Mentzen poparł Macieja Cichowicza. „Widzi, jakie Toruń ma problemy, ma na nie pomysł”
– W Toruniu od lat nie funkcjonuje opozycja, to miasto bez wizji i perspektyw, czas to wreszcie zmienić – mówił w Toruniu poseł Sławomir Mentzen. Lider Konfederacji liczy na to, że podczas najbliższych wyborów samorządowych uda się stworzyć opozycję, a Maciejowi Cichowiczowi, kandydatowi Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców na prezydenta Torunia, pójdzie lepiej niż jemu, podczas wyborów pięciu lat temu.
– Jest przedsiębiorcą, dwukrotnym radnym miejskim, z doświadczeniem w samorządzie. Ma swój pomysł na Toruń, swoją wizję, swoją strategię, widzi, jakie problemy mamy w Toruniu i ma dobre pomysły, żeby je rozwiązać, dlatego z pełnym przekonaniem udzielam swojego poparcia Maciejowi Cichowiczowi – powiedział Mentzen.
– Co moim zdaniem jest rzeczą, której właściwie żaden z kandydatów nie poruszył: w Toruniu mamy ogromny problem związany z Zielonym Ładem, z tą presją na dekarbonizację, na to, żebyśmy zmieniali sposób pozyskiwania energii – wskazał Cichowicz. – Podejmiemy działania zmierzające do produkcji, do kogeneracji ciepła i energii, będziemy zastanawiali się nad ciepłem, które można uzyskiwać z rzeki. Bądźmy wreszcie liderem, tak jak kiedyś w średniowieczu byliśmy liderem kupiectwa, zaradności, możliwości, którą reprezentuje też Konfederacja, właśnie myślenia o swoim interesie – mówił.
O fotel prezydenta Torunia w tych wyborach ubiega się aż osiem osób.
Zagrał na dudach i mówił o protestach rolników. Tak z kolei wyglądał czwartkowy briefing kandydata na prezydenta Torunia z Komitetu Kocham Toruń. Dariusz Kubicki przyznał, że protesty rolników doskwierają wszystkim, ale jak mówił - są słuszne. Zachęcał, by 7-go kwietnia iść na wybory i pokazać czerwoną kartkę tym, którzy doprowadzili do przyjęcia Zielonego Ładu.
Komitet Aktywni dla Torunia z kandydatem na prezydenta Bartoszem Szymanskim na czele zwracał uwagę na potrzebę dodatkowego wsparcia dla grup wykluczonych. To np.osoby w kryzysie bezdomności czy z niepełnosprawnościami. W przypadku tej ostatniej grupy chodzi m.in.o poprawę dostępności cyfrowej czy komunikacyjno-informacyjnej.
Zobacz także
Jarosław Chmielewski zakończył przygotowania do II tury wyborów
2018-11-02, 16:174 listopada, w niedzielę odbędzie się druga tura wyborów. Od północy z 2 na 3 listopada rozpoczyna się cisza wyborcza. Swoją kampanię zakończył Jarosław Chmielewski, kandydat na prezydenta Włocławka i szef miejskich struktur… Czytaj dalej »
Marek Maciak: Wojtkowski mniejszym złem dla Włocławka
2018-11-01, 08:00Marek Maciak, były już kandydat na prezydenta Włoclawka, w drugiej turze wyborów popiera dotychczasowego prezydenta miasta i kandydata na to stanowisko Marka Wojtkowskiego. Czytaj dalej »
Radni i prezydent Torunia odebrali zaświadczenia o wyborze
2018-10-30, 20:46Zaświadczenia o wyborze na radnego i prezydenta wręczył w Toruniu przewodniczący miejskiej komisji wyborczej. Czytaj dalej »
Koalicja Obywatelska i SLD będą rządzić wspólnie we Włocławku
2018-10-30, 19:49We Włocławku wszystko jasne. Nową Radą Miasta będzie rządzić większościowa koalicja utworzona przez Sojusz Lewicy Demokratycznej i Koalicję Obywatelską. Czytaj dalej »
Premier Morawiecki w regionie: zwiedza fabrykę, wspiera kandydatów PiS
2018-10-30, 17:47- Potrzebujemy w Polsce takich firm jak Hydro-Vacuum SA w Grudziądzu - innowacyjnych, konkurencyjnych i z polskim kapitałem - mówił premier Mateusz Morawiecki, który we wtorek odwiedził tę fabrykę. Z Grudziądza pojechał do Ciechocinka… Czytaj dalej »
Wojtkowski - Chmielewski. Debata przed II turą wyborów prezydenta Włocławka
2018-10-30, 06:00Marek Wojtkowski i Jarosław Chmielewski zmierzyli się w organizowanej przez Polskie Radio PiK debacie przed II turą wyborów prezydenta Włocławka. Pojedynek kandydatów odbyl się w sali Kujawskiej Szkoły Wyższej przy pl. Wolności… Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski zaapelował do włocławian o poparcie w II turze wyborów prezydenta miasta
2018-10-29, 20:00Walczący o reelekcję prezydent Włocławka Marek Wojtkowski zorganizował konwencję wyborczą przed drugą turą głosowania. Czytaj dalej »
Łukasz Kowarowski pobił rekord w historii wolnych wyborów w Grudziądzu
2018-10-24, 11:51To Rekordowe poparcie mieszkańców Grudziądza dla przedstawiciela lewicy. 1834 głosy - tyle uzyskał Łukasz Kowarowski, szef grudziądzkich struktur SLD walcząc o mandat miejskiego radnego. Czytaj dalej »
Sejmik województwa: Koalicja Obywatelska bez zmian, spore zdobycze PiS
2018-10-23, 20:44W wyniku wyborów do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego PiS zwiększył o 4 liczbę radnych - pomimo zmniejszenia ich ogólnej liczby z 33 do 30. Tak samo liczebny, jak w poprzedniej kadencji klub będzie miała Koalicja Obywatelska… Czytaj dalej »
Nowa koalicja w grudziądzkiej radzie miasta
2018-10-23, 18:00Koalicja Obywatelska i Sojusz Obywatelski Grudziądz będą tworzyć nową koalicję w nowej radzie miasta. W opozycji pozostanie Prawo i Sprawiedliwość. Czytaj dalej »