15-minutowe miasto, pozwy komitetów i słyszalny głos kobiet. Kolejny dzień kampanii w Bydgoszczy
15-minutowe miasto - to propozycja Joanny Czerskiej-Thomas na poprawę jakości życia w Bydgoszczy. Bydgoska Prawica podkreślała znaczenie wydatków na kulturę, a na placu Praw Kobiet swoje postulaty wygłosiły kandydatki ugrupowania Razem dla Bydgoszczy.
Kandydatka Trzeciej Drogi na prezydenta miasta wyjaśnia, że chodzi o to, by każdy bydgoszczanin mógł załatwić swoje sprawy w kwadrans, niezależenie od tego, na jakim osiedlu mieszka. - Miasto 15-minutowe to miasto, w którym w ciągu 15 minut dojedziemy do najważniejszych miejsc codziennie nam potrzebnych do szkoły, przedszkola, urzędu – tłumaczy Joanna Czerska-Thomas. - Należy pomyśleć, w jaki sposób to osiągnąć, w których miejscach uruchomić jednostki Urzędu Miasta – tak, żeby odciążyć drogi i ulice. Jeżeli stworzymy miasto 15-minutowe, czyli z oddziałami urzędu na danych osiedlach, wówczas efektem będzie zmniejszenie zakorkowania miasta.
- Bo korki, źle zorganizowana komunikacja miejska, zbyt długo ciągnące się remonty - to jedne z największych bolączek w Bydgoszczy - mówią kandydaci Trzeciej Drogi do bydgoskiej Rady Miasta. Czerska-Thomas dodaje, że dla niej liczy się także współpraca ponad podziałami, bo miasto tworzą ludzie o różnych poglądach.
O tym była mowa na Osowej Górze, a w Młynach Rothera przedstawiciele Trzeciej Drogi mówili o pomysłach dla młodych. Trzy główne propozycje to: aplikacja z informacjami o tym co dzieje się mieście, rozkładem jazdy czy możliwością zakupu biletów. Po drugie bezpieczne miejsca, czyli obszary pod specjalnym nadzorem. Po trzecie dobrze płatna praca i zatrzymanie młodych w mieście.
Joanna Czerska-Thomas zapowiada, że będzie to możliwe dzięki sprowadzeniu do Bydgoszczy dużych firm, które będą gwarantem dobrego i stabilnego zatrudnienia. Kandydaci Trzeciej Drogi do rady miasta wyrazili też poparcie dla programu "5x5" dla Bydgoszczy. To postulaty Stowarzyszenia Bydgoskiego Ruchu Miejskiego, których celem jest stworzenie bezpieczniejszego środowiska miejskiego. O tym, że to inicjatywy im bliskie przekonywali na Placu Praw Kobiet.
Zdobycie środków na przebudowę i modernizację Filharmonii Pomorskiej obiecuje Bydgoska Prawica, jeśli uda jej się zdobyć mandat, by rządzić w mieście. Na konferencji przed gmachem filharmonii Łukasz Schreiber, kandydat na prezydenta Bydgoszczy, mówił m.in. o potrzebie zwiększenia bydgoskiego funduszu dla twórców.
Zobacz także
Koalicja Obywatelska zwyciężyła w wyborach do Sejmiku Województwa?
2018-10-22, 15:48Koalicja Obywatelska uzyskała najwięcej głosów w wyborach do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Prawo i Sprawiedliwość zajęło drugie miejsce, Polskie Stronnictwo Ludowe - trzecie. Czytaj dalej »
Tomasz Latos: Nie zapomnę o Bydgoszczy
2018-10-22, 13:25- Pomimo porażki nie zapomnę o Bydgoszczy i będę ją wspierał - mówił poseł PiS Tomasz Latos. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta pogratulował Rafałowi Bruskiemu zwycięstwa w I turze wyborów, a bydgoszczanom podziękował… Czytaj dalej »
Koalicja Obywatelska, PiS i lokalny komitet zdobyły mandaty w Radzie Miasta w Grudziądzu
2018-10-22, 13:16Komitety Koalicji Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Obywatelskiego Grudziądza Macieja Glamowskiego zdobyły mandaty w Radzie Miasta Grudziądza - ogłosiła Miejska Komisja Wyborcza. Czytaj dalej »
W Ciechocinku będzie II tura wyborów
2018-10-22, 12:38Dotychczasowy wieloletni burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz z bloku 'Dla przyszłości Ciechocinka' zdobył 47 procent głosów. To oznacza, że będzie II tura wyborów, w której zmierzy się z Marcinem Strychem, kandydatem Prawa… Czytaj dalej »
W Inowrocławiu II tury nie będzie. Ryszard Brejza z dużym poparciem
2018-10-22, 12:28W Inowrocławiu trwa liczenie głosów. Do Miejskiej Komisji Wyborczej nie dotarły jeszcze protokoły z 6 obwodowych komisji, najprawdopodobniej jednak, wynik wyborów na prezydenta miasta nie ulegnie już znaczącej zmianie. Czytaj dalej »
Glamowski i Guzowski zmierzą się w II turze wyborów na prezydenta Grudziądza
2018-10-22, 12:02Maciej Glamowski popierany przez Koalicję Obywatelską oraz Andrzej Guzowski popierany przez PiS zmierzą się w II turze wyborów prezydenckich w Grudziądzu - poinformowała Miejska Komisja Wyborcza. W I turze zwyciężył Glamowski, uzyskując… Czytaj dalej »
PiS wygrało wybory do Rady Miasta we Włocławku
2018-10-22, 11:58Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Rady Miasta Włocławka - poinformowała Miejska Komisja Wyborcza. Zwycięzcy uzyskali dziewięć mandatów w 25-osobowej radzie. Drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska, której przypadnie… Czytaj dalej »
Liczenie głosów w Bydgoszczy
2018-10-22, 11:44W Bydgoszczy głosy do rady miasta, sejmiku i na prezydenta oddawane były w 205 komisjach obwodowych. Wszystkie protokoły z obwodów trafiają do Miejskiej Komisji Wyborczej, która od niedzieli ulokowała się w hali Artego. Czytaj dalej »
Michał Zaleski prawdopodobnie ponownie prezydentem Torunia
2018-10-22, 10:08Rządzący Toruniem od 2002 roku Michał Zaleski (kandydat niezależny) będzie prawdopodobnie zajmował tę funkcję przez pięć kolejnych lat. Z cząstkowych danych przekazanych przez jego sztab wynika, że uzyskał 55 procent głosów. Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski i Jarosław Chmielewski w II turze wyborów prezydenta Włocławka
2018-10-22, 10:04Urzędujący prezydent Włocławka, kandydat Koalicji Obywatelskiej Marek Wojtkowski oraz kandydat Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Chmielewski zmierzą się w II turze wyborów na prezydenta miasta - poinformował przewodniczący Miejskiej… Czytaj dalej »