Paweł Gulewski chce zmieniać wygląd Torunia. Inni kandydaci skupiali się m.in. na gospodarce
Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia, Paweł Gulewski zapowiedział utworzenie biura estetyki projektów miejskich. Spotkania zorganizowały również inne komitety.
– To będzie miejsce, które będzie zajmowało się estetyzacją przestrzeni miejskiej i projektowaniem, zarówno ciągów komunikacyjnych dróg i ulic, ale także przestrzeni publicznych w formie placów. Powstanie bardzo ciekawa inicjatywa między Instytutem Psychologii, a Wydziałem Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Mianowicie, to jest Centrum Badań nad Sztuką i Estetyką Środowiskową, wspólne dziecko obu tych wydziałów – dodał Gulewski.
Kandydat na prezydenta Torunia zaznaczył, że studenci odegrają w tym projekcie znaczącą rolę. – Bardzo chciałbym dołączyć do tego, jako miasto. Studenci będą wchodzić w przestrzeń miejską, badać predyspozycje poszczególnych miejsc. Istnieje coś takiego, jak psychologia miejsc. Będą robić audyty środowiskowe, dotyczące preferencji uczestników takich obszarów.
Paweł Gulewski chce zapewnić seniorom i młodzieży większe wsparcie psychologiczne. W Toruniu o fotel prezydenta stara się ośmioro kandydatów.
Prezydent Torunia Michał Zaleski zapowiedział podczas spotkania z przedsiębiorcami, że podczas swojej szóstej kadencji chce skupić się na rozwoju gospodarczym. Wskazywał na problemy związane m.in. z pozyskiwaniem wykwalifikowanej kadry urzędniczej.
Zabierający głos przedstawiciele dużych firm zarzucali włodarzowi m.in. brak działań w poprzednich latach i nieprzemyślane inwestycje. Spotkanie z kandydatem na prezydenta zorganizowała Izba Przemysłowo-Handlowa.
Kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Maciej Stawiski uważa, że Toruń zasługuje na Muzeum Narodowe (na bazie istniejącego Muzeum Okręgowego) i Park Kulturowy na Bulwarze Filadelfijskim.
Ścisła współpraca samorządu z wyższymi uczelniami i biznesem zapewni Toruniowi rozwój – tak uważa z kolei Maciej Cichowicz, kandydat Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców na prezydenta miasta.
Na konferencji prasowej przed UMK Cichowicz zwrócił uwagę, że Toruniowi ubywa mieszkańców, że po zakończeniu nauki absolwenci szkół wyższych wyjeżdżają do większych miast. Współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń poparł w Toruniu kandydata na prezydenta Piotra Wielgusa. Powiedział, że Toruniowi potrzebna jest zmiana, że Toruń powinien mniej kojarzyć się z Rydzykiem, a więcej z Wielgusem, że Toruń kojarzył się z Polską, która jest nowoczesna, świecka i europejska.
Zobacz także
Pięć postulatów Michała Korolki - "piątki" na kujawsko-pomorskiej liście KE
2019-05-09, 20:05Michał Korolko - kandydat do Parlamentu Europejskiego z kujawsko-pomorskiej listy Koalicji Europejskiej przedstawił swój program wyborczy. Chce przede wszystkim zająć się polityką regionalną i środkami unijnymi dla województwa kujawsko-pomorskiego… Czytaj dalej »
Robert Biedroń: Będziemy zabierali "złote rybki". Lider Wiosny w Bydgoszczy
2019-05-09, 19:44Trzeba skończyć tym, żeby legitymacje partyjne, dobre znajomości, były traktowane jak karta do zarządów i rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa - powiedział w Bydgoszczy Robert Biedroń. - Będziemy zabierali te złote rybki, synekury… Czytaj dalej »
Janusz Zemke: Ważna frekwencja w eurowyborach w Kujawsko-Pomorskiem
2019-05-09, 19:08Decyzja o powołaniu Koalicji Europejskiej była słuszna - ocenił w Toruniu europoseł SLD Janusz Zemke, który ponownie ubiega się o mandat startując z listy KE w okręgu kujawsko-pomorskim. Według polityka Kujawsko-Pomorskie jest pokrzywdzone… Czytaj dalej »
Ważna frekwencja! Samorząd województwa zachęca do udziału w wyborach 26 maja [wideo]
2019-05-09, 17:53Marszałek województwa wspólnie z samorządowcami i przedstawicielami różnych opcji politycznych zainaugurował w Toruniu kampanię profrekwencyjną. Ma ona zachęcać mieszkańców regionu do głosowania w wyborach do Parlamentu Euro… Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski: Musimy skończyć z terrorem politycznej poprawności
2019-05-09, 17:35Konfederacja odpowiada na planowany w sobotę Marsz Równości w Bydgoszczy i organizuje manifestację przywiązania do tradycyjnych wartości jakimi są: rodzina, patriotyzm i wiara chrześcijańska. Czytaj dalej »
Mieszkania mają budować samorządy i państwo - mówią kandydaci KWW Lewica Razem
2019-05-09, 16:05Michał Wysocki i Paweł Kołodziej przedstawili w Bydgoszczy swój pomysł na obniżenie cen mieszkań. Uważają, że w tej materii powinniśmy iść w ślady Unii Europejskiej. Czytaj dalej »
Walka ze smogiem wymaga totalnych zmian. Debata przed eurowyborami na UKW
2019-05-07, 20:46- Za 30 lat powinniśmy dojść do gospodarki bezemisyjnej. To poprawi nasze zdrowie i przyniesie 500 mld oszczędności - przekonuje WWF Polska. - Obecne działania dla ochrony środowiska są niewystarczające - oceniają działacze, którzy… Czytaj dalej »
Drozdowski: Nie pozwólmy wykorzystywać symboli narodowych w polityce
2019-05-07, 11:24- Doszło do zbezczeszczenia bydgoskiego pomnika Mariana Rejewskiego - uważa Krzysztof Drozdowski, lider kujawsko-pomorskiej listy Konfederacji do Parlamentu Europejskiego. Oburzyło go, że działacze związani z ruchem LGBT na potrzeby… Czytaj dalej »
Drożdżówki od Radosława Sikorskiego. I zaproszenie na eurowybory [wideo]
2019-05-06, 13:15Zachęcał do udziału w majowych wyborach i głosowania na Koalicję Obywatelską. W centrum Bydgoszczy Radosław Sikorski rozdawał mieszkańcom drożdżówki. Czytaj dalej »
Sypniewski: Gdyby nie podatki, zarabialibyśmy średnio tysiąc zł więcej
2019-04-30, 13:20'Nie' dla podatku dochodowego - mówi Marcin Sypniewski, bydgoski lider partii KORWiN i kandydat Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy do Parlamentu Europejskiego. Wraz z innymi działaczami ugrupowania pojawił się przed II Urzędem… Czytaj dalej »