Kandydaci Lewicy do sejmiku o swoich postulatach: „nudne”, ale dające stabilność
– Żyjemy w dość niespokojnych czasach, więc chcemy dać mieszkańcom regionu trochę stabilizacji – mówią kandydaci Lewicy z Bydgoszczy do sejmiku województwa. Postulują więc mieszkania na tani wynajem, wzmocnienie kolei oraz więcej miejsc w żłobkach i przedszkolach.
Chcą zabiegać o lepszą opiekę okołoporodową i publiczną służbę zdrowia dostępną dla każdego. Zapowiadają też działania na rzecz czystego powietrza, walkę o tereny zielone i zwiększenie obszarów chronionych. – To nudne postulaty, ale jednocześnie dające stabilność – oceniła Karolina Kozłowska.
Zachęcała też do pójścia na wybory. – Te wybory nie są mniej ważne, niż wybory parlamentarne, w niektórych kwestiach są ważniejsze. I mamy też ten spokój, że w tej chwili nikogo nie odsuwamy, z nikim nie walczymy, mamy możliwość zagłosować tak, jak podpowiada serce, jak nam podpowiada rozum, także bardzo zachęcam, żebyśmy wszyscy poszli na te wybory. Nie zapominajcie państwo również, że oprócz wyborów prezydenckich, wyborów do rady miasta czy też gminy, powiatu, są też wybory do sejmiku województwa. My jesteśmy reprezentantami listy Lewicy, to jest list nr 4 – mówiła.
Zobacz także
Wybory/ Można głosować w szpitalu, więzieniu, domu pomocy społecznej
2015-09-21, 12:49W wyborach parlamentarnych 25 października będzie można oddać głos w szpitalu, więzieniu, areszcie śledczym, domu pomocy społecznej. W poniedziałek mija termin na utworzenie w tych miejscach tzw. odrębnych obwodów głosowania. Czytaj dalej »
Minął termin zgłoszenia do rejestracji list i kandydatów w wyborach parlamentarnych
2015-09-16, 11:07Do północy okręgowe komisje wyborcze przyjmowały zgłoszenia list kandydatów na posłów i kandydatów na senatorów. Mają kilka dni na sprawdzenie list, podpisów poparcia i rejestrację. Czytaj dalej »
Partia Razem zarejestrowała listę w okręgu toruńsko-włocławskim
2015-09-14, 20:51Działacze związkowi, ruchów miejskich, nauczyciele, pielęgniarki i przedstawiciele wolnych zawodów są na liście Partii Razem w okręgu toruńsko-włocławskim. Czytaj dalej »
Szydło zapowiada: 15 proc. stawka CIT, minimalna stawka godzinowa
2015-09-12, 18:19Leki dla seniorów za darmo, 15 proc. stawkę CIT dla małych firm, minimalną godzinową stawkę za pracę 12 zł brutto, zmiany w ubezpieczeniach dla rolników - zakładają projekty przedstawione w sobotę przez Beatę Szydło (PiS). Nie… Czytaj dalej »
Kopacz: zlikwidujemy składki na ZUS i NFZ, wprowadzimy jednolity podatek PIT
2015-09-12, 18:15Likwidację składek na ZUS i NFZ oraz tzw. umów śmieciowych; wprowadzenie jednolitej 10 proc. stawki podatku PIT i minimalnej płacy godzinowej nie mniejszej niż 12 zł zapowiedziała na konwencji programowej PO w Poznaniu premier Ewa… Czytaj dalej »
Na konwencji PSL przedstawiło "jedynki"; wśród nich Jan Bury
2015-09-12, 18:14Na sobotniej konwencji PSL przedstawiło kandydatów zajmujących pierwsze miejsca na listach wyborczych. Jan Bury, który pozostał na 'jedynce' w Rzeszowie, jako jedyny dostał brawa. Czytaj dalej »
Kandydaci Zjednoczonej Lewicy zaprezentowali się w Bydgoszczy
2015-09-12, 17:46'Drużyna marzeń ' - tak o kandydatach do Sejmu RP z listy Zjednoczonej Lewicy w okręgu bydgoskim mówił jej lider Krzysztof Gawkowski. Wszyscy zaprezentowali się na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Zjednoczona Lewica rejestruje listę w okręgu toruńsko-włocławskim
2015-09-10, 12:06Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczonej Lewicy zarejestrował listę w okręgu toruńsko-włocławskim. Otwiera ją wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich, drugi jest Maciej Wydrzyński - poseł Twojego Ruchu. Czytaj dalej »
Janusz Zemke o tworzeniu list wyborczych i Romanie Jasiakiewiczu
2015-09-10, 09:52Sojusz Lewicy Demokratycznej podjął decyzję, że na listach mają znaleźć się obecni parlamentarzyści i osoby młode - tak europoseł Janusz Zemke tłumaczył na antenie Polskiego Radia PiK brak zgody lewicy na kandydowanie do Sejmu… Czytaj dalej »
Poseł Dzięcioł wraca do straży miejskiej
2015-09-08, 11:53Janusz Dzięcioł nie będzie startował w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Poseł Platformy Obywatelskiej we Świecia nie znalazł się na liście wśród kandydatów tej partii. Czytaj dalej »