Bronią targowiska. Kandydaci PiS na radnych krytycznie o przebiegu Trasy Staromostowej
Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Torunia negatywnie ocenili planowany przebieg Trasy Staromostowej. W projekcie nie uwzględniono m.in przejścia dla pieszych pomiędzy cmentarzem a targowiskiem.
– Targowisko to jest nasz wielki skarb, gdzie możemy skorzystać ze zdrowej żywności prosto od rolników, też chętnie robię tam zakupy – mówił na konferencji prasowej Maciej Stawiski. – Jeżeli projektujemy dosyć istotną dla miasta drogę w postaci właśnie tej drogi Staromostowej, musimy mieć świadomość tego, że gdzieś ruch musi pójść – dodał Mateusz Żmudziński. – Szosa Chełmińska została wyremontowana w taki a nie inny sposób i wiemy, że te interesy obywateli trzeba pogodzić: mieszkańcy muszą mieć miejsce do robienia zakupów, ale też musimy puścić trasę tak, aby odkorkować tę część Szosy Chełmińskiej – mówił.
– Pod koniec swojej pierwszej kadencji, czyli lata 2014–2018, sugerowałem rozwiązanie, aby na targowisku pobudować duży urząd miejski, dlatego, że teraz urząd jest rozsypany po całym Toruniu, nie można jednej sprawy załatwić w jednym miejscu, trzeba jeździć po całym mieście – powiedział radny Karol Maria Wojtasik.
Według projektu targowisko zostanie pomniejszone o około 600 metrów kwadratowych. Kupcy, którzy stracą swoje dotychczasowe stanowiska, zostaną przeniesieni w inne miejsce.
Zobacz także
- Nie wyprowadzimy Polski z Unii. Będziemy Unię niszczyć - mówią Konfederaci
2019-05-24, 13:34- Tą kampanią, tymi wyborami nie kończymy wspólnej przygody, nie kończymy wspólnej walki o dobrą, konserwatywną, chrześcijańską Polskę - zapowiadają kandydaci Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy. Czytaj dalej »
Główną przyczyną zgonów w Europie jest aborcja - mówił w Toruniu Tomasz Mentzen
2019-05-24, 11:17Kandydat jest „czwórką” na liście Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy. Uważa, że w sprawie aborcji potrzebna jest odezwa Parlamentu Europejskiego. Nie ma złudzeń. Żadna z dużych polskich partii tematu nie podejmie... Czytaj dalej »
Są dwa obozy. Który wybieracie? - pyta Radosław Sikorski na finiszu kampanii [wideo]
2019-05-24, 09:40- Będziemy walczyć o pozostanie Polski w UE i unijne pieniądze dla naszego regionu - mówił o poranku przed bydgoskim dworcem PKP Radosław Sikorski. Były marszałek Sejmu jest „jedynką” na kujawsk-pomorskiej liście Koalicji Europejskiej… Czytaj dalej »
Tomasz Latos uważa, że środki unijne są dzielone niesprawiedliwie
2019-05-23, 22:45- Nie wszyscy są równo traktowani jeżeli chodzi o podział środków unijnych - mówił w Grudziądzu Tomasz Latos. Kandydat Zjednoczonej Prawicy do Europarlamentu zapowiada, że zrobi wszystko aby ten podział w naszym regionie był s… Czytaj dalej »
Prof. Roman Bäcker: Mamy do czynienia z rewolucją antypedofilską w Polsce
2019-05-23, 11:00- Rewolucja oznacza, że to społeczeństwo stawia wymagania i określa, co jest dobre, a co złe - mówił w porannej Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK prof. Roman Bäcker, politolog z UMK. Czytaj dalej »
Wanda Nowicka na rondzie Jagiellonów. W tym miejscu niepełnosprawni zawracają...
2019-05-22, 18:53O wprowadzenie kolejnych rozwiązań ułatwiających życie osobom niepełnosprawnym apelowała w Bydgoszczy Wanda Nowicka, „jedynka' na regionalne liście Wiosny w eurowyborach. Czytaj dalej »
Na górze Mikołaj Kopernik, na dole Zbigniew Girzyński, a w tle kampania wyborcza
2019-05-22, 15:03Infrastruktura, gospodarka oraz inwestycje w kulturę i człowieka - tym, między innymi, chce zająć się dr Zbigniew Girzyński, kandydat listy Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »
Poseł Tomasz Latos: Trzeba wypromować województwo w Unii Europejskiej
2019-05-22, 13:46- Chcę zabiegać o to, by nasze piękne województwo promowane było w Brukseli i Strasburgu - zapewniał podczas konferencji przy pomniku Kopernika w Toruniu poseł PiS Tomasz Latos. Czytaj dalej »
O pieniądzach, prawie czy sojuszach. Debaty przed Eurowyborami w Polskim Radiu PiK [wideo]
2019-05-22, 13:14Ostatnia debata z udziałem kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego odbyła się w środę (22 maja) w Polskim Radiu PiK. Wszystkie cztery można obejrzeć na naszym portalu. Czytaj dalej »
Prof. Zybertowicz: Sondaże często są nadużywane i kreują rzeczywistość [wideo]
2019-05-22, 11:39- Istnieje efekt stadny, efekt zachowań gromadnych i przepowiednie samosprawdzające się. Są tacy, którzy - jeśli wierzą, że coś nastąpi - chcą być w obozie zwycięzców - mówił prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog, doradca Prezydenta… Czytaj dalej »