Nie chcą straszyć, tylko edukować. Prezentują program „Torunianie gotowi na czas kryzysu"
Kandydat PiS na prezydenta Torunia Adrian Mól zaprezentował w środę program „Torunianie gotowi na czas kryzysu". - Do mieszkańców trafiłyby ulotki informujące o sytuacjach zagrożenia, a oni sami mogliby uczestniczyć w warsztatach - zapowiada.
Obecny wiceprezydent miasta, podczas środowej konferencji prasowej wskazywał na dwa filary proponowanego programu. - Zależy nam, żeby miasto przygotowało broszurę informacyjną. Trafiłaby do wszystkich gospodarstw domowych – mówił Adrian Mól. - Można skorzystać z poradnika, który był przygotowany przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa po wybuchu wojny na Ukrainie. Znalazły się tam informacje dotyczące m.in. sygnałów alarmowych oraz jak przygotować się do ewakuacji i gdzie szukać miejsc schronienia.
Jako przykład kandydat PiS na prezydenta Torunia wskazywał Szwecję, gdzie obecnie aktualizowany jest poradnik tego typu. O drugim filarze programu opowiadał Tomasz Wiśniewski - były rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego, kandydat partii do Rady Miasta Torunia w okręgu nr 2. - Drugi filar to warsztaty dla mieszkańców. Chcemy, aby odbywały się w każdej części Torunia – tak, aby każdy miał dostęp do niezbędnej wiedzy - mówił. - Chcemy zaprosić do tych szkoleń przede wszystkim praktyków - osoby zajmujące się ochroną cywilną. To są również służby, wydział ochrony ludności oraz organizacje pozarządowe, które specjalizują się w działaniach obronnych.
Celem warsztatów miałoby być nauczenie mieszkańców, jak mogą w sytuacji kryzysu zabezpieczyć siebie i swoich najbliższych. - Konieczne jest również budowanie kompetencji w obszarze dezinformacji i szkolenia z udzielania pierwszej pomocy – dodał.
Zobacz także
„Prezydent musi zszyć pęknięte społeczeństwo”. Marek Borowski w regionie
2020-07-03, 19:10Marek Borowski odwiedził w piątek Chełmno i Świecie. Senator przyjechał do naszego regionu, aby poprzeć kandydaturę Rafała Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta. Czytaj dalej »
Sztab Rafała Trzaskowskiego w podroży. „To ostatni tydzień, trzeba się zmobilizować”
2020-07-03, 18:22Pociągiem z wolontariuszami, z Torunia w kierunku Jabłonowa Pomorskiego, wyruszył w piątek poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Lenz. Czytaj dalej »
Wiceszef MON: Andrzej Duda gwarantuje, że w Polsce będzie bezpiecznie
2020-07-03, 16:40- Głos oddany na Andrzeja Dudę jest głosem oddanym na polskiej bezpieczeństwo - ocenił w piątek w Toruniu wiceprezes Porozumienia, wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa. Stwierdził, że urzędujący prezydent ma wiele osiągnięć… Czytaj dalej »
Jarosław Gowin: Wybór Rafała Trzaskowskiego nasili wojnę polsko-polską
2020-07-02, 19:15- Chcemy być ambasadorem kandydatury Andrzeja Dudy na prezydenta - mówił w Bydgoszczy Jarosław Gowin. Szef Porozumienia obawia się prezydentury kandydata opozycji. Czytaj dalej »
Toruń: politycy Porozumienia promowali kandydaturę Andrzeja Dudy
2020-07-01, 17:00Do głosowania na Andrzeja Dudę w II turze wyborów zachęcali w Toruniu Iwona Michałek - wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i lider Porozumienia Jarosław Gowin. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski: - Wyborcy Konfederacji być może zdecydują o wyniku wyborów
2020-07-01, 11:24Marcin Sypniewski, polityk Konfederacji i wiceprezes partii Wolność, który był gościem dzisiejszej rozmowy dnia w Polskim Radiu PiK. Podkreślał, że wyborców Konfederacji nie trzeba pouczać, na kogo mają oddać swój głos. Czytaj dalej »
Oficjalne wyniki I tury wyborów: Andrzej Duda - 43,5 proc., Rafał Trzaskowski - 30,46 proc.
2020-06-30, 08:18Według danych z 100 proc. obwodów Andrzej Duda uzyskał 43,5 proc. głosów, Rafał Trzaskowski - 30,46 proc. - poinformował we wtorek przewodniczący PKW Sylwester Marciniak. Frekwencja wyniosła 64,51 proc. Czytaj dalej »
Rafał Trzaskowski w regionie: Potrzebny jest silny prezydent, który ma swoje zdanie
2020-06-29, 17:43- Prezydent powinien być niezależny. Musi patrzeć rządowi na ręce, ale i wspierać go w sensownych działaniach - powiedział w Brodnicy kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. W poniedziałek spotkał się także z mieszkańcami… Czytaj dalej »
Uszkodzili samochód komitetu Krzysztofa Bosaka. Wandale z Torunia zatrzymani
2020-06-29, 16:07Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, podejrzanych o uszkodzenie w Toruniu samochodu komitetu wyborczego kandydata na prezydenta Krzysztofa Bosaka. Czytaj dalej »
Duda zwyciężył w regionie, Trzaskowski - w czterech największych miastach
2020-06-29, 13:34W Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Grudziądzu, w pierwszej turze wyborów prezydenckich, najwyższe poparcie uzyskał Rafał Trzaskowski, Andrzej Duda zajął drugie miejsce. W całym regionie zwyciężył Duda. Czytaj dalej »