Aktywni dla Torunia chcą zmian w edukacji. Pozostałe sztaby zapraszają na spacery
Bartosz Szymanski – kandydat na prezydenta Aktywnych dla Torunia, przedstawił swoje propozycje dla toruńskiej edukacji. Natomiast Koalicja Ruchów Miejskich chce rozmawiać z mieszkańcami w otoczeniu przyrody.
Propozycją Szymanskiego są między innymi granty dla nauczycieli na dodatkowe zajęcia.
– Z jednej strony powoduje to, że lepiej będziemy wynagradzać nauczycieli. Oni będą mogli spełniać swoje aspiracje, a z drugiej strony będziemy mieć efekt w postaci zajęć dodatkowych, rozwijających kreatywność, czy zainteresowania uczniów. Druga sprawa, to jest pomoc psychologiczna, która będzie rozszerzona we wszystkich szkołach. Aktualnie ta pomoc, o którą walczyliśmy, jest tylko w dziesięciu (placówkach – przyp.). Chcemy utworzyć również dzienne szkoły branżowe drugiego stopnia.
– Starzejąca się kadra. Młodzi ludzie nie chcą przyjść do zawodu. Niż demograficzny, a co za tym idzie, generalne zmniejszenie liczby uczniów. Inwestycja w kadrę, która jest. To jest moja propozycja. Mamy nauczycieli, którzy chętnie korzystali z dofinansowania studiów i kursów. Natomiast w tej chwili jest to bardzo obostrzone – podkreśliła Margareta Skerska-Roman.
Chcemy, żeby uczeń w Toruniu chciał się uczyć, a nauczyciele chcieli uczyć i nie musieli niczego się bać, że ktoś jest bardziej związany z władzą, czy nie. Edukacja w naszym mieście musi być w jakiś sposób niezależna. Inaczej sobie z tym nie poradzimy i Toruń nie będzie się rozwijał – dodał Maciej Krużewski.
Łącznie w Toruniu o fotel prezydenta stara się ośmioro kandydatów.
Koalicja Ruchów Miejskich zaprosiła torunian na kolejne spacery. Tym razem był to Podgórz. Historię przybliżyła Katarzyna Kluczwajd, kandydatka na radną, autorka książek o dzielnicach. Na społeczny i edukacyjny spacer po lesie zaprosił z kolei Sylwester Jankowski.
Zobacz także
Kandydat KNP na prezydenta Bydgoszczy
2014-09-03, 20:31Marcin Sypniewski jest kandydatem Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy. Kandydat z wykształcenia jest prawnikiem, prowadzi działalność gospodarczą. Czytaj dalej »
SLD w Toruniu gotowy do wyborów samorządowych
2014-09-01, 16:11Sojusz Lewicy Demokratycznej ma prawie gotowe listy na wybory samorządowe - poinformował w Toruniu wicemarszałek sejmu z SLD Jerzy Wenderlich. Czytaj dalej »
Anna Mackiewicz kandydatką SLD na prezydenta Bydgoszczy
2014-08-30, 14:14Anna Mackiewicz jest kandydatką SLD na prezydenta Bydgoszczy w nadchodzących wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
W środę ruszy kampania przed wyborami samorządowymi
2014-08-27, 11:00W środę, po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw rozporządzenia ws. wyborów samorządowych, ruszy kampania wyborcza. Zarejestrowane komitety wyborcze będą mogły prowadzić agitację aż do rozpoczęcia ciszy wyborczej, czyli do północy… Czytaj dalej »
W serwisie PKW praktyczne informacje dla wyborców
2014-08-26, 13:39Kto może oddać głos w jesiennych wyborach samorządowych, w jakich godzinach odbędzie się głosowanie - praktyczne informacje dla wyborców można znaleźć w serwisie uruchomionym przez PKW. Czytaj dalej »
Nowe bydgoskie ulice dopisane do okręgów wyborczych
2014-08-20, 18:02Bydgoscy radni zaktualizowali podział miasta na okręgi wyborcze. To wymóg czysto formalny. Czytaj dalej »
Roman Jasiakiewicz nie wystartuje jesienią w wyborach na prezydenta Bydgoszczy
2014-08-18, 12:08Przewodniczący bydgoskiej rady miasta chce zasiadać w sejmiku wojewódzkim. Prawdopodobnie znajdzie się na liście SLD. Roman Jasiakiewicz ogłosił swoją decyzję na konferencji prasowej. Czytaj dalej »
Stowarzyszenie "My bydgoszczanie" chce startować w wyborach samorządowych
2014-08-07, 15:39Stowarzyszenie 'My bydgoszczanie' wystawi kandydatów na radnych w najbliższych wyborach samorządowych - zapowiedzieli liderzy organizacji. Podkreślili, że sami nie utworzą komitetu, ale będą go współtworzyć. Czytaj dalej »
Metropolia Bydgoska wystawi swoich kandydatów w wyborach samorządowych
2014-08-07, 13:06Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska weźmie udział w jesiennych wyborach samorządowych. Jak argumentują przedstawiciele SMB taką decyzję podjęto w poczuciu obowiązku zadbania o przyszłość miasta. Czytaj dalej »
"Mieszkańcy Włocławka" - nowy komitet w jesiennych wyborach samorządowych
2014-07-15, 19:37Stowarzyszenia: ,,Włocławska Inicjatywa Gospodarcza', Krajowe Forum Samorządowe, ,,Oburzeni' i Ruch Narodowy zawiązały porozumienie i utworzyły Komitet ,,Mieszkańcy Włocławka'. Zamierzają wspólnie wystawić swoich kandydatów do… Czytaj dalej »