kampanii. W niedzielę wrzucimy swoje głosy do urn. Niektórzy jednak już dzisiaj się martwią, jak dotrzeć do odległych niekiedy punktów obwodowych komisji wyborczych. Czytaj dalej »
Przygotowania przedwyborcze w ostatniej fazie
2015-05-09, 13:17To już ostatnie godziny przed wyborami. Jutro pójdziemy do urn i wybierzemy prezydenta. Dla obwodowych komisji wyborczych to czas wytężonej pracy. Czytaj dalej »
Wybory - jak oddać swój głos?
2015-05-09, 11:12Już jutro - 10 maja Polacy będą wybierać prezydenta. O najwyższy urząd w państwie ubiega się 11 kandydatów. Lokale wyborcze otwarte od godz. 7.00 do 21.00. Aby nasz głos był ważny, wybieramy tylko jednego kandydata. Czytaj dalej »
Wkrótce wybory prezydenckie
2015-05-08, 12:12To już ostatnie godziny na przekonanie do siebie wyborców. Dziś o północy kończy się kampania i rozpoczyna cisza wyborcza. Czytaj dalej »
Podsumowanie kampanii Andrzeja Dudy - konwencja PiS w Bydgoszczy
2015-05-07, 13:15Kujawsko-pomorski PiS podsumował w Bydgoszczy kampanię Andrzeja Dudy, kandydata na Prezydenta RP. W konwencji uczestniczyli m.in. parlamentarzyści z regionu. Czytaj dalej »
W Unisławiu znów wybiorą radnego
2015-05-06, 12:19Jest zarządzenie wojewody - znamy datę ponownego głosowania w wyborach samorządowych w Unisławiu. To finał protestu wyborczego i wyroku sądu. Mieszkańcy części Unisławia wybiorą jednego radnego. Czytaj dalej »
Leszek Miller w Bydgoszczy
2015-05-04, 18:59Głos oddany Magdalenę Ogórek to głos oddany na SLD - mówił w Bydgoszczy Leszek Miller. Szef Sojuszu przybył na Kujawy i Pomorze w związku z kampanią przed wyborami prezydenckimi. Czytaj dalej »
Młodzi socjaldemokraci i SLD murem za Ogórek
2015-05-04, 13:04Kujawsko-pomorski SLD i młodzi socjaldemokraci popierają kandydaturę Magdaleny Ogórek w wyborach na Prezydenta RP. Czytaj dalej »
Posłowie PiS o liście Andrzeja Dudy do Polaków
2015-05-04, 11:22'Będę prezydentem dialogu (...) Wraz z żoną będziemy parą prezydencką, z której będziecie mogli być dumni (...) Uczynię wszystko, by być prezydentem całego narodu...' - pisze w liście do Polaków Andrzej Duda. Przesłanie kandydata… Czytaj dalej »