Co nowego proponują kandydaci na prezydenta Torunia? Jeden z nich mówił o długach miasta
Bartosz Szymanski, kandydat na prezydenta Aktywnych dla Torunia przedstawiał plan na oddłużenie miasta. Dariusz Kubicki - kandydat na prezydenta Komitetu Kocham Toruń zapowiedział ochronę targowisk, a Piotr Wielgus z Lewicy mówi o przyjaznej szkole.
– Jeśli chodzi o zadłużenie, to wypada po około 7 tysięcy zł na jednego mieszkańca, bez względu na to, w jakim jest wieku – mówi Bartosz Szymanski. – Mamy kilka możliwości: albo zatrzymamy wszystko i przestaniemy w ogóle inwestować, albo zastanowimy się, co dalej. Moim zdaniem jest potrzeba audytu otwarcia i restrukturyzacji długów. Chodzi o renegocjację warunków spłaty z bankami, wydłużenia terminów płatności, ale także przegląd inwestycji. Nie może być tak, że wykonujemy nietrafione inwestycje, jak chociażby strefa Park&Ride, gdzie parkuje w zasadzie kilka samochodów na krzyż (...). Na razie będę chciał negocjować ten dług i rozmawiać z bankami (...). Jeżeli te rozmowy nie pójdą dobrze, wiem że już się szykują podwyżki, jeżeli chodzi o transport miejski – mówił kandydat na prezydenta Torunia.
Więcej w relacji Michała Zaręby.
W Toruniu przedstawiali swoje propozycje także inni kandydaci. Dariusz Kubicki - kandydat na prezydenta Komitetu Kocham Toruń zapowiedział ochronę miejskich targowisk. Chce, żeby na stałe wpisano je do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Targowiska powinny otrzymywać też większe wsparcie na poprawę infrastruktury - m.in na zadaszenie stanowisk. Kandydat Lewicy na prezydenta Piotr Wielgus mówił dziś o przyjaznej szkole. Zaproponował m.in wprowadzanie darmowej komunikacji miejskiej dla dzieci i młodzieży. Do szkół ma trafiać zdrowa żywność. Zapowiada też dofinansowanie do szkolnych obiadów.
Kandydat KO na prezydenta Torunia Paweł Gulewski sprzątał w czwartek okolice mostu kolejowego razem z kandydatami do Rady Miasta ze swojego komitetu. Apelował o „przewietrzenie miasta"; zapowiedział zwiększenie nakładów finansowych na sprzątanie oraz wsparcie oddolnych inicjatyw społecznych w tym zakresie.
Zobacz także
Powstanie zespół ds. wyborów samorządowych
2017-03-10, 18:02Najbliższe wybory samorządowe odbędą się jesienią 2018 roku. Czytaj dalej »
"Wybieram Wybory"
2017-03-01, 17:42Kilkuset uczniów z Kujaw i Pomorza wzięło dzisiaj udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie Wyborczym pt. 'Wybieram Wybory'. Czytaj dalej »
Andrzej Walkowiak o wyborach samorządowych
2017-01-26, 09:29Szef regionalnych struktur Polski Razem Zjednoczonej Prawicy i wojewódzki radny Andrzej Walkowiak uważa, że wprowadzenie dwukadencyjności w wyborach samorządowych byłoby dobrym posunięciem. Czytaj dalej »
Wybory w Lubrańcu
2016-12-04, 13:57Mieszkańcy Lubrańca wybierają dzisiaj nowego burmistrza. Poprzedni burmistrz zmarł. Jego następca będzie rządzić gminą przez dwa lata, do czasu wyborów samorządowych, ogłoszonych w normalnym trybie. Czytaj dalej »
Przed wyborami burmistrza Lubrańca
2016-12-03, 11:124 grudnia wybory burmistrza Lubrańca. Przedterminowe głosowanie zarządziła premier Beata Szydło, po śmierci dotychczasowego burmistrza. Czytaj dalej »
Nieudane wybory do rad okręgów w Toruniu
2016-11-29, 13:11W sześciu na trzynaście okręgów w Toruniu nie zawiązały się rady. Zdaniem toruńskiego radnego Jakuba Gołębiewskiego powodem jest trudny sposób przeprowadzenia wyborów i brak kampanii informacyjnej. Czytaj dalej »
Wybory w toruńsko-włocławskim PiS
2016-11-27, 21:03- Zrobimy wszystko, by nie zawieść naszych wyborców i aby partia była zwarta i gotowa do walki o władzę samorządową - mówiła dziś w Toruniu Marzenna Drab, wybrana podczas zjazdu okręgowego Prawa i Sprawiedliwości na szefową partii… Czytaj dalej »
Poseł Tomasz Latos ponownie szefem bydgoskiego PiS-u
2016-11-19, 17:43Poseł Tomasz Latos ponownie został pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim, czyli de facto szefem partii na terenie byłego województwa bydgoskiego. Czytaj dalej »
Regionalne wybory w KOD
2016-09-11, 14:04Dwoje kandydatów ubiegało się o przywództwo w regionalnych strukturach Komitetu Obrony Demokracji. Czytaj dalej »
27 lat temu doszło do "przełomowych" wyborów parlamentarnych w Polsce
2016-06-04, 12:08Przełomowe wybory we wspomnieniach ich uczestników, w dniu 27. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w powojennej Polsce. Czytaj dalej »