Bydgoszcz nie jest przeciętna, bywa także liderem – przekonują działacze Nowej Lewicy
O wyjątkowości Bydgoszczy mówili kandydaci i kandydatki Nowej Lewicy startujący w wyborach do samorządu Bydgoszczy z Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej.
– Nasze miasto jest liderem w wielu dziedzinach. Zawdzięczamy to nieprzeciętnym ludziom, instytucjom, organizacjom i przedsiębiorcom – mówi Anna Mackiewicz, wiceprzewodnicząca obecnej Rady Miasta i wiceprzewodnicząca Rady Krajowej Nowej Lewicy. – Zero przeciętności. Jako ekipa, jako drużyna znamy problemy bydgoszczan na co dzień, nie od kampanii do kampanii i dlatego mamy plany, projekty na kolejne zmiany, na kolejne inwestycje z wieloletnim wyprzedzeniem.
Jako dokonania minionych kadencji Anna Mackiewicz wymieniała m.in. inwestycje wodno-kanalizacyjne i budowę zbiorników retencyjnych. O inwestycjach medycznych w Bydgoszczy mówił z kolei były poseł Lewicy Jan Szopiński: – W lutym ubiegłego roku wraz z profesorem Maciejem Świątkowskim pokazaliśmy, w którym kierunku należy działać, aby w Bydgoszczy utworzyć kierunek lekarski. Ten kierunek powstaje. Miasto Bydgoszcz przekazuje na funkcjonowanie tego kierunku lekarskiego Szpital Miejski.
Mirosław Kozłowicz, współprzewodniczący bydgoskiej Nowej Lewicy, zastępca prezydenta Bydgoszczy mówił z kolei o hasłach wyborczych politycznych przeciwników: – Nie wierzyłem w to, ale są jeszcze w Bydgoszczy politycy, którzy mówią „Bydgoszcz w ruinie” i używają tego hasła do kampanii wyborczej. Musiałem to zobaczyć na własne oczy. pani doktor Grażyna Szabelska, radna Prawa i Sprawiedliwości takiego sformułowania użyła – mówił Mirosław Kozłowicz.
Hasło „Bydgoszcz w ruinie” padło z ust Grażyny Szabelskiej na Konwencie Bydgoskiej Prawicy 27 lutego.
Zobacz także
Wyborczy program kandydatów Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke
2014-04-17, 18:00'Nowa Prawica - Wolna Europa' - pod takim hasłem Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W Toruniu przedstawiono kandydatów z kujawsko-pomorskiej listy tej partii. Czytaj dalej »
Otylia Jędrzejczak zamierza lobbować na rzecz sportu i turystyki w Kujawsko-Pomorskiem
2014-04-17, 11:52Włocławek, ale również cały region może zarabiać na bazie, jaką stanowią sanatoria, szlaki turystyczne oraz obiekty sportowe - uważa Otylia Jędrzejczak, kandydatka Platformy Obywatelskiej do Europarlamentu. Czytaj dalej »
Minął termin zgłaszania list kandydatów do PE; losowanie numerów list - 25 kwietnia
2014-04-16, 07:41O północy minął termin zgłaszania list kandydatów na europosłów; ostateczną liczbę zarejestrowanych list PKW poda w ciągu najbliższych dni. 25 kwietnia odbędzie się losowanie numerów list wyborczych. Czytaj dalej »
Toruńscy działacze SLD o 15-leciu partii i wyborach do PE
2014-04-15, 17:47Zawsze byliśmy blisko mieszkańców przekonywali na Rynku Staromiejskim w Toruniu miejscy radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej w 15-lecie założenia partii. Czytaj dalej »
Kosma Złotowski we Włocławku
2014-04-14, 15:49Kosma Złotowski, kandydat nr 1 na liście Prawa i Sprawiedliwości do Europarlamentu odwiedził Włocławek. Czytaj dalej »
KNP zarejestrował listę kandydatów do PE
2014-04-09, 15:21- Startujemy w wyborach do europarlamentu, żeby mówić głośno o słabych stronach Unii Europejskiej - deklarują przedstawiciele Kongresu Nowej Prawicy. Czytaj dalej »
Europa Plus Twój Ruch w Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy
2014-04-07, 14:21Pierwsze komitety wyborcze zgłaszają się do Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Działacze Polski Razem Jarosława Gowina zgłosili do rejestracji listę kandydatów do PE
2014-04-07, 10:17Zebrali ponad 14 tys. podpisów i jako pierwsi zgłosili do rejestracji listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego w okręgu kujawsko-pomorskim. Czytaj dalej »
Jacek Rostowski w Grudziądzu
2014-03-31, 13:58Jacek Rostowski były wicepremier, minister finansów przyjechał do Grudziądza. Wizyta w tym mieście to etap jego kampanii do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »
"Ruch Narodowy" walczy o miejsce w Parlamencie Europejskim
2014-03-26, 18:45'Radykalna zmiana' - z takim hasłem do eurowyborów idzie 'Ruch Narodowy', ogłosił w Toruniu Robert Winnicki - członek Rady Decyzyjnej tego ugrupowania. Czytaj dalej »