Sikorski poparł w Toruniu Pawła Gulewskiego. „Mamy rząd, który nie walczy z samorządem”
Szef MSZ Radosław Sikorski poparł Pawła Gulewskiego, kandydata Kolacji Obywatelskiej na prezydenta Torunia. Apelował o głosowanie na kandydatów, którzy „są dobrymi gospodarzami” i „będą dobrze współpracować z rządem”.
– Poprzedni rząd dawał ulgi, ale nie rekompensował strat. Albo podbierał, dokładał zadań, a nie dawał pieniędzy. Kończymy z tym – powiedział. – Dlatego tak ważne jest, abyśmy w tych wyborach wybrali przedstawicieli, którzy po pierwsze są dobrymi gospodarzami, a po drugie będą umieli dobrze wykorzystać pieniądze europejskie, dobrze współpracować z rządem, dlatego państwa bardzo proszę, aby zagłosować na kandydatów Koalicji Obywatelskiej – dodał.
– To, czego mi brakuje w Toruniu od dobrych 10 lat, to również perspektywy na problem demograficzny – mówił Gulewski. – Wyludnianie się miasta pozostaje w zasadzie poza planami strategicznymi obecnego prezydenta i o tym też mówiliśmy, mówiliśmy o tym, żeby zatrzymywać młodych ludzi w Toruniu, generować kolejne poziomy rozwoju, żeby ściągać przemysł kreatywny do Torunia – tego wszystkiego brakuje i to są pytania o przyszłość, o lepszą przyszłość naszego miasta, determinującego jego rozwój na kolejne dziesięciolecia.
W konferencji na toruńskiej Starówce uczestniczyli Arkadiusz Myrcha, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, kandydaci KO do rady miasta i sejmiku województwa z marszałkiem Piotrem Całbeckim na czele.
Zobacz także
Michał Zaleski o bezpieczeństwie i infrastrukturze
2018-10-05, 18:45Bezpieczeństwo na osiedlach, rozwój infrastruktury sportowej i wspieranie rodzin - to kolejne zapowiedzi kandydatów do toruńskiej Rady Miasta Komitetu Wyborczego Wyborców Michała Zaleskiego z okręgu nr 3. Czytaj dalej »
Kampania w autobusie kandydata na burmistrza Świecia nad Wisłą
2018-10-05, 16:01Nowe trasy komunikacyjne w gminie Świecie obiecuje Dariusz Woźniak, kandydat na burmistrza Świecie. Dzisiaj spotkał się z dziennikarzami w autobusie, aby pokazać swój pomysł na funkcjonowanie gminnej komunikacji. Czytaj dalej »
SLD-Lewica Razem: Zrobimy z Bydgoszczy przedsiębiorcze miasto
2018-10-05, 12:56Mniejsze podatki dla szefów dobrze wynagradzających pracowników, darmowe żłobki dla pracujących i ożywienie biznesu na ulicy Gdańskiej - to pomysły dla Bydgoszczy SLD-Lewicy Razem. Czytaj dalej »
Jacek Tyburski: Trzeba odnowić dworzec w Brodnicy
2018-10-05, 12:11Kandydat na burmistrza Brodnicy Jacek Tyburski, który był gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Polskim Radiu PiK przedstawił m. in. plan rewitalizacji dworca kolejowego w tym mieście. Jego zdaniem jest to możliwe choć wymaga współpracy… Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski o parkingach przyszpitalnych w Bydgoszczy
2018-10-04, 16:00Bezpłatne parkingi przy wszystkich szpitalach w Bydgoszczy obiecał Marcin Sypniewski - jeśli zostanie prezydentem miasta. Czytaj dalej »
Maciej Świątkowski i Roman Jasiakiewicz o mijającej kadencji
2018-10-04, 15:00Prof. Maciej Świątkowski i mecenas Roman Jasiakiewicz - podsumowują swoje działania, jako radni województwa i mówią o planach na kolejną kadencję. Obaj reprezentują Bydgoszcz. Czytaj dalej »
Grażyna Ciemniak na listach PiS do bydgoskiej Rady Miasta
2018-10-04, 11:02Polityczne szyldy się liczą, ale liczy się także człowiek i to co chce zrobić dla miasta - tak Grażyna Ciemniak, w przeszłości działaczka lewicy i Platformy Obywatelskiej wyjaśnia swój start z listy PiS do bydgoskiej Rady Miasta… Czytaj dalej »
Komitet Wyborczy Wyborców Michała Zaleskiego o młodzieży i przedsiębiorczości
2018-10-03, 19:07Propozycje dotyczące młodzieży i rozwoju przedsiębiorczości w Toruniu zaprezentował Komitet Wyborczy Wyborców Michała Zaleskiego. Czytaj dalej »
Szydło: nie ma dobrego rozwoju Polski bez rządu i samorządu
2018-10-03, 18:30Nie ma dobrego rozwoju Polski bez rządu i samorządu - mówiła w środę wicepremier Beata Szydło podczas konwencji wyborczej Zjednoczonej Prawicy w Inowrocławiu. Zaapelowała o udział w wyborach oraz żeby popierać tych kandydatów… Czytaj dalej »
Sąd Apelacyjny: Poseł Stasiński (PO) nie musi przepraszać posła Latosa (PiS)
2018-10-03, 18:14Poseł Platformy Obywatelskiej Michał Stasiński nie musi przepraszać posła Prawa i Sprawiedliwości Tomasza Latosa. Sąd Apelacyjny w Gdańsku oddalił zażalenie posła Latosa w tej sprawie. Czytaj dalej »