Zatrzymać w regionie młodych, wesprzeć seniorów i przedsiębiorców. To cele kandydata KO
Lider KO z okręgu bydgoskiego w wyborach do sejmiku zaprezentował swój plan na rozwój regionu. - Lubię kończyć rozpoczęte dzieła - tak o swoim ponownym starcie w wyborach samorządowych mówił dziś Zbigniew Ostrowski.
Obecny wicemarszałek zorganizował spotkanie z dziennikarzami przed Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, gdzie - jak mówił - rozpoczęła się największa inwestycja w województwie kujawsko-pomorskim. Jej przebudowa ma kosztować 400 milionów złotych. Zbigniew Ostrowski podkreślał, że od początku uczestniczył w tworzeniu procesów inwestycyjnych i planuje ich pilnować oraz je dokończyć, ale zapowiedział też, co chce zrobić dla województwa.
- Pierwsze zadanie to zatrzymać w naszym regionie ludzi młodych. Drugie to utrzymać i zapewnić spokojne życie seniorom, a trzecie - zapewnić i pomóc w rozwoju ludziom przedsiębiorczym, w sile wieku – mówił Zbigniew Ostrowski. - Gdybyśmy te trzy zadania rozpisali na wiele drobniejszych spraw do załatwienia to wychodzi wszystko - przede wszystkim troska o rozwój przedsiębiorczości, ochrony zdrowia, do tego dochodzą sprawy związane z edukacją. Dzisiaj w Bydgoszczy studiuje 46 tys. młodych ludzi, którzy mogą stanowić znakomite kadry dla tego województwa. Niestety wielu z nich postanawia szukać swojego szczęścia poza granicami regionu. Zrobię wszystko, żeby tutaj zostali.
Kandydaturę Zbigniewa Ostrowskiego poparł m.in. senator Andrzej Kobiak i europarlamentarzysta Krzysztof Brejza.
Zobacz także
Minister Krzysztof Gawkowski: Skusisz się na cyberatak? To jest szpiegostwo, będziesz siedział
2025-04-03, 20:38- Rosyjskie i białoruskie służby specjalne są odpowiedzialne za środowy cyberatak na system informatyczny i członków Platformy Obywatelskiej - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem PiK wicepremier Krzysztof Gawkowski, minister cy… Czytaj dalej »
Seniorki: Gdzie kobieta u władzy, tam jest porządek. „Kobiety z Trzaskiem” w regionie
2025-03-28, 15:57Posłanki Platformy Obywatelskiej spotkały się dzisiaj z seniorkami ze Świecia, w ramach akcji „Kobiety na wybory' i „Kobiety z Trzaskiem'. Czytaj dalej »
Jędrzej Kucharski nowym burmistrzem Piotrkowa Kujawskiego! Po niedzielnych wyborach
2025-03-24, 06:00Piotrków Kujawski ma nowego burmistrza. W niedzielnej drugiej turze wyborów zwyciężył Jędrzej Kucharski z Komitetu Wyborczego Wyborców „Teraz my!'. Czytaj dalej »
Mieszkańcy miasta i gminy Piotrków Kujawski głosują. Druga tura wyborów burmistrza
2025-03-23, 10:50Rozpoczęła się druga tura głosowania w Piotrkowie Kujawskim. Dwa tygodnie temu - w turze pierwszej, żaden z ośmiorga kandydatów nie osiągnął przynajmniej polowy ważnie oddanych głosów. Czytaj dalej »
Sprawozdanie finansowe Konfederacji odrzucone przez PKW. Komentarz partii: Niesprawiedliwe
2025-03-17, 22:38PKW jednogłośnie odrzuciła w poniedziałek sprawozdanie finansowe komitetu wyborczego Konfederacji za wybory do Parlamentu Europejskiego w 2024 r. Szef klubu Konfederacji Grzegorz Płaczek określił decyzję jako niesprawiedliwą i zapowiedział… Czytaj dalej »
Mieszkańcy Bydgoszczy aż do jesieni wybierają osiedlowych radnych. Kiedy i gdzie? [harmonogram]
2025-03-17, 07:57Już czternaście wyborczych wieczorów za nami. Ostatnio głosowało Łęgnowo. Następne w kolejce są: Osowa Góra, Bocianowo - Śródmieście - Stare Miasto i Stary Fordon. Czytaj dalej »
Kujawsko-pomorscy samorządowcy KO z poparciem dla Rafała Trzaskowskiego
2025-03-13, 13:52Samorządowcy KO z naszego regionu wyrazili poparcie dla Rafała Trzaskowskiego w walce o fotel prezydenta Polski. W ramach kampanii „Samorządy Naprzód” odbyły się spotkania w Żninie i w Solcu Kujawskim. Czytaj dalej »
Wybory 2025. Karol Nawrocki opowiadał o podatkach w Chełmnie
2025-03-12, 18:48Kandydat na prezydenta RP popierany przez PiS odwiedził w poniedziałek nasz kujawsko-pomorskie. W Chełmnie spotkał się na rynku z mieszkańcami. Czytaj dalej »
Włocławska „Solidarność" namawia do głosowania na Karola Nawrockiego
2025-03-11, 20:23Lider włocławskiej ,,Solidarności', wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Włocławsko-Toruńskiego, Janusz Dębczyński, zaapelował do członków związku o głosowanie na Karola Nawrockiego w zbliżających się wyborach prezydenckic… Czytaj dalej »
Politycy PiS z regionu jadą w teren. Będą spotkania otwarte promujące kandydata tej partii
2025-03-10, 17:01Bydgoscy działacze Prawa i Sprawiedliwości rozpoczynają podróż po regionie. Będą odwiedzać wszystkie gminy z okręgu bydgoskiego. Podczas spotkań otwartych mają zachęcać do oddania głosu w wyborach prezydenckich na Karola Nawrockiego… Czytaj dalej »