Michał Zaleski gotowy na szóstą kadencję. „W tej kampanii nie byliśmy dla siebie złośliwi”
- Mam sprawność i siłę do poprowadzenia miasta przez kolejne pięć lat - powiedział Michał Zaleski, ubiegający się o szóstą kadencję na stanowisku prezydenta Torunia.
Jak przekonywał, kampania był dla niego czasem gromadzenia propozycji i pomysłów na przyszłość. - Nie bez nadziei startuję w tych wyborach, więc jeżeli zakończą się dla mnie pozytywnie, to będę wiedział, do czego sięgnąć – mówił Michał Zaleski. - Chociażby do tych notatek, do tego, co przedstawiała moja kontrkandydatka i kontrkandydaci, ale także kandydatki i kandydaci na radnych miasta Torunia. Proszę o głosy mieszkanek i mieszkańców Torunia na kandydatów do rady miasta z Komitetu Wyborczego Wyborców Michała Zaleskiego, a jeżeli również mogę prosić o głos dla siebie, to jestem gotów i mam odpowiednią sprawność oraz siłę, by poprowadzić miasto przez kolejne pięć lat.
- Niezależnie od tego, jaki będzie wynik wyborów i skład Rady Miasta, będziemy mogli rozwiązywać najważniejsze problemy dla Torunia, bo co do nich się zgadzamy – dodał Marcin Czyżniewski, przewodniczący Rady Miasta, która w czwartek zakończyła kadencję.
W Toruniu o fotel prezydenta ubiega się ośmioro kandydatów.
Zobacz także
Marcin Kowalski odpowiada Ireneuszowi Stachowiakowi w sprawie hejtu
2019-08-28, 18:00We wtorek, kandydat PiS w wyborach parlamentarnych, Ireneusz Stachowiak, pytał, czy były dziennikarz Gazety Wyborczej, Marcin Kowalski, ma coś wspólnego z tzw. hejtowaniem w Internecie. Marcin Kowalski odpowiada. Czytaj dalej »
Podsumowania posłanki Scheuring-Wielgus. Z czego jest najbardziej dumna?
2019-08-28, 14:16238 wystąpień, 145 interpelacji i zapytań, udział w 87 proc. głosowań, praca w trzech komisjach - tak w liczbach wyglądała poselska praca Joanny Scheuring-Wielgus. Posłanka podsumowała podczas konferencji w Toruniu swoją działalność… Czytaj dalej »
Listy PiS zarejestrowane. Czas na podróż po regionie
2019-08-28, 08:06Działacze PiS w okręgu bydgoskim informują, że zebrali odpowiednią liczbę podpisów, i jako pierwsi złożyli dokumenty potrzebne do rejestracji listy kandydatów w komisji wyborczej. Czytaj dalej »
Kto jest odpowiedzialny za falę hejtu na prawicowych działaczy?
2019-08-27, 22:30Czy za falą nienawiści stoi były dziennikarz Gazety Wyborczej, który współpracował z lokalnymi spółkami miejskimi? - zastanawia się Ireneusz Stachowiak, kandydat PiS w wyborach parlamentarnych. Czytaj dalej »
Kandydat Konfederacji do Senatu: „Nie pozwolę na zamach na rodzinę i polski biznes”
2019-08-27, 14:35Bydgoski biznesmen Leszek Posłuszny jest kandydatem Konfederacji do Senatu. Na Wyspie Młyńskiej zaprezentował go dziś lider listy ugrupowania do Sejmu, Marcin Sypniewski Czytaj dalej »
Wybory bez hejtu? Da się - twierdzi jedna z kandydatek PiS do Sejmu
2019-08-26, 18:48Stop mowie nienawiści - apeluje Paulina Wenderlich. „Dwudziestka” na liście PiS do Sejmu z okręgu bydgoskiego postuluje, by w kampanii wyborczej walczyć na programy, a nie inwektywy. Czytaj dalej »
Cel Lewicy? „Europejskie Państwo Dobrobytu”. Spotkania w Grudziądzu i Toruniu
2019-08-26, 14:34Politycy Lewicy zaprezentowali dziś swoich kandydatów do Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego. Spotkania z dziennikarzami zorganizowano w Grudziądzu i w Toruniu. Czytaj dalej »
Konfederację wsparli niemal wszyscy lokalni działacze Kukiz'15
2019-08-25, 06:50Marcin Sypniewski będzie otwierał kujawsko-pomorską listę Konfederacji w wyborach parlamentarnych. Ugrupowanie zaprezentowało swoich kandydatów i najważniejsze punkty programowe. Czytaj dalej »
Aleksander Kwaśniewski poparł Lewicę w zbliżających się wyborach parlamentarnych
2019-08-24, 19:00- Wspólna lista wyborcza lewicy daje nadzieję na lepszą Polskę - mówił były prezydent w przesłaniu skierowanym do uczestników sobotniej konwencji ugrupowań lewicowych: SLD, Wiosny i Lewicy Razem, które wspólnie startują w jesiennych… Czytaj dalej »
Znaleźliśmy równowagę między polityką społeczną i gospodarczą - ocenia szef rządu
2019-08-24, 16:50- Wierzę, że za cztery lata, Polska będzie jeszcze zasobniejszym krajem, że znacząco w górę pójdzie dochód do dyspozycji wszystkich Polaków - powiedział premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z Michałem Jędryką, na antenie PR… Czytaj dalej »