Maja Adamczyk o konflikcie miasta z MZK. A jakie wieści z innych sztabów wyborczych?
Uzdrowienie relacji między miastem a MZK, ulga parkingowa, kompleksowy remont stadionu żużlowego Polonii, powołanie rzecznika ds. przedsiębiorców i odzyskanie dla miasta Collegium Medicum - Maja Adamczyk, kandydatka Europejskiej Lewicy na prezydenta Bydgoszczy przedstawiła swój program wyborczy. Konferencje zorganizowały tego dnia także inne ugrupowania.
– Zagłębiałam się w ten konflikt ( z MZK - przyp. red.), no i to wygląda tak: my, jako mieszkańcy, chcemy więcej połączeń. Miasto nie chcę nam tego dać – mówi Maja Adamczyk. – Uważam, że trzeba znaleźć pieniądze na te połączenia. Rozumiem też MZK. My czegoś od nich wymagamy, oni się zgadzają, ale potrzebują na to więcej środków. A my mówimy: chcemy, ale nie damy pieniędzy. Budżetu nie znam, aczkolwiek analizowałam sprawozdanie finansowe naszego miasta z 2022 roku i na tej podstawie jestem w stanie wywnioskować, że te pieniądze by się znalazły - uważa kandydatka na prezydenta.
Przedstawiciele z komitetu Adamczyk zapowiedzieli, że czwartkowa konferencja ich reprezentantki będzie, prawdopodobnie, pierwszą i ostatnią przed wyborami.
Więcej w relacji Tatiany Adonis.
Maja Adamczyk ma 31 lat, jest przedsiębiorcą, prowadzi biuro podatkowe. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Komitet Wyborczy Wyborców Europejska Lewica zgłosił również swoje listy w trzech z pięciu okręgów wyborczych w wyborach do Rady Miasta Bydgoszczy.
O komunikacji miejskiej w Bydgoszczy mówili dziś także kandydaci Trzeciej Drogi na radnych. Krytykowali m.in. złą siatkę połączeń i źle skonstruowane rozkłady jazdy w mieście. Ich propozycja to rozsądna, efektywna i tania komunikacja miejska. Mówiąc o ochronie zdrowia wskazywali, że musi być ona bardziej dostępna, dlatego jednym z ich postulatów wyborczych jest stworzenie programów profilaktycznych i edukacyjnych. Ponadto domagają się większej liczby parków w mieście.
Zobacz także
Wybory w powiecie świeckim
2014-11-16, 11:03Punktualnie o godz. 7.00 otwarta została jedna z najmniejszych komisji wyborczych w Krąplewicach, w powiecie świeckim. Czytaj dalej »
Mieszkańcy Bydgoszczy głosują
2014-11-16, 10:25Punktualnie o godz. 7.00 pracę rozpoczęły cztery obwodowe komisje wyborcze w Zespole Szkół Chemicznych na bydgoskich Kapuściskach. Czytaj dalej »
W Bydgoszczy pojawiły się fałszywe plakaty rzekomo należące do kandydata PiS
2014-11-14, 20:18Na bydgoskich ulicach pojawiły się sfałszowane plakaty i banery wyborcze, do złudzenia przypominające oryginalne kandydata Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Krystiana Frelichowskiego. Czytaj dalej »
Rzekoma afera wyborcza w Kowalu
2014-11-14, 16:54Burmistrz Kowala nakazał służbom komunalnym usunięcie plakatów wyborczych swojego konkurenta w wyborach samorządowych i zrobił to zgodnie z prawem. Czytaj dalej »
Grochówka na zakończenie kampanii wyborczej
2014-11-14, 16:22Warto postawić na najlepszego - mówiła w Bydgoszczy Teresa Piotrowska zachęcając do głosowania na Rafała Bruskiego. Czytaj dalej »
Ostatni dzień kampanii wyborczej i ostatnia szansa, by przekonać do siebie wyborców
2014-11-14, 15:30W ostatnim dniu kampanii przed niedzielnymi wyborami samorządowymi sztaby wyborcze poszczególnych partii zorganizowały podsumowujące konferencje prasowe. Czytaj dalej »
Bydgoski SLD kończy kampanię w nastroju piknikowym
2014-11-14, 14:43Gorąca grochówka, wata cukrowa i atrakcje dla dzieci - tak SLD kończy kampanię w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Dombrowicz: jesteśmy gotowi do pracy na rzecz mieszkańców miasta
2014-11-14, 14:17Kandydat na prezydenta Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz zadeklarował podczas podsumowania kampanii samorządowej, że 'drużyna' 62 kandydatów do Rady Miasta startujących z ramienia KWW Porozumienie Dombrowicza gotowa jest do 'pracy dla… Czytaj dalej »
SLD we Włocławku zawiadamia prokuraturę ws. zapowiedzi Chmielewskiego
2014-11-14, 13:51Działacze Sojusz Lewicy Demokratycznej we Włocławku zawiadomili prokuraturę o rzekomym przestępstwie, którego miał się dopuścić kandydat na prezydenta miasta, Jarosław Chmielewski z Prawa i Sprawiedliwości. Czytaj dalej »
Bydgoski PiS krytycznie o Kontrakcie Województwa
2014-11-14, 12:08Bydgoscy kandydaci PiS w wyborach samorządowych krytykują Kontrakt Terytorialny Województwa Kujawsko-Pomorskiego chcą jego korekty. Zorganizowali konferencję prasową w biurze poselskim Tomasza Latosa. Czytaj dalej »