„Nie” dla spalarni odpadów w Grudziądzu. Marek Nowak deklaruje, że nie dopuści do budowy
Marek Nowak nie chce spalarni odpadów na osiedlu Lotnisko. Kandydat na prezydenta reprezentujący Nową Drogę Czas Grudziądza obiecał, że jeśli wygra w wyborach, nie pozwoli na zrealizowanie tej inwestycji.
– Nigdy bym nie wpadł na pomysł, żeby na osiedlu Lotnisko, na osiedlu miasta, budować spalarnię śmieci. Ktoś powie „nie, bo to nie śmieci”. Jak się tłumaczy z angielskiego RDF, to jest paliwo ze śmieci i tam będą spalane pomielone resztki plastiku, gumy, tekstyliów, drewna – mówił.
– Oczywiście, buduje się [spalarnie], są projekty 30 nawet, ale wszystkie są poza miastami. Jeżeli mieszkańcy wyrażą zgodę i powstanie spalarnia śmieci czy paliwa ze śmieci, to po ile te mieszkania na Lotnisku będą? Przecież tam nie powstanie ośrodek sanatoryjny, to nie będą mieszkania w sanatorium, tylko w pobliżu spalarni śmieci. Państwo macie wybór – dodał. Spalarnię chce wybudować miejska spółka ciepłownicza OPEC, w tej chwili trwają konsultacje społeczne.
Marek Nowak zapowiada także wykorzystanie potencjału solanek i tanie mieszkania dla młodych.
Również we wtorek o kolejnych propozycja mówił ubiegający się o reelekcję prezydent Maciej Glamowski. Budowa krytego basenu przy szkole podstawowej i remont basenów odkrytych na osiedlu Tarpno to jego obietnice dla mieszkańców północnych dzielnic Grudziądza. Zapowiedział również modernizację ulic na osiedlu Owczarki.
Więcej poniżej.
Zobacz także
- W polityce liczą się konkrety i odpowiedzialność za słowa - mówił w Inowrocławiu Patryk Jaki
2019-09-29, 08:46Wsparcie dla Zjednoczonej Prawicy i dla kandydata PiS z listy bydgoskiej Ireneusza Stachowiaka, przywiózł do Inowrocławia europoseł PiS, Patryk Jaki. Czytaj dalej »
Konfederacja chce odbudować ducha narodu w młodym pokoleniu
2019-09-28, 14:10W Inowrocławiu spotkali się zwolennicy ugrupowania Konfederacja Wolność i Niepodległość. Był czas na przedstawienie kandydatów do parlamentu, którzy, jak podkreślał, Łukasz Jawornik, „siódemka” na wyborczej liście, skupiają… Czytaj dalej »
Marcin Horała: W 2015 r. PO zablokowała projekt uszczelnienia systemu podatkowego
2019-09-28, 07:00O podatkach, i o polityce w komisji śledczej i na portalach społecznościowych mówili w Bydgoszczy posłowie PiS, Marcin Horała, przewodniczący komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT i minister Łukasz Schreiber. Czytaj dalej »
Aleksander Kwaśniewski: - Świeża krew jest w polityce bardzo potrzebna
2019-09-27, 21:10Były prezydent Aleksander Kwaśniewski odwiedził Toruń, by w wyborczym wyścigu wesprzeć lewicowych kandydatów. Prezydent poparł Roberta Kwiatkowskiego, kandydata SLD na posła. Czytaj dalej »
„Pakt dla Kobiet” to wyborcza propozycja pań z bydgoskiej lewicy
2019-09-27, 20:00Kandydatki Lewicy w wyborach do Sejmu, podpisały w Bydgoszczy „Pakt dla Kobiet”. - Pakt zawiera postulaty, które gwarantują kobietom godne i bezpieczne życie - mówiła Izabela Nowak, „czwórka' na liście Lewicy w okręgu bydgo… Czytaj dalej »
Odpady z warszawskiej spalarni były zakopywane w naszym regionie?
2019-09-27, 13:46- Kolejni świadkowie wskazują miejsca składowania odpadów - prawdopodobnie z warszawskiej oczyszczalni Czajka - powiedział Radiu PiK Ireneusz Stachowiak, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruni… Czytaj dalej »
O jeden mandat w Sejmie ubiega się 11 kandydatów
2019-09-27, 09:46O jeden mandat posła ubiega się średnio 11 kandydatów. Łącznie o 460 mandatów w Sejmie powalczy 5114 osób. 42 proc. wszystkich kandydatów stanowią kobiety, najwięcej znalazło się ich na listach Lewicy. Średnia wieku kandydatów… Czytaj dalej »
Marek Nowak wie jak pomóc grudziądzkiemu szpitalowi. Kandyduje do Senatu
2019-09-27, 07:35- Kandyduję do Senatu, bo tam potrzebny jest silny człowiek, który pomoże grudziądzkiemu szpitalowi - mówił na spotkaniu z dziennikarzami Marek Nowak. Były dyrektor lecznicy, teraz kandydat na senatora z własnego komitetu podkreśla… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2019-09-27, 06:00O działaniach podjętych w sprawie składowania odpadów z warszawskiej oczyszczalni na terenie woj. kujawsko-pomorskiego i o programie wyborczym. Gościem Rozmowy Dnia był Ireneusz Stachowiak, kandydat do Sejmu z listy Zjednoczonej Prawicy… Czytaj dalej »
Beata Kempa w Inowrocławiu poparła Ireneusza Stachowiaka
2019-09-26, 19:45Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Kempa w Inowrocławiu rekomendowała w Ireneusza Stachowiaka - kandydata Zjednoczonej Prawicy do Sejmu na liście w okręgu bydgoskim. Czytaj dalej »