Nie chcą straszyć, tylko edukować. Prezentują program „Torunianie gotowi na czas kryzysu"
Kandydat PiS na prezydenta Torunia Adrian Mól zaprezentował w środę program „Torunianie gotowi na czas kryzysu". - Do mieszkańców trafiłyby ulotki informujące o sytuacjach zagrożenia, a oni sami mogliby uczestniczyć w warsztatach - zapowiada.
Obecny wiceprezydent miasta, podczas środowej konferencji prasowej wskazywał na dwa filary proponowanego programu. - Zależy nam, żeby miasto przygotowało broszurę informacyjną. Trafiłaby do wszystkich gospodarstw domowych – mówił Adrian Mól. - Można skorzystać z poradnika, który był przygotowany przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa po wybuchu wojny na Ukrainie. Znalazły się tam informacje dotyczące m.in. sygnałów alarmowych oraz jak przygotować się do ewakuacji i gdzie szukać miejsc schronienia.
Jako przykład kandydat PiS na prezydenta Torunia wskazywał Szwecję, gdzie obecnie aktualizowany jest poradnik tego typu. O drugim filarze programu opowiadał Tomasz Wiśniewski - były rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego, kandydat partii do Rady Miasta Torunia w okręgu nr 2. - Drugi filar to warsztaty dla mieszkańców. Chcemy, aby odbywały się w każdej części Torunia – tak, aby każdy miał dostęp do niezbędnej wiedzy - mówił. - Chcemy zaprosić do tych szkoleń przede wszystkim praktyków - osoby zajmujące się ochroną cywilną. To są również służby, wydział ochrony ludności oraz organizacje pozarządowe, które specjalizują się w działaniach obronnych.
Celem warsztatów miałoby być nauczenie mieszkańców, jak mogą w sytuacji kryzysu zabezpieczyć siebie i swoich najbliższych. - Konieczne jest również budowanie kompetencji w obszarze dezinformacji i szkolenia z udzielania pierwszej pomocy – dodał.
Zobacz także
Włocławska lewica chce budowy izby wytrzeźwień
2018-10-13, 08:00Pododdział dla ludzi pijanych albo budowa izby wytrzęźwień - takie są pomysły włoclawskiej lewicy na rozwiązanie problemów oddziału ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego we Włocławku. Czytaj dalej »
Nowe rozwiązania komunikacyjne propozycją kandydatów z MY Toruń
2018-10-13, 07:15Wyprowadzenie tranzytu z centrum miasta, przebudowa przejść dla pieszych, na których dochodzi do wypadków oraz ronda zamiast świateł. Kandydaci do Rady Miasta z 'MY Toruń' przedstawili program Wizja Zero. Czytaj dalej »
Mackiewicz: Powołam społecznego pełnomocnika ds. równego traktowania
2018-10-12, 20:45Społecznego pełnomocnika ds. równego traktowania chce powołać Anna Mackiewicz, kandydatka na prezydenta Bydgoszczy koalicji SLD-Lewica Razem. Czytaj dalej »
Michał Zaleski o swoich propozycjach dla Bydgoskiego Przedmieścia
2018-10-12, 20:19Kolejny etap rewitalizacji Parku Miejskiego, wsparcie mieszkańców przy wymianie starych pieców oraz modernizacja linii tramwajowych - to propozycje dla Bydgoskiego Przedmieścia, które z kandydatami do Rady Miasta z tego okręgu przedstawił… Czytaj dalej »
Wicepremier Gliński o pośle Olszewskim: "On pochodzi ze środowiska postkomunistycznego"
2018-10-12, 18:44Poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Olszewski zapowiada, że wytoczy proces wicepremierowi Piotrowi Glińskiemu. Chodzi o słowa, które padły na konferencji posła PiS Tomasza Latosa - kandydata na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Poseł Olszewski o budowie drogi S5
2018-10-12, 17:15- Równe trzy lata temu podpisywaliśmy umowy na S5, a trasy wciąż nie ma - mówi poseł PO Paweł Olszewski. Czytaj dalej »
Kolejne pomysły kandydatów na ułatwienie życia bydgoszczanom
2018-10-12, 16:15Stworzenie na bydgoskich Bartodziejach sensorycznego placu zabaw dla dzieci to pomysł Komitetu Wyborczego Czas Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Paweł Kukiz o programie swojego ugrupowania w Bydgoszczy
2018-10-12, 14:15- W Bydgoszczy również panuje partiokracja - mówił poseł Paweł Kukiz podczas spotkania w Bydgoszczy. Polityk przedstawił trzy filary programu Kukiz'15 na wybory samorządowe, które miałyby zmienić tę sytuację. Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski o zaporze w Siarzewie
2018-10-12, 10:41Nowa zapora na Wiśle w Siarzewie znacznie poprawi bezpieczeństwo Włocławka - uważa prezydent miasta Marek Wojtkowski ubiegający się o urząd prezydenta Włocławka z Koalicji Obywatelskiej. Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2018-10-12, 06:00Co zrobić, aby Włocławek był interesującym miastem dla inwestorów i młodych ludzi? A także o pomyśle budowy trzeciej przeprawy przez Wisłę, ale również o ewentualnych koalicjach zawieranych na najbliższe lata mówił gość 'Rozmowy… Czytaj dalej »