Jakub Lewandowski: Wyborcy senatora Kukuckiego zostali przez niego oszukani
– Senator, który chce zostać prezydenta miasta, oszukuje i zdradza swoich wyborców, dzięki którym dostał senacki mandat – w taki sposób o starcie senatora Krzysztofa Kukuckiego z Lewicy w wyborach prezydenta Włocławka mówił kandydat na radnego, Jakub Lewandowski z Koalicji Obywatelskiej.
Przypomnijmy, Kukucki wygrał w okręgu włocławskim wybory do Senatu, jako wspólny kandydat tzw. Paktu Senackiego, utworzonego przez Lewicę, Koalicję Obywatelską i Trzecią Drogę.
– Mieszkańcy Włocławka mogą głosować w tej sprawie, ale wyborcy spoza miasta są oszukani – stwierdził Lewandowski w czasie konferencji prasowej pod gmachem włocławskiego Magistratu.
– Mamy cztery powiaty: aleksandrowski, lipnowski, radziejowski i włocławski. Jeżeli senator Kukucki wygra, one zostaną bez senatora. To jest ponad 50 tysięcy ludzi, którzy nie mają wpływu na to, czy on zostanie tym prezydentem, czy nie. To jest duży problem, bo w naszym mieście pół biedy, włocławianie mogą zdecydować. Jednak ci ludzie, te wszystkie osoby, które zagłosowały na Koalicję (Obywatelską – przyp.), zostaną bez senatora. Druga sprawa jest taka, że mamy masę pieniędzy, która musi zostać zorganizowana. Mówimy tutaj o kwocie do 10 milionów na organizację nowych wyborów do Senatu, bo jest to jednomandatowy okręg wyborczy – wyliczał Lewandowski.
Jednak kandydat do Rady Miasta nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, dlaczego twierdzi, że ewentualne wybory uzupełniające do Senatu, pochłoną kwotę 10 milionów złotych.
Zobacz także
Krzysztof Czabański: Dołożę starań, by powstała obwodnica Brześcia Kujawskiego
2019-09-21, 12:32Poseł Prawa i Sprawiedliwości i kandydat tego ugrupowania do Sejmu w okręgu toruńsko - włocławskim Krzysztof Czabański zapowiedział, że dołoży wszelkich starań, by powstała obwodnica Brześcia Kujawskiego. Czytaj dalej »
Skąd rząd PiS ma pieniądze? Odpowiadał w Inowrocławiu Ireneusz Stachowiak
2019-09-20, 23:10- Osiem lat rządów Platformy Obywatelskiej to było funkcjonowanie państwa teoretycznego - mówił podczas wyborczej konferencji Ireneusz Stachowiak, „ósemka” na liście Prawa i Sprawiedliwości do parlamentu z okręgu bydgoskiego. Czytaj dalej »
Konfederacja o służbie zdrowia. Co uleczy system? Może kredyt specjalizacyjny?
2019-09-20, 19:08Podwojenie liczby lekarzy i pielęgniarek, a przez to skrócenie kolejek do specjalistów, to najważniejszy punkt programu, który chce realizować Konfederacja. Kandydat tego ugrupowania z listy warszawskiej, Paweł Skutecki, były poseł… Czytaj dalej »
Kandydaci PiS chcą rozmawiać z ludźmi. O Polsce, nie o Białorusi...
2019-09-20, 16:00- Bo Polska to nie Białoruś - tłumaczył na przedwyborczym spotkaniu w Toruniu kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Senatu Zbigniew Rasielewski. Głos zabrał także Mariusz Kałużny, startujący z list tej partii do Sejmu. Wezwał Tomasza… Czytaj dalej »
Czabański oburza się na pogardę wobec chorych umysłowo.
2019-09-20, 06:53Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański uważa, że akcja „Nie świruj. Idź na wybory” jest pogardą wobec osób chorych i niepełnosprawnych. Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2019-09-20, 06:00Dlaczego postanowili połączyć swoje siły z ugrupowaniem Kukiz'15? Jak na niespełna miesiąc przed wyborami oceniają swoje wyborcze szanse i czy pokładają nadzieje w wyborze Polaka na unijnego komisarza do spraw rolnictwa? Na te m.in… Czytaj dalej »
Prezes PiS w Bydgoszczy: nasze zapowiedzi zostały spełnione, uzyskaliśmy wiarygodność
2019-09-19, 20:35Nasze zapowiedzi zostały spełnione i to nie tylko te, które składaliśmy przed wyborami; uzyskaliśmy w ten sposób to, co jest fundamentem demokracji - wiarygodność - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas… Czytaj dalej »
Liderzy Koalicji Polskiej na konwencji w Bydgoszczy
2019-09-19, 18:45Polska lepszych szans jest możliwa, jest nie jutro i pojutrze, ale jest możliwa dziś, tu i teraz - powiedział Bydgoszczy prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Podkreślił, że Koalicję Polską łączy Polska, a ona łączy Polakó… Czytaj dalej »
Kandydat Konfederacji chce gwarancji 50 proc. udziału polskich produktów w supermarketach
2019-09-19, 18:20Polska jak Rumunia, przynajmniej dla rolników. Rumuńskie rozwiązania ma w planach Leszek Posłuszny, kandydat na senatora w okręgu bydgoskim z listy Konfederacji Wolność i Niepodległość. Czytaj dalej »
Poseł Stasiński o sytuacji Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy
2019-09-19, 17:20Rząd nie wspiera Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy - twierdzi Michał Stasiński, poseł Platformy Obywatelskiej. Czytaj dalej »