Bydgoska Prawica ma pomysł na Młyny Rothera. Chce, by powstało tu centrum gamingowe
Kandydat Bydgoskiej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy Łukasz Schreiber przedstawił pomysł stworzenia w odrestaurowanych XIX-wiecznych Młynach Rothera centrum gamingowego. Jego zdaniem to sposób na ożywienie obiektu i zwiększenie rozpoznawalności miasta w kraju.
Młyny Rothera na Wyspie Młyńskiej, w centrum miasta, w ostatnich latach zostały gruntownie odnowione i przebudowane. Obiekt jest między innymi miejscem wystaw, imprez kulturalnych i spotkań. Łukasz Schreiber przyznał, że była to niewątpliwie inwestycja gigantyczna, o wartości ponad 100 mln zł, i przyniosła dobry efekt: powstał ładny i okazały obiekt. Jednak, jak zaznaczył, zupełnie inną kwestią jest jego wykorzystanie i obecnie trwają dyskusje na ten temat.
Schreiber uznał, że sposobem na ożywienie Młynów Rothera i zwiększenie rozpoznawalności miasta może być stworzenie w ich wnętrzach centrum gamingowego.
Zapewnił, że nie chodzi o likwidowanie czegokolwiek, zrezygnowanie z funkcji związanych z kulturą, ale o wydzielenie miejsca na różnego rodzaju gry.
– Rzecz, która byłaby atrakcją dla bydgoszczan, ale także dla osób z całej Polski – mówił. – Myślę o miejscu, gdzie ludzie mogliby wspaniale spędzać czas i się bawić. Nie chodzi tylko o gry dzisiaj tak popularne wśród młodzieży na konsoli, ale też dla tej „starszej młodzieży”, retrogamingowe, miejsce, gdzie całe rodziny mogłyby spędzać czas – tłumaczył. Zastrzegł, iż zdaje sobie sprawę z tego, że jest to pomysł kontrowersyjny, który może wywołać dyskusje i emocje, a nawet oburzenie.
Kandydatka na radną Paulina Pastwa oceniła, że Młyny powinny być bardziej otwarte na inicjatywy mieszkańców, a nie być tylko „salą na wynajem”.
Pomysł utworzenia centrum gier poparł Marcin Sypniewski, lider Bydgoskiej Konfederacji, która z PiS i różnymi organizacjami współtworzy komitet Bydgoskiej Prawicy. W jego opinii to dobry sposób na wykorzystanie potencjału Młynów Rothera, spędzanie czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.
Zobacz także
Sondaż Ipsos: PiS zwyciężyło w siedmiu okręgach, Koalicja Europejska - w sześciu
2019-05-26, 22:39Z sondażu wynika, że w okręgu nr 4, obejmującym Warszawę i okolice, najwyższy wynik zdobyła Koalicja Europejska (47,4 proc.). Na PiS głosowało 29,8 proc. wyborców. Na Wiosnę Roberta Biedronia w tym okręgu głos oddało 10,8 proc… Czytaj dalej »
PKW: frekwencja w wyborach do PE na godz. 12 wyniosła 14,39 proc. Jak u nas?
2019-05-26, 14:28Kujawsko-pomorski okręg wyborczy jest pod względem frekwencji na 8. miejscu - w południe zagłosowało u nas 13,77% uprawnionych do głosowania. Okręgów jest 13. Czytaj dalej »
Z dowodem osobistym w smartfonie na głosowanie. Sprawdziliśmy to!
2019-05-26, 13:19Podczas głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego mogliśmy pierwszy raz skorzystać z technologicznych udogodnień - zweryfikować swoją tożsamość przy użyciu smartfona. Czytaj dalej »
Jesteś niepełnosprawny i chcesz głosować? Zadzwoń po transport!
2019-05-26, 10:38Niepełnosprawni mogą korzystać z darmowego transportu na wybory. Samochody przystosowane do przewozu osób z dysfunkcjami ruchu jeżdżą np. po Toruniu od 8:30. Już kilkadziesiąt osób zamówiło taki transport. Czytaj dalej »
W regionie wybory bez problemów. Lokale czynne do godz. 21.00
2019-05-26, 10:03Głosowanie w eurowyborach w województwie kujawsko-pomorskim od rana odbywa się bez przeszkód poinformował Stefan Pietrzak, członek Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Przemysław Przybylski: Apeluję o udział w wyborach i proszę o głos
2019-05-24, 17:56Apelował do wzięcia udziału w wyborach i dziękował za poparcie - Przemysław Przybylski, kandydat do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości podsumował w Toruniu kampanię wyborczą. Czytaj dalej »
Lewica Razem: Chcemy wyrównać standardy. Polskie do europejskich
2019-05-24, 17:33Wprowadzenie europejskiej płacy minimalnej, budowa mieszkań, skrócenie tygodnia pracy i wydłużenie urlopów, leki za darmo - to między innymi główne postulaty, z którymi idą do wyborów do Europarlamentu kandydaci komitetu Lewica… Czytaj dalej »
Wanda Nowicka: Dzięki Wiośnie nowe tematy w debacie publicznej
2019-05-24, 17:18Prawa kobiet, ekologia czy świeckie państwo - to tematy, które przedstawicielom Wiosny udało się wprowadzić do debaty publicznej - powiedziała Wanda Nowicka, liderka kujawsko-pomorskiej listy tego ugrupowania do Parlamentu Europejskiego… Czytaj dalej »
Tomasz Latos: Zdrowie jednym z priorytetów w pracy europosłów
2019-05-24, 16:54Sprawy dotyczące ochrony zdrowia są ponad podziałami politycznymi, stąd te ważne kwestie mogą łączyć przyszłych europosłów - uważa Tomasz Latos, startujący do Parlamentu Europejskiego z kujawsko-pomorskiej listy Prawa i Spra… Czytaj dalej »
Europoseł Janusz Zemke dla regionu: edukacja i czas, którego się nie policzy
2019-05-24, 14:30Staże i stypendia, kursy komputerowe dla seniorów, zajęcia z angielskiego dla dzieci, wycieczki do Brukseli i Strasburga. Europarlamentarzysta podsumował swoją dziesięcioletnią aktywność na rzecz mieszkańców województwa. Czytaj dalej »