Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy zaprezentowali w Bydgoszczy kandydatów do sejmiku
– Wybory samorządowe to nie są wybory polityczne – mówił na konferencji prasowej Marcin Sypniewski, lider bydgoskiej Konfederacji. Ugrupowanie w wyborach do sejmiku województwa startuje wspólnie z Bezpartyjnymi Samorządowcami.
– To są wybory na tym najniższym szczeblu, na którym powinno wybrać się kogoś, kto umie dbać o drogę, chodnik, o kasę gminną, a w skali województwa potrafi działać na rzecz wspólnego dobra, na rzecz całego województwa oraz również oszczędnie gospodarować pieniędzmi – mówił Sypniewski. – My idziemy [do wyborów – przyp. red.] po pierwsze właśnie po to, żeby przypilnować, żeby patrzeć władzy na ręce, a po drugie – żeby rzeczywiście te pieniądze były wydawane uczciwie i równomiernie.
Liderem wspólnej listy Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców do sejmiku wojewódzkiego z Bydgoszczy jest Michał Cierżnicki, radca prawny. Jak mówił, polityką zainteresował się w czasie pandemii, kiedy to przed sądami podważał legalność różnego rodzaju zakazów. – Przy okazji tych wszystkich spraw spotykałem się również z przedstawicielami władz lokalnych na szczeblu samorządowym i to, co mnie wtedy przeraziło, to wypowiedzi tych wszystkich przedstawicieli, którzy doskonale zdawali sobie sprawę, że to wszystko jest sprzeczne z prawem, to wszystko było bezprawne. Oni doskonale wiedzieli, że nie można zamykać przedsiębiorstw, nie można pozbawiać ludzi wolności przemieszczania się, wolności do zgromadzeń – wspominał.
Michał Cierżnicki chce mieć większy wpływ na to, co się dzieje i na tworzenie lokalnego prawa, gdyby podobna sytuacja się powtórzyła.
Zobacz także
Wybrano najlepszych sołtysów Kujaw i Pomorza
2013-09-15, 15:59Wyniki i nagrody w konkursach-plebiscytach na najlepszych i najpopularniejszych sołtysów województwa kujawsko-pomorskiego ogloszono i wręczono na X Jarmarku Kujawsko-Pomorskim w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
I Wybory Miss Polski na Wózku
2013-08-04, 13:43Są piękne i - pomimo swojej niepełnosprawności - pełne optymizmu. Uczestniczki konkursu 'Jedyna Taka' będą wieczorem rywalizować w Ciechocinku o tytuł Miss Polski na Wózku. Czytaj dalej »
Łukasz Zbonikowski prezydentem Włocławka?
2013-06-18, 21:08Poseł PiS, Łukasz Zbonikowski nie wyklucza swojej kandydatury w przedterminowych wyborach, o ile wynik referendum skróci obecne rządy prezydenta Włocławka. Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski kandydatem na prezydenta Włocławka
2013-06-07, 14:41Do najbliższych wyborów samorządowych jeszcze półtora roku, a już teraz wiadomo, kto będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta Włocławka. Czytaj dalej »
Nie będzie wyborów uzupełniających w Skrwilnie
2013-05-13, 13:12Na 9 czerwca kujawsko-pomorski wojewoda, Ewa Mes, wyznaczyła datę wyborów uzupełniających do Rady Gminy w Skrwilnie. Zwolniły się tam niedawno aż dwa mandaty. Czytaj dalej »
Ruch Palikota rozpoczyna konsultacje
2013-05-13, 12:25W ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy działacze Ruchu będą pytać i dowiadywać się, jakie są najpilniejsze potrzeby małych społeczności. Czytaj dalej »
Wybory uzupełniające we Włocławku
2013-05-10, 14:15W piątek o północy mija termin rejestracji kandydatów na radnego Gminy Włocławek. Czytaj dalej »
Islandia wybierze nowy parlament
2013-04-26, 18:36Na Islandii odbędą się w sobotę wybory parlamentarne, w których faworytami są dwie partie przeciwne wejściu kraju do Unii Europejskiej. Czytaj dalej »
Poseł Piecha wygrał wybory do Senatu
2013-04-22, 08:22Dotychczasowy poseł Bolesław Piecha z PiS zwyciężył w niedzielnych wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu rybnickim; pokonał siedmiu innych kandydatów. Piecha obejmie mandat po zmarłym w styczniu senatorze Antonim Motyczce… Czytaj dalej »
Minister Cyfryzacji do Parlamentu Europejskiego
2013-04-12, 08:53Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni powiedział piątek, że rozważa kandydowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w 2014 r. Czytaj dalej »