Krzysztof Gawkowski: Bydgoszcz skorzysta na władzy „Koalicji 15 października”
– Bydgoszcz pod rządami Rafała Bruskiego (jako prezydenta miasta) będzie mogła liczyć na wsparcie polskiego rządu – zadeklarował podczas konferencji na bydgoskim Starym Rynku Krzysztof Gawkowski, wicepremier i minister cyfryzacji w rządzie Donalda Tuska.
– W imieniu polskiego rządu, premiera Donalda Tuska, takie wsparcie chciałem zadeklarować. Bydgoszcz będzie mogła korzystać na tym, że władza została dzisiaj oddana w ręce „Koalicji 15 października”, Bydgoszcz będzie z tego mocno korzystała i na pewno nie będzie traktowana – jak przez ostatnie lata – po macoszemu. Skończył się czas czeków, że będziemy przywozili je tam, gdzie rządzą przychylni PiS-owi, skończył się czas, że pieniądze szły do tych, którzy puszczali oko do Prawa i Sprawiedliwości albo do rządzącego Mateusza Morawieckiego. Dzisiaj pieniądze będą szły wszędzie tam, gdzie są potrzebne – obiecywał Gawkowski.
Obecny prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski jest wspólnym kandydatem Nowej Lewicy i Koalicji Obywatelskiej na włodarza miasta. Krzysztof Gawkowski poparł też kandydatów na radnych ze wspólnej listy nr 5, czyli Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska.
Więcej w relacji audio poniżej.
W Bydgoszczy 2 kwietnia prezentowali się także kandydaci Bydgoskiej Prawicy. – Pora skończyć z bylejakością na naszych osiedlach! – mówią. Proponują program „Stop dziadostwu”: przywrócenie darmowych worków big-bag dla mieszkańców prowadzących remonty (raz w roku), nową politykę usuwania śmieci wielkogabarytowych i dzikich wysypisk, nowy standard dla szyldów i witryn w centrum miasta, a także zabezpieczania pustostanów czy konkurs architektoniczny z nagrodą Prezydenta Miasta.
Zobacz także
List Metropolii Bydgoskiej do Teresy Piotrowskiej
2014-09-21, 12:26'Jest w tej chwili najlepszy czas na uporządkowanie kiedyś zaniedbanych spraw i spełnienie złożonych obietnic' - piszą do nowej minister spraw wewnętrznych członkowie Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska. Czytaj dalej »
Dombrowicz jako pierwszy w Bydgoszczy zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miasta
2014-09-20, 15:54Klub Wyborczy Wyborców Porozumienie Dombrowicza, z ramienia którego na stanowisko prezydenta Bydgoszczy startuje były włodarz miasta Konstanty Dombrowicz, podczas sobotniego konwentu wyborczego jako pierwszy zaprezentował swoich kandydatów… Czytaj dalej »
Przedstawiciele ugrupowań prawicowych z Włocławka na listach wyborczych PiS
2014-09-18, 14:23Prawo i Sprawiedliwość we Włocławku utworzyło koalicję wyborczą. O mandaty radnych z listy PiS walczyć będą reprezentanci kilku najważniejszych organizacji prawicowych. Czytaj dalej »
Michał Zaleski po raz czwarty będzie się ubiegał o fotel prezydencki w Toruniu
2014-09-09, 12:58Jestem gotowy zapewnić dalszy stabilny rozwój miasta - zadeklarował prezydent Torunia Michał Zaleski, który oficjalnie ogłosił start w listopadowych wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
Ponad pół tysiąca komitetów wyborczych wystartuje w Kujawsko-Pomorskiem w jesiennych wyborach samorządowych
2014-09-09, 11:26645 komitetów wyborczych zarejestrowało się w Kujawsko-Pomorskiem przed jesiennymi wyborami samorządowymi. Czytaj dalej »
Poniedziałek ostatnim dniem na rejestrowanie komitetów wyborczych
2014-09-07, 13:23Poniedziałek jest ostatnim dniem na rejestrację komitetów wyborczych w jesiennych wyborach samorządowych. Wybory odbędą się 16 listopada; wybierzemy w nich blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz blisko… Czytaj dalej »
Hasło wyborcze PSL: "Samorząd. Tu zaczyna się Polska"
2014-09-06, 16:10'Samorząd. Tu zaczyna się Polska' - to hasło wyborcze PSL w jesiennych wyborach samorządowych. 'Chcemy, by nadchodząca kadencja była powrotem do korzeni Polski obywatelskiej' - mówił szef partii, wicepremier Janusz Piechociński w… Czytaj dalej »
Nie ma wroga na lewicy, razem mamy szanse pokonać prawicę
2014-09-06, 14:31Nie ma wroga na lewicy; zjednoczeni mamy szanse pokonać prawicę - przekonywał szef SLD Leszek Miller podczas kongresu lewicowych partii i organizacji na Stadionie Narodowym. Czytaj dalej »
Młodzi Socjaldemokraci z zarzutami wobec posła PO
2014-09-05, 15:51Marek Wojtkowski - poseł Platformy Obywatelskiej i kandydat na prezydenta Włocławka, już na starcie kampanii wyborczej popełnił dwa błędy. Czytaj dalej »
SLD w Bydgoszczy apeluje do sztabu Konstantego Dombrowicza o zmianę hasła wyborczego
2014-09-05, 14:26Konstanty Dombrowicz - kandydat w wyborach na prezydenta Bydgoszczy - zaprezentował w czwartek swoje hasło wyborcze, które brzmi: 'Więcej dla Bydgoszczy'. Czytaj dalej »