Bydgoszcz nie jest przeciętna, bywa także liderem – przekonują działacze Nowej Lewicy
O wyjątkowości Bydgoszczy mówili kandydaci i kandydatki Nowej Lewicy startujący w wyborach do samorządu Bydgoszczy z Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej.
– Nasze miasto jest liderem w wielu dziedzinach. Zawdzięczamy to nieprzeciętnym ludziom, instytucjom, organizacjom i przedsiębiorcom – mówi Anna Mackiewicz, wiceprzewodnicząca obecnej Rady Miasta i wiceprzewodnicząca Rady Krajowej Nowej Lewicy. – Zero przeciętności. Jako ekipa, jako drużyna znamy problemy bydgoszczan na co dzień, nie od kampanii do kampanii i dlatego mamy plany, projekty na kolejne zmiany, na kolejne inwestycje z wieloletnim wyprzedzeniem.
Jako dokonania minionych kadencji Anna Mackiewicz wymieniała m.in. inwestycje wodno-kanalizacyjne i budowę zbiorników retencyjnych. O inwestycjach medycznych w Bydgoszczy mówił z kolei były poseł Lewicy Jan Szopiński: – W lutym ubiegłego roku wraz z profesorem Maciejem Świątkowskim pokazaliśmy, w którym kierunku należy działać, aby w Bydgoszczy utworzyć kierunek lekarski. Ten kierunek powstaje. Miasto Bydgoszcz przekazuje na funkcjonowanie tego kierunku lekarskiego Szpital Miejski.
Mirosław Kozłowicz, współprzewodniczący bydgoskiej Nowej Lewicy, zastępca prezydenta Bydgoszczy mówił z kolei o hasłach wyborczych politycznych przeciwników: – Nie wierzyłem w to, ale są jeszcze w Bydgoszczy politycy, którzy mówią „Bydgoszcz w ruinie” i używają tego hasła do kampanii wyborczej. Musiałem to zobaczyć na własne oczy. pani doktor Grażyna Szabelska, radna Prawa i Sprawiedliwości takiego sformułowania użyła – mówił Mirosław Kozłowicz.
Hasło „Bydgoszcz w ruinie” padło z ust Grażyny Szabelskiej na Konwencie Bydgoskiej Prawicy 27 lutego.
Zobacz także
Przygotowania przedwyborcze w ostatniej fazie
2015-05-09, 13:17To już ostatnie godziny przed wyborami. Jutro pójdziemy do urn i wybierzemy prezydenta. Dla obwodowych komisji wyborczych to czas wytężonej pracy. Czytaj dalej »
Wybory - jak oddać swój głos?
2015-05-09, 11:12Już jutro - 10 maja Polacy będą wybierać prezydenta. O najwyższy urząd w państwie ubiega się 11 kandydatów. Lokale wyborcze otwarte od godz. 7.00 do 21.00. Aby nasz głos był ważny, wybieramy tylko jednego kandydata. Czytaj dalej »
Wkrótce wybory prezydenckie
2015-05-08, 12:12To już ostatnie godziny na przekonanie do siebie wyborców. Dziś o północy kończy się kampania i rozpoczyna cisza wyborcza. Czytaj dalej »
Podsumowanie kampanii Andrzeja Dudy - konwencja PiS w Bydgoszczy
2015-05-07, 13:15Kujawsko-pomorski PiS podsumował w Bydgoszczy kampanię Andrzeja Dudy, kandydata na Prezydenta RP. W konwencji uczestniczyli m.in. parlamentarzyści z regionu. Czytaj dalej »
W Unisławiu znów wybiorą radnego
2015-05-06, 12:19Jest zarządzenie wojewody - znamy datę ponownego głosowania w wyborach samorządowych w Unisławiu. To finał protestu wyborczego i wyroku sądu. Mieszkańcy części Unisławia wybiorą jednego radnego. Czytaj dalej »
Leszek Miller w Bydgoszczy
2015-05-04, 18:59Głos oddany Magdalenę Ogórek to głos oddany na SLD - mówił w Bydgoszczy Leszek Miller. Szef Sojuszu przybył na Kujawy i Pomorze w związku z kampanią przed wyborami prezydenckimi. Czytaj dalej »
Młodzi socjaldemokraci i SLD murem za Ogórek
2015-05-04, 13:04Kujawsko-pomorski SLD i młodzi socjaldemokraci popierają kandydaturę Magdaleny Ogórek w wyborach na Prezydenta RP. Czytaj dalej »
Posłowie PiS o liście Andrzeja Dudy do Polaków
2015-05-04, 11:22'Będę prezydentem dialogu (...) Wraz z żoną będziemy parą prezydencką, z której będziecie mogli być dumni (...) Uczynię wszystko, by być prezydentem całego narodu...' - pisze w liście do Polaków Andrzej Duda. Przesłanie kandydata… Czytaj dalej »
Głosowanie korespondencyjne w wyborach prezydenckich
2015-04-27, 13:09W Bydgoszczy - blisko 80 osób, w Toruniu - 25, we Włocławku - 9, a w Koronowie - nikt. Mowa o osobach, które zgłosiły do tej pory w tych urzędach zamiar głosowania korespondencyjnego w najbliższych wyborach prezydenckich Czytaj dalej »
PO podsumowuje 5 lat rządów prezydenta Komorowskiego
2015-04-20, 12:43Tomasz Szymański poseł Platformy Obywatelskiej na specjalnej konferencji poinformował o sukcesach obecnego prezydenta Bronisława Komorowskiego i jego związkach z Grudziądzem. Czytaj dalej »