Co nowego proponują kandydaci na prezydenta Torunia? Jeden z nich mówił o długach miasta
Bartosz Szymanski, kandydat na prezydenta Aktywnych dla Torunia przedstawiał plan na oddłużenie miasta. Dariusz Kubicki - kandydat na prezydenta Komitetu Kocham Toruń zapowiedział ochronę targowisk, a Piotr Wielgus z Lewicy mówi o przyjaznej szkole.
– Jeśli chodzi o zadłużenie, to wypada po około 7 tysięcy zł na jednego mieszkańca, bez względu na to, w jakim jest wieku – mówi Bartosz Szymanski. – Mamy kilka możliwości: albo zatrzymamy wszystko i przestaniemy w ogóle inwestować, albo zastanowimy się, co dalej. Moim zdaniem jest potrzeba audytu otwarcia i restrukturyzacji długów. Chodzi o renegocjację warunków spłaty z bankami, wydłużenia terminów płatności, ale także przegląd inwestycji. Nie może być tak, że wykonujemy nietrafione inwestycje, jak chociażby strefa Park&Ride, gdzie parkuje w zasadzie kilka samochodów na krzyż (...). Na razie będę chciał negocjować ten dług i rozmawiać z bankami (...). Jeżeli te rozmowy nie pójdą dobrze, wiem że już się szykują podwyżki, jeżeli chodzi o transport miejski – mówił kandydat na prezydenta Torunia.
Więcej w relacji Michała Zaręby.
W Toruniu przedstawiali swoje propozycje także inni kandydaci. Dariusz Kubicki - kandydat na prezydenta Komitetu Kocham Toruń zapowiedział ochronę miejskich targowisk. Chce, żeby na stałe wpisano je do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Targowiska powinny otrzymywać też większe wsparcie na poprawę infrastruktury - m.in na zadaszenie stanowisk. Kandydat Lewicy na prezydenta Piotr Wielgus mówił dziś o przyjaznej szkole. Zaproponował m.in wprowadzanie darmowej komunikacji miejskiej dla dzieci i młodzieży. Do szkół ma trafiać zdrowa żywność. Zapowiada też dofinansowanie do szkolnych obiadów.
Kandydat KO na prezydenta Torunia Paweł Gulewski sprzątał w czwartek okolice mostu kolejowego razem z kandydatami do Rady Miasta ze swojego komitetu. Apelował o „przewietrzenie miasta"; zapowiedział zwiększenie nakładów finansowych na sprzątanie oraz wsparcie oddolnych inicjatyw społecznych w tym zakresie.
Zobacz także
Kandydaci Czasu Gospodarzy o swoich programach wyborczych
2014-11-10, 20:47Bezpieczeństwo, inwestycje na osiedlach i dostęp do kultury. To część problemów, którymi chcieliby się zająć kandydaci Czasu Gospodarzy do toruńskiej rady miasta. Czytaj dalej »
Chmielewski zachęca, by pobierać zaświadczenie o udziale w głosowaniu
2014-11-10, 18:43Kandydat na prezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Chmielewski, obiecuje, że jeśli wygra wybory już w pierwszej turze, to zwolni wszystkich włocławian z podatku od nieruchomości. A co, jeśli zwycięży dopiero w turze… Czytaj dalej »
SLD-Lewica Razem o rozwoju oświaty we Włocławku
2014-11-10, 18:03Włocławski sztab wyborczy ,,SLD-Lewica Razem' przedstawił swoje pomysły na rozwój oświaty w mieście. Włocławek, jak przekonywali kandydaci na radnych, powinien postawić na kształcenie zawodowe. Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski proponuje połączenie miasta i gminy wiejskiej Włocławek
2014-11-10, 17:12Kandydat na prezydenta Włocławka, poseł Platformy Obywatelskiej Marek Wojtkowski, chce przyłączyć do miasta gminę wiejską Włocławek. Jak argumentuje, pod względem powierzchni Włocławek, stanie się wówczas trzecim, największym… Czytaj dalej »
Przedwyborcze spotkanie z Kongresem Nowej Prawicy
2014-11-10, 15:16W ramach kolejnego przedwyborczego spotkania, w centrum Bydgoszczy pojawili się przedstawiciele miejscowych struktur Kongresu Nowej Prawicy. Czytaj dalej »
Małgorzata Stawicka stawia zarzuty Rafałowi Bruskiemu
2014-11-10, 14:28Zaniedbania w przekazaniu dotacji na modernizację miejskiej oczyszczalni ścieków i lekkomyślne doprowadzenie do upadku i likwidacji bydgoskiego 'Zachemu' - takie zarzuty na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej Rafałowi Bruskiemu… Czytaj dalej »
"Metropolia Bydgoska" o budżecie obywatelskim
2014-11-10, 14:1616 listopada wybory samorządowe, zatem karuzela obietnic, planów, pomysłów na lepsze życie mieszkańców kręci się w najlepsze. Komitet Wyborczy Stowarzyszenia 'Metropolia Bydgoska' zorganizował kolejne konferencje prasowe. Czytaj dalej »
Paweł Kowal gościł na Kujawach i Pomorzu
2014-11-10, 13:36Paweł Kowal - były europoseł, obecnie przewodniczący Rady Krajowej Polski Razem wsparł kandydatów tego ugrupowania na Kujawach i Pomorzu w wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
Zmiany w transporcie miejskim proponuje kandydat PiS na prezydenta Bydgoszczy Marek Gralik
2014-11-09, 15:45'Dumna i nowoczesna' - taka zdaniem Marka Gralika powinna być Bydgoszcz. Drogę do tego kandydat PiS na prezydenta miasta chce rozpocząć od wprowadzania zmian w transporcie miejskim. Czytaj dalej »
Anna Mackiewicz o Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych
2014-11-09, 14:31Anna Mackiewicz, Jan Szopiński i Janusz Zemke - bydgoscy politycy SLD krytykują politykę obecnych władz województwa kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »