Lewica w Bydgoszczy zwraca uwagę na potrzeby seniorów. Jakie ma pomysły?
Tramwaje niskopodłogowe, przystanki wiedeńskie, centra seniorów na osiedlach, co najmniej jeszcze jeden zakład opiekuńczo-leczniczy i windy w blokach – takie inwestycje, mające ułatwić życie najstarszym mieszkańcom miasta, obiecują realizować kandydaci Lewicy do bydgoskiej Rady Miasta.
Jan Szopiński mówił też o potrzebie zwiększenia nakładów na opiekę geriatryczną w mieście. – Dzisiaj problemem jest geriatria. Nie potrzeba w tej sprawie wiele inwestycji. Natomiast potrzebny jest nacisk ze strony radnych samorządowych miasta, województwa na Narodowy Fundusz Zdrowia. Po to, żeby fundusz przeznaczył środki na to, aby oddziały geriatrii, które istnieją w bydgoskich szpitalach, zwiększyły swoje możliwości, jeśli idzie o przyjmowanie pacjentów.
Działacze Lewicy zaprezentowali hasło „Bydgoszcz przyjazna seniorom”. W konferencji prasowej wzięli udział Jan Szopiński, Anna Mackiewicz, Mirosław Kozłowicz, Kazimierz Drozd i Zdzisław Tylicki. Przypomnijmy, że kandydaci Lewicy startują do Rady Miasta z list Koalicji Obywatelskiej.
– Jako radni będziemy naciskali na naszych kolegów w rządzie, aby znalazły się pieniądze na rozwój Filharmonii Pomorskiej – zadeklarował Szopiński.
Więcej w relacji Elżbiety Rupniewskiej.
Zobacz także
Przedwyborcze pytania o Zachem. Pyta Partia Zieloni i mieszkańcy Łęgnowa
2019-08-22, 18:32Jak kandydaci z naszego regionu do Parlamentu chcą uporać się z problemami skażenia środowiska: na terenach pozachemowskich w Bydgoszczy, a także w Tarkowie Dolnym, gdzie działa składowisko odpadów niebezpiecznych? O to pytają ich… Czytaj dalej »
Koalicja PO-KO: kwestie socjalne najważniejsze, ale samorządność również
2019-08-22, 15:32Koalicja PO-KO przedstawia swoich kandydatów z okręgu Bydgoszcz-Inowrocław w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Czytaj dalej »
Iwona Hartwich, Antoni Mężydło, Arkadiusz Myrcha na czele listy KO Toruń - Włocławek
2019-08-21, 19:25Poseł Tomasz Lenz zaprezentował kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu i Senatu w okręgu toruńsko-włocławskim. Czytaj dalej »
Prawo i Sprawiedliwość wyjechało w teren swoim PiS - busem
2019-08-21, 18:03Spotkania z mieszkańcami Bydgoszczy, Tucholi, Inowrocławia, Barcina, Żnina. PiS-BUS z kandydatami z okręgu numer 4 tej partii do Sejmu, wyruszył w środę (21.08.) po południu w objazd po regionie. Czytaj dalej »
PSL o listach wyborczych w regionie: - Ostoja racjonalności i odpowiedzialności
2019-08-21, 17:13W środę (21.08.) w Bydgoszczy, Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicja Polska przedstawiło kandydatów w wyborach parlamentarnych z okręgu bydgoskiego i toruńsko-włocławskiego oraz założenia programowe. Czytaj dalej »
Lewica prezentuje kandydatów na wybory. „Różnorodność naszą siłą”
2019-08-21, 13:22Znamy nazwiska pierwszych pięciu kandydatów Lewicy do Sejmu w okręgu bydgoskim. Czytaj dalej »
„Jedynka” Konfederacji w Bydgoszczy: - Musimy zająć się poważnymi sprawami
2019-08-21, 08:55W okręgu bydgoskim, na liście kandydatów Konfederacji do Sejmu znana jest tylko „jedynka'. To Marcin Sypniewski. Lider bydgoskiej listy przedstawił siebie i wizję Polski, którą będzie chciał realizować jako poseł. Czytaj dalej »
Kandydat PiS chce być senatorem z prawdziwego zdarzenia
2019-08-20, 21:20Zbigniew Rasielewski - kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Senatu w okręgu nr 11 - rozpoczął kampanię wyborczą. Zastępca prezydenta Torunia podkreślał podczas konferencji prasowej, że ma bogate doświadczenie samorządowe. Czytaj dalej »
Sławomir Mentzen: Zjednoczyliśmy się, bo chcemy, by Polacy decydowali o sobie
2019-08-20, 15:10- Obniżenie podatków, zmiany w służbie zdrowia i zmniejszenie liczby urzędników - zapowiedział Sławomir Mentzen, lider listy Konfederacji w wyborach do Sejmu, w okręgu toruńsko włocławskim. Czytaj dalej »
Roman Jasiakiewicz: Usunęli mnie z listy, dowiedziałem się z mediów
2019-08-20, 13:15Roman Jasiakiewicz twierdzi, że miał startować w wyborach do Sejmu z ramienia Koalicji Obywatelskiej i został usunięty z listy. - Nic o tym nie wiem - dziwi się poseł Paweł Olszewski. Czytaj dalej »