Chcą podnieść rangę Fordonu. Bydgoska Prawica postuluje, by utworzyć tu urząd miasta
Od parku, przez nowe drogi dojazdu i nocny autobus, aż po plażę i palmy! Bydgoska Prawica zaprezentowała swoje pomysły na rozwój Fordonu. – Chcemy podnieść rangę tego miejsca, które do tej pory uważane było za „sypialnię Bydgoszczy” – podkreślił kandydat na prezydenta miasta, Łukasz Schreiber.
Zapowiedział starania o utworzenie w Fordonie urzędu miasta. – Taki urząd z prawdziwego zdarzenia dla Fordonu – urząd połączony z wiceprezydentem miasta, który będzie odpowiedzialny za Fordon. Uważamy, że Fordonowi należy się taka ranga i należy to zaakcentować, ale także należy tutaj nie tylko zainwestować środki, ale mieć pomysł na rozwój – mówił.
To niejedyne zmiany, które członkowie ugrupowania chcieliby wprowadzić. W planach jest także m.in. ochrona fordońskich górek przed patodeweloperką czy budowa Centrum Kultury i Sportu oraz Domu Seniora w budynku Szkoły Podstawowej nr 29.
– Miasto chce, by powstało tam Centrum Kultury i chce na to przeznaczyć kilkadziesiąt milionów złotych. Nasz pomysł jest nieco inny – mówił Wojciech Bielawa, lider fordońskiej listy. – Samo Centrum Kultury na Bajce to po prostu za mało. Ten ogromny gmach mógłby służyć jako Centrum Kultury i Sportu, a także Dom Seniora. Nasze osiedla trochę się starzeją, jest coraz więcej osób w wieku emerytalnym i te osoby po prostu nie mają gdzie spędzać czasu. Tam jest piękna sala gimnastyczna, która mogłaby służyć młodzieży. Kiedy ja jako młody człowiek spędzałem czas na Bajce, były tam cztery boiska do piłki nożnej. W tej chwili nie ma tam ani jednego miejsca, gdzie można pograć w piłkę.
Wśród działaczy Bydgoskiej Prawicy pojawił się też pomysł utworzenia... Las Palmas, czyli przestrzeni wypoczynkowej za Galerią Fordon i Kauflandem. Mieszkańcy mieliby tam możliwość wypoczynku w cieniu palm, grillowania i uprawiania letnich sportów (jak np. siatkówka plażowa czy badminton).
Zobacz także
SLD apeluje do prezydenta Bydgoszczy
2014-05-14, 16:18Sojusz Lewicy Demokratycznej w Bydgoszczy apeluje do prezydenta miasta Rafała Bruskiego w sprawie frekwencji wyborczej. Czytaj dalej »
Kampania pro-frekwencyjna w Toruniu
2014-05-14, 14:38Prezydent Torunia Michał Zaleski zachęca mieszkańców miasta, by oddali swoje głosy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »
prof. Magdalena Środa popiera Kazimierę Szczukę
2014-05-13, 20:24W Regionalnej Konwencji Komitetu Europa Plus Twój Ruch w Bydgoszczy wzięli udział oprócz kandydatów z kujawsko-pomorskiego także lider partii Janusz Palikot i Ryszard Kalisz. Czytaj dalej »
Palikot, Kalisz i Szczuka w Toruniu. Incydent z członkiem Twojego Ruchu
2014-05-13, 15:54Koalicja Europa Plus - Twój Ruch, to silna drużyna - przekonywał na toruńskiej Starówce poseł Janusz Palikot. Czytaj dalej »
Wyborcza debata nt. polskiego rolnictwa
2014-05-06, 20:54Prawie 3 godziny trwała, niekiedy dość ostra, debata na temat sytuacji i szans polskiego rolnictwa w Unii Europejskiej, zorganizowana w Kujawsko-Pomorskim Centrum Rolniczym we Wtelnie koło Koronowa. Czytaj dalej »
Jan Vincent-Rostowski o telewizyjnym spocie nt. 10-lecia w UE
2014-05-01, 14:45- Musieliśmy wydać pieniądze na promocję Unii Europejskiej, a telewizyjny spot to najlepsza forma takiej promocji. Zarzuty jakoby był to wydatek nieobowiązkowy są chybione - tak skomentował zbliżający się proces w trybie wyborczym… Czytaj dalej »
Kosma Złotowski o działaniach rządu
2014-04-29, 20:06Lider listy PiS w Kujawsko-Pomorskiem w wyborach do Parlamentu Europejskiego w przededniu oddania do użytku brakującego odcinka A1 w regionie odniósł się do działań rządu. Czytaj dalej »
Czerwony autobus SLD pojawił się w Bydgoszczy
2014-04-24, 17:11Czerwony autobus, którym w ramach kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego politycy SLD jeżdżą po kraju, dotarł do naszego regionu. W Bydgoszczy działacze lewicy mówili m.in o unijnych pieniądzach. Czytaj dalej »
PiS ma już kandydata na fotel prezydenta Bydgoszczy
2014-04-24, 14:55Marek Gralik został oficjalnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Profesor Zybertowicz kandyduje w wyborach do PE
2014-04-23, 15:40Naukowcy, działacze 'Solidarności' oraz lekarze weszli w skład Komitetu Honorowego osób popierających kandydaturę prof. Andrzeja Zybertowicza w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »