Powstanie więcej tanich mieszkań na wynajem – to obietnica włocławskiej Lewicy
Mieszkanie jest prawem, a nie towarem – przekonują działacze włocławskiej Lewicy i obiecują budowę kolejnych tanich mieszkań na wynajem w mieście. O programie mieszkaniowym mówił na konferencji prasowej senator Krzysztof Kukucki – kandydat Lewicy na prezydenta Włocławka.
– Powstaną one chociażby na rogu ul. Tumskiej/3 maja, na placu przy ul. Cyganka, na terenach, które odzyskamy od KOWR-u, na ul. Starodębskiej – deklaruje. – Ale to nie tylko to. Będziemy remontować też stare kamienice: przeniesiemy urząd z 3 maja 22 i ten budynek również przebudujemy i przygotujemy pod budownictwo mieszkaniowe. Powstaną również tam mieszkania na tani wynajem – mówi.
Tanie mieszkania na wynajem, które włocławski samorząd wybudował przy ul. Celulozowej, oglądała wicemarszałek Senatu Magdalena Biejat, kandydatka Lewicy na prezydenta Warszawy.
– Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jakości tego wykonania, jakości przestrzeni, tego, że te mieszkania są w lepszym standardzie niż wiele mieszkań deweloperskich – mówiła. – Chcemy, żeby tak powstawały mieszkania w całej Polsce. Tak chcemy je budować w Warszawie – dodała.
Przy ul. Celulozowej we Włocławku w tej kadencji samorządu oddano do użytku 288 tanich mieszkań na wynajem. Wkrótce lokatorzy wprowadzą się do kolejnych 144.
Zobacz także
Kandydaci Czasu Gospodarzy o swoich programach wyborczych
2014-11-10, 20:47Bezpieczeństwo, inwestycje na osiedlach i dostęp do kultury. To część problemów, którymi chcieliby się zająć kandydaci Czasu Gospodarzy do toruńskiej rady miasta. Czytaj dalej »
Chmielewski zachęca, by pobierać zaświadczenie o udziale w głosowaniu
2014-11-10, 18:43Kandydat na prezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Chmielewski, obiecuje, że jeśli wygra wybory już w pierwszej turze, to zwolni wszystkich włocławian z podatku od nieruchomości. A co, jeśli zwycięży dopiero w turze… Czytaj dalej »
SLD-Lewica Razem o rozwoju oświaty we Włocławku
2014-11-10, 18:03Włocławski sztab wyborczy ,,SLD-Lewica Razem' przedstawił swoje pomysły na rozwój oświaty w mieście. Włocławek, jak przekonywali kandydaci na radnych, powinien postawić na kształcenie zawodowe. Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski proponuje połączenie miasta i gminy wiejskiej Włocławek
2014-11-10, 17:12Kandydat na prezydenta Włocławka, poseł Platformy Obywatelskiej Marek Wojtkowski, chce przyłączyć do miasta gminę wiejską Włocławek. Jak argumentuje, pod względem powierzchni Włocławek, stanie się wówczas trzecim, największym… Czytaj dalej »
Przedwyborcze spotkanie z Kongresem Nowej Prawicy
2014-11-10, 15:16W ramach kolejnego przedwyborczego spotkania, w centrum Bydgoszczy pojawili się przedstawiciele miejscowych struktur Kongresu Nowej Prawicy. Czytaj dalej »
Małgorzata Stawicka stawia zarzuty Rafałowi Bruskiemu
2014-11-10, 14:28Zaniedbania w przekazaniu dotacji na modernizację miejskiej oczyszczalni ścieków i lekkomyślne doprowadzenie do upadku i likwidacji bydgoskiego 'Zachemu' - takie zarzuty na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej Rafałowi Bruskiemu… Czytaj dalej »
"Metropolia Bydgoska" o budżecie obywatelskim
2014-11-10, 14:1616 listopada wybory samorządowe, zatem karuzela obietnic, planów, pomysłów na lepsze życie mieszkańców kręci się w najlepsze. Komitet Wyborczy Stowarzyszenia 'Metropolia Bydgoska' zorganizował kolejne konferencje prasowe. Czytaj dalej »
Paweł Kowal gościł na Kujawach i Pomorzu
2014-11-10, 13:36Paweł Kowal - były europoseł, obecnie przewodniczący Rady Krajowej Polski Razem wsparł kandydatów tego ugrupowania na Kujawach i Pomorzu w wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
Zmiany w transporcie miejskim proponuje kandydat PiS na prezydenta Bydgoszczy Marek Gralik
2014-11-09, 15:45'Dumna i nowoczesna' - taka zdaniem Marka Gralika powinna być Bydgoszcz. Drogę do tego kandydat PiS na prezydenta miasta chce rozpocząć od wprowadzania zmian w transporcie miejskim. Czytaj dalej »
Anna Mackiewicz o Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych
2014-11-09, 14:31Anna Mackiewicz, Jan Szopiński i Janusz Zemke - bydgoscy politycy SLD krytykują politykę obecnych władz województwa kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »