Paweł Gulewski o biznesie. Stawia na kształcenie i rozbudowę stref przemysłowych
Paweł Gulewski kandydat na prezydenta Torunia z Koalicji Obywatelskiej, przedstawił swoje pomysły na współpracę miasta z biznesem. Padły propozycje uwolnienia nowych terenów pod inwestycje i zatrzymania w mieście wykwalifikowanych pracowników.
- Przede wszystkim chodzi o uwolnienie terenów, które do tej pory nie były rozpatrywane, jako potencjalnie inwestycyjne, chociażby tereny wokół Polchemu - mówi Paweł Gulewski.
- Wykwalifikowani pracownicy to jest jedno z podstawowych wyzwań, jeśli chodzi o organizację pracy przedsiębiorców w Toruniu. Można ich pozyskać w ten sposób, że miasto będzie razem z przedsiębiorcami identyfikowało branże, które są poszukiwane i zamawiało kierunki, na przykład na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, bądź też w innych szkołach wyższych, kierunki, które sprofilują tak młodzież, że zostanie w Toruniu, a przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z ich potencjału. Musimy jednak coś im oferować, na przykład tanie mieszkania pod wynajem, czy do kupienia, z jakimś rodzajem zobowiązania do pozostania na terenie gminy, miasta Torunia przez najbliższe 5-6 lat.
Spotkanie z przedsiębiorcami odbyło się w Izbie Przemysłowo-Handlowej w Toruniu.
Zobacz także
Internetowe kłamstwa w brudnej kampanii wyborczej
2014-11-06, 13:08Do listy cech brudnej kampanii wyborczej we Włocławku, dodać można kolejny element. Po wcześniejszych przypadkach zrywania plakatów i dopisywania na nich nieobyczajnych treści, w internecie pojawiły się kłamliwe materiały odnoszące… Czytaj dalej »
Wyścig do urzędu prezydenta Bydgoszczy - sondaż
2014-11-06, 12:15Komitet Konstantego Dombrowicza opublikował własne badania sondażowe w wyścigu do urzędu prezydenta Bydgoszczy. Z badań wynika, że liderem jest obecny prezydent Rafał Bruski. Czytaj dalej »
Lokatorzy mieszkań socjalnych spotkali się z Andrzejem Wiśniewskim
2014-11-06, 10:13Kolejną konferencje prasową zorganizował kandydat na prezydenta Grudziądza Andrzej Wiśniewski z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Na spotkaniu z dziennikarza,o poruszany był temat złej sytuacji lokatorów z mieszkań so… Czytaj dalej »
O jawności i przejrzystości toruńskiego Urzędu Miasta
2014-11-05, 19:40Joanna Scheuring-Wielgus, kandydatka na prezydenta Torunia zachęca swoich kontrkandydatów i kandydatów do rady miasta, do podpisania deklaracji dotyczącej jawności i przejrzystości toruńskiego Urzędu Miasta. Czytaj dalej »
Dla kogo fotel prezydenta Bydgoszczy? - sondaż
2014-11-05, 17:11Pojawił się kolejny sondaż dotyczący szans na zwycięstwo kandydatów ubiegających się o posadę prezydenta Bydgoszczy. Autorami sondażu są studenci toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Czytaj dalej »
Kwesta we Włocławku elementem kampanii wyborczej?
2014-11-05, 16:48Kampania wyborcza nie oszczędza żadnej sfery życia. Nawet taki czas, jak Wszystkich Świętych, może służyć kampanii. Taki zarzut pod adresem konkurentów stawiają we Włocławku działacze Prawa i Sprawiedliwości. Czytaj dalej »
Toruński "Czas Gospodarzy" o sporcie, bezpieczeństwie i komunikacji
2014-11-04, 17:43Michał Zaleski - lider 'Czasu Gospodarzy' i prezydent Torunia zapowiedział kolejne inwestycje w infrastrukturę sportową, komunikację, zwiększenie bezpieczeństwa, także w lewobrzeżnej części Torunia. Czytaj dalej »
Pomysły KNP w Inowrocławiu
2014-11-04, 17:12Mapę wszystkich wydatków Inowrocławia w 2013 roku przedstawili podczas konferencji prasowej działacze Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke. Czytaj dalej »
Edyta Mokra o włocławskiej służbie zdrowia
2014-11-04, 16:12Kandydatka komitetu 'Bezpartyjny Włocławek' mówiła o sprawach związanych ze służbą zdrowia. Czytaj dalej »
TR i SLD wspólnie do bydgoskiej Rady Miasta, ale osobno do sejmiku województwa
2014-11-04, 13:26Podczas konferencji prasowej przedstawieni zostali kandydaci SLD i Twojego Ruchu do bydgoskiej Rady Miasta oraz kandydaci do sejmiku województwa, ale w tym przypadku te partie startują osobno. Czytaj dalej »